1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) 1399-03-071399-03-17bool(false) توجه به اشتغال و کارآفرینی پرداختن به امور خیر و نیک است همدان پیام
 
 
شنبه - 17 خرداد 1399 - شماره 3770
 
امروز : شنبه ، 17 خرداد 1399

Today : Sat, June 6, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  93002 تاریخ انتشار:  1398-02-14 - 09:15 تعداد بازدید:  294
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در نخستین همایش بنیاد حامیان و خیرین دانشگاه فنی و حرفه ای استان مطرح شد
توجه به اشتغال و کارآفرینی پرداختن به امور خیر و نیک است

نویسنده : نیر احمدی

گزارش ویژه

خبرنگار همدان: جلسه مجمع عمومی بنیاد در استان همدان عصر روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه سالجاری با دعوت از جمع کثیری از خیرین شهرستان های همدان ، ملایر و نهاوند که در بخش های اقتصادی ، تولیدی ، خدماتی و فرهنگی استان فعال هستند و با حضور دکتر فوژان صباحی مدیرعامل محترم بنیاد حامیان و خیرین دانشگاه در محل دانشکده فنی و حرفه ای شماره یک همدان (شهید مفتح) برگزار گردید.
مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز  شد.
  نخستین سخنران این مراسم رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان بود که ضمن خیرمقدم خدمت فوژان صباحی و تشکر از حضور خیرین و مدعوین در این جلسه به بیان نکاتی در خصوص ارتباط بین عمل خیر، صالحات و باقیات و در امان ماندن از آتش دوزخ که در قرآن کریم به آن اشاره شده است پرداخت و گفت که بیشترین تاثیر کار خیر بر روح و روان خود خیر است که آرامش قلبی برای وی فراهم می کند.
شهاب کاظمی گفت: در شرایط فعلی پرداختن به مقوله اشتغال و کارآفرینی قطعا پرداختن به امور خیر و نیک است بطوریکه اشتغال جوانان و ساختن آینده ای بهتر جزء اعمالی است که از ان به عنوان صالحات و باقیات یاد می شود.
وی  گفت که ما بدنبال حمایت از دانشجویان و فارغ التحصیلانمان و هر آنچه که به اشتغال آنها مربوط می شود هستیم.
 دکتر کاظمی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخت و گفت که مفتخریم ادعا کنیم که دانشگاه فنی و حرفه ای بعنوان دومین ابر دانشگاه دولتی کشور از ریل اصلی خود خارج نشده و به تربیت نیروی انسانی ماهر با تأکید بر دروس عملی و کارگاهی پرداخته و به مدد مدیران کار بلد و کارکنان و مدرسین متعهد ، دلسوز و مهارتی خود مسیر پیشرفت را می پیماید و در حال حاضر مدیریت فعلی دانشگاه به ریاست آقای صالحی عمران بر اهداف، راه رسیدن به اهداف و اجرای امور در تئوری و عمل مسلط است.
کاظمی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان برخی از سرفصل هایی که می تواند با مشارکت خیرین به انجام برسد را به شرح ذیل بیان کرد:
■  حضور، مشارکت و سرمایه گذاری در ایده فن های دانشگاه برای اجرای طرح های کاربردی ، کارآفرینانه و حل کننده مشکلات جامعه و سپس تجاری سازی آنها
■ حمایت مادی و معنوی از دانشجویان نخبه
■  کمک به دانشگاه برای حضور پررنگ در صنعت
■ مشارکت در خرید و تأمین تجهیزات و دستگاههای آزمایشگاهی و کارگاهی
■ حمایت مادی و معنوی از سنت حسنه ازدواج های دانشجویی
فوژان صباحی مشاور رئیس دانشگاه و مدیرعامل بنیاد حامیان و خیرین دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن خوشحالی از حضور در این مراسم بسیار ارزشمند اظهار داشت : استان همدان صاحب فرهنگ و تمدن کهن می باشد. و با همیاری و پشتیبانی خیرین نیک اندیش و معتمد، اساتید و کارکنان دلسوز واحد های فنی و حرفه ای استان همدان و وجود جوانان نخبه و تلاشگر در زمینه اشتغال و کارآفرینی رشد و تعالی داشته باشد.
وی گفت : بنیاد حامیان و خیرین دانشگاه فنی و حرفه ای با نگاه ویژه و تأکیدات ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای در 14 ماهی که از تأسیس آن می گذرد بیش از 20 میلیارد تومان کمک از خیرین حامی دانشگاه فنی و حرفه ای جذب کرده است. وی افزود : بنیاد مذکور در آبان ماه 1396 تأسیس شده و از تیر ماه 97 با افتتاح دفتر بنیاد و دفتر مشاور امور حامیان و خیرین دانشگاه فعالیت جدی خودر را آغاز کرده است. نظر به وسعت دانشگاه فنی و حرفه ای در 31 استان کشور این بنیاد بزرگترین بنیاد خیرین دانشگاههاست و تا کنون 140 خیر با تامین زیرساخت ها ، تجهیزات و اهدای زمین به دانشگاه کمک کرده اند.
وی افزود: جامعه دانشگاهی با اتکاء به حمایت های بی دریغ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نگاه و رویکرد وزیر محترم علوم مبنی بر توسعه آموزش های مهارتی و فنی و سیاست گذاری و برنامه های هدفمند ریاست محترم دانشگاه صالحی عمران ضمن تحقق بخشیدن به دانشگاههای نسل سوم و کارآفرین بر پایه برنامه های مفید و سازنده به تربیت دانشجویان توانمند، با انگیزه و برخورداری از اخلاق نیکو مبادرت دارد.
صباحی اظهار داشت که بنیاد حامیان و خیرین دانشگاه حلقه اتصال نیکوکاران و دانشگاه است که با شناخت و معرفی اولویت ها و طرح های مورد نیاز دانشگاه به نیکوکاران خیر ، زمینه مشارکت آنها را بنا به انتخاب ایشان در اجرای هر یک از طرح ها فراهم آورده و خود نیز نظارت به امور از آغاز تا پایان طبق نظر نیکوکاران خیر در دانشگاه تقبل و تعهد نماید.     
در ادامه مراسم داوود حبیبی رئیس اسبق دانشگاه بوعلی سینا و عضو هیأت امنا بنیاد خیرین دانشگاه بوعلی سینا به ایراد سخن پرداختند. ایشان با اشاره به آیات و احادیث متعدد در خصوص خیرین اظهار امیدواری نمودند که همگان با ورود در این صحنه بتوانند در آخرت میهمان سفره خود به مدد امور خیر و نیکی که در این دنیا انجام می دهند باشند.
در ادامه مراسم و طی یک میز گرد تخصصی با حضور افراد ذیل به موضوع نقش مهم دانشگاه فنی و حرفه ای و فارغ التحصیلان این دانشگاه که در بخشهای صنعتی استان شاغل هستند پرداخته شد  و هر یک از شرکت کنندگان قول همکاری همه جانبه از سوی واحد تحت سرپرستی خود را دادند.
 اسامی حاضران در میزگرد تخصصی دانشگاه فنی و حرفه ای
■ مریم بهمرام، معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان
■ مسعود عبدالملکی، مسئول آموزش و پژوهش اتاق بازرگانی استان
■ رضا جعفری، مدیرعامل شرکت کنترل گاز اکباتان
■ حسن مومن، مدیر شرکت صنایع غذایی سحر همدان
■ نصرت اله طاقتی احسن، رئیس کانون کارآفرینان استان
بخش دیگر این مراسم تقدیر از سه نفر از خیرین دانشگاه در سطح استان بود .
■ خانواده مرحوم حاج محمد جباریان پدر شهید علی جباریان خیر آموزشکده شماره 2 همدان (شهید جباریان)
■ خانواده مرحوم حاج حشمت شهبازی خیر آموزشکده نهاوند
■ حاج علی فراهانی خیر آموزشکده ملایر
در پایان 25 نفر از معتمدین استان و صاحبان صنایع مختلف و نهادهای عمومی به عنوان هیأت امنا انتخاب شدند.
این مراسم با برپایی نماز جماعت مغرب و عشاء و ضیافت شام به پایان رسید.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com