عملکرد شرکت خدمات حمایتی کشـاورزی استان همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

Today : Sun, August 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90087 تاریخ انتشار:  1397-11-21 - 10:23 تعداد بازدید:  105
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عملکرد شرکت خدمات حمایتی کشـاورزی استان همدان

گزارش ویژه
 مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به برخی فعالیت‌های صورت گرفته در این شرکت  برخی نکات مهم را به شرح ذیل بیان کرد.
علی‌رضا رنجبر ضرابی با بیان اینکه  سالیانه 95000 هزار تن سهیمه کودی برای استان در نظر گرفته شده است افزوده 90 درصد کودهای استان توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تامین می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه  شرکت در سال جاری تا کنون  اقدام به تامین حدود 35500 تن و توزیع مقدار 3300 تن کود ازته ، تامین مقدار 13400 تن و توزیع 12000 تن کود فسفره و تامین مقدار 4600 تن و توزیع مقدار 3130 تن کود پتاسه نموده است تصریح کرد. در همان مقطع زمانی نیز نسبت به تامین و توزیع کودهای غیر یارانه ای از قبیل  سولفات آمونیوم به مقدار 285 تن ، سولفات آهن به مقدار 35 تن ، گوگرد آلی به مقدار 35 تن  ، پلیت مرغی به مقدار 90 تن و ماکرو کامل به مقدار 146 تن  در استان همدان نموده است . 
ضرابی با توضیح اینکه کود های ازته، فسفاته و پتاسه سه نوع کود اصلی است که به عنوان کود ماکرو و پایه استفاده می شوند تاکید کرد این شرکت آمادگی کامل  دارد برای تأمین و تدارک کودهای مورد نیاز کشاورزان اقدامات لازمه را انجام دهد.
وی در ادامه نام برخی از انواع این مواد مثل کودهای ماکرو و میکرو و کودهای غیر تکلیفی از جمله مخلوط شیمیائی جامد ، گوگردی پودری ، اسید هیومیک ، نیترات کلسیم ، بهبود دهنده رشد مایع ، سولفات منیزیم ،  ماکرو گرانوله ، فسفر مایع ، میکروبی فسفاته ، زیستی جامد و بسیاری دیگر از انواع کودهای تولید شده را برشمرد و خاطر نشان کرد این مواد در 20 شرکت تولیدی ، با کیفیت خوب و بین کشاورزان از طریق شبکه های توزیع با کمک70 کارگزار فعال در نزدیک‎ترین فاصله مکانی به کشاورزان در کمترین زمان در حال توزیع است. 
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه کودهای تأمین شده توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قبل از توزیع ، نمونه گیری و کنترل کیفی می شوند اظهار کرد: این مواد  بعد از اخذ تائیدیه ، مجوز توزیع میگیرند.
ضرابی گفت:به کشاورزان عزیز توصیه می شود نهاده های مورد نیاز خود را از طریق شبکه های توزیع و کارگزاری های معتبر و وابسته به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تهیه نمایند تا از ورود کودهای ناسالم و بی کیفیت و بعضاً تقلبی به عرصه کشاورزی استان جلوگیری گردد . 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تولید بذور اصلاح شده این شرکت در سال جاری با 62 کشاورز قرارداد منعقد نموده عنوان کرد: از سطح حدود 1935 هکتار مزارع بذور گندم آبی و دیم ، طی سه مرحله همراه کارشناسان مرکز تحقیقات و کارشناسان فنی این شرکت بازدید بعمل آورده که در این بازدیدها توصیه های فنی لازم به کشاورزان ارائه گردیده است .
وی در ادامه از  خرید بذر گندم آبی و دیم در ارقام مختلف از پیمانکاران به مقدار 2328510 کیلوگرم   خبر داد و افزود :  که در این راستا  پس از عملیات بوجاری مقدار 1982950  کیلوگرم  بذر گندم در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان تولید و توزیع شد .  
علی رضا رنجبر ضرابی با بیان اینکه  توجه به شرایط آب و هوائی ، منابع خاکی و آبی استان سیاست های کلی شرکت در جهت کاهش هزینه های تولید مورد نظر است تصریح کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان توزیع نهاده های با کیفیت و دانش فنی کارگزاران و عاملین توزیع نهاده های کشاورزی را با  برگزاری همایش ها وگارگاه های آموزشی و همچنین با ارائه مشاوره حضوری و  ارسال حدود 25000 پیامک به سطح بالایی رسانده است. بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com