تلاش موسسه کوثر برای تقویت صنایع کشور و اقشار مردم ستودنی است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  50957 تاریخ انتشار:  1393-07-01 - 05:45 تعداد بازدید:  2562
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان:
تلاش موسسه کوثر برای تقویت صنایع کشور و اقشار مردم ستودنی است

گزارش ویژه

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: یکی از دلایل وجود مشکلات اقتصادی تبزیر و اسراف است که اگر از اسراف جلوگیری شود بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی ما برطرف خواهد شد.
آیت اله غیاث الدین طه محمدی در آیین تودیع و معارفه مدیر امور شعب مؤسسه اعتباری کوثر استان همدان با بیان اینکه استان همدان زمانی که دیگر استانها به دنبال خرید دلار بودند درگیر جنگ بود، اظهار داشت :امروز این استانها به سرمایه فراوان دست یافتند و اوضاع اقتصادی همدان مطلوب نیست.
وی با بیان اینکه امکانات رفاه برای بندگان تأمین شده، یادآور شد: در حال حاضر شاهد این هستیم که ملتهایی که از حریم دین بیشتر فاصله دارند بیشتر برخوردارند و ملتی که با دین عجین شدند در فقر به سر می برند که این موضوع ناشی از برداشت جزیی از اسلام است و اینکه ما هنوز کلیت دین اسلام را نپذیرفته ایم.
آیت اله محمدی همچنین تصریح کرد: مقصر اصلی مشکلات اقتصادی ایجاد شده خودمان هستیم چراکه از سرمایه های موجود در کشور استفاده نمی کنیم و از طرفی انتظار داریم به عنوان یک قطب اقتصادی مطرح شویم و در این صورت باید گفت که هر ملتی که سرمایه دارد و فقیر است از رحمت خدا به دور خواهد بود.
وی با بیان اینکه ۸۰ درصد ثروت دنیا در اختیار سرزمین های یهودی و 20 درصد باقی مانده در اختیار مردم مسلمان است، یادآور شد: در کشور هم  شاهد این هستیم که سرمایه ها بیشتر در اختیار قشر ثروتمند است و اقشار ضعیف در فقر به سر می برند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین تصریح کرد: بسیاری از محصولاتی که توانایی تولید آن را در کشور داریم وارد می شود و این موضوع وابستگی ما را می رساند.
وی ادامه داد: اگر به دنبال رونق اقتصادی هستیم باید به دستورات قرآن عمل و از اسراف غیر معمول جلوگیری کنیم از طرفی ثروت را نیز باید عادلانه توزیع کنیم که متأسفانه در حال حاضر، چنین نیست.
امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی مردم در کشور جنون ثروت دارند و اسراف می کنند، اظهار داشت: این در حالی است که برخی دیگر از اقشار ما از فقر و گرسنگی از بین می روند و این خارج از انصاف و عدالت است لذا باید بشریت  را از خواب غفلت بیدار کنیم و به دنبال رفع مشکلات اقتصادی باشیم.
وی مؤسسه اعتباری کوثر را یکی از بهترین مؤسسات اعتباری عنوان کرد و افزود: تلاش این مؤسسه برای تقویت صنایع دفاعی کشور و ارائه تسهیلات به قشر ضعیف جامعه ستودنی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: در حال حاضر برخی  بانکها تسهیلات میلیاردی به بعضی افراد می دهند که بازگشت این تسهیلات تضمینی ندارد و از طرفی دیگر در پرداخت تسهیلات به قشر ضعیف مقاومت می کنند.
آیت اله غیاث الدین طه محمدی در پایان ابراز امیدواری کرد که  مؤسسه کوثر عامل خیر کثیر باشد و با جهاد در عرصه اقتصادی که از جهاد در دفاع مقدس و جنگ نیز با ارزش تر است، نقشی در رونق اقتصادی داشته باشد.
 مؤسسه اعتباری کوثر باید سهم سرمایه مردمی را افزایش دهد
نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم اندک سرمایه مردم همدان در بانک ها، گفت: مؤسسه اعتباری کوثر باید بتواند سهم سرمایه مردمی در بانک افزایش دهد.
امیر خجسته با بیان این مطلب افزود: ما به مؤسسه ای نیاز داریم که از مردم حمایت کند و با به کارگیری  سیاست های اقتصاد مقاومتی، در راستای رفع مشکلات اقتصادی مردم گام بردارد.
وی با بیان اینکه مؤسسه کوثر اولین مؤسسه اعتباری کشور است که مجوز فعالیت دریافت کرده، خاطرنشان کرد: این مؤسسه فعالیت خوبی در استانها داشته و از این پس نیز تلاش موسسه باید افزایش سرمایه و نقدینگی باشد.  
خجسته با تأکید بر نقش مدیریت جهادی در به کارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: ما باید بتوانیم تحریم‌ها را بشکنیم و همچون هشت سال دفاع مقدس  برای پیروزی در این جنگ مقاومتی تلاش فراوانی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه استان همدان در جذب نقدینگی و سرمایه گذاری در سالهای اخیر مظلوم واقع شده بود، اظهار داشت: خوشبختانه مقدمات جذب سرمایه گذار در همدان فراهم شده و پروژه های بزرگی در بخش های مختلف در حال شکل گیری است که سرمایه‌گذاران میتوانند در کمتر از یک روز مجوز خودت را دریافت نمایند.
نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی  در ادامه یادآور شد: سرمایه مردم در بانکها ۵۰ هزار میلیارد ریال است لذا موسسه باید با اعتماد سازی مردم، آنها را به سمت افزایش سپرده گذاری ببرند.
وی ضمن تقدیر از تلاش های داوود امامی مدیرعامل سابق مؤسسه اعتباری کوثر همدان، خاطرنشان کرد: محمد محققی مدیر عامل جدید مؤسسه امتحان خود را در بانکداری در سالهای گذشته پس داده و فعالیت  بسیار خوبی داشته است وپیش‌بینی می کنیم با حضور وی و تلاش بیش از پیش کارکنان، سهم این مؤسسه از سرمایه مردم افزایش پیدا خواهد کرد.
خجسته ابراز امیدواری کرد که مؤسسه اعتباری کوثر بتواند با جذب سرمایه، به عنوان مؤسسه‌ای نمونه در کشور بدرخشد.
وی در ادامه از مدیرعامل مؤسسه اعتباری کوثر خواست تا شعب این مؤسسه در استان همدان و در شهرستانها جهت خدمات رسانی بهتر افزایش پیدا کند.
نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت و نقش مردم در دفاع مقدس، گفت: مردم ایران برای اولین بار در طول 100 سال گذشته کشور، مقابل کفر جهانی ایستادند و مقاومت آنها یادآور شجاعت‌هایی است که باید امروز این رشادت‌ها را تداعی کنیم.
 سهم همدان از نقدینگی کشور کمتر از یک درصد است
 در ادامه این مراسم مدیرعامل مؤسسه اعتباری کوثر گفت: رونق اقتصادی در همدان نقدینگی به دنبال نداشته  و در حال حاضر سهم همدان از نقدینگی کشور کمتر از یک درصد است.
عیسی رضایی با بیان اینکه این مؤسسه کار خود را از سال89  با هدف تأمین مالی به ویژه در بخش  صنعت دفاعی کشور آغاز کرد.
وی ادامه داد: اولین شعبه این مؤسسه مرداد ماه 90 تأسیس شد و هم اکنون تعداد شعب کشور به 350 شعبه افزایش یافته است.
رضایی با اشاره به چشم انداز تدوین شده برای مؤسسه اعتباری کوثر، یادآور شد: هدف ما بر این بود که تا سال 94، یکی از پنج بانک خصوصی برتر در کشور باشیم و تا پایان سال آینده مؤسسه کوثر به بانک تبدیل خواهد شد.
وی به ویژگی های شاخص این مؤسسه اشاره کرد و افزود: مؤسسه کوثر اولین موسسه ای بود که در سریع‌ترین زمان و در طول دو سال مجوز فعالیت از بانک مرکزی دریافت کرد و در حال حاضر نیز عضو شبکه شتاب و سیستم ساتنا و پایا و همچنین مجوز چک بین بانکی است.
مدیرعامل مؤسسه اعتباری کوثر با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ نیرو با تحصیلات در رشته های حسابداری، بانکداری، IT و مدیریت بازرگانی مشغول به کار در شعب این مؤسسه در سطح کشور هستند، اظهار داشت: منابع  فعلی ما در مؤسسه ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که در این زمینه از هفت بانک رسمی کشور جلوتر هستیم و این موضوع نشان دهنده اعتماد عمومی و تلاش کارکنان است .
وی در ادامه  با بیان اینکه 48 درصد از نقدینگی در استان  همدان در بخش خدمات، 28 درصد در بخش صنعت و 24 درصد در بخش کشاورزی است، اظهار داشت: باید نقدینگی در بخش خدمات را به دیگر بخش ها انتقال دهیم و با توجه وجود ظرفیت های بی شمار صنعتی و گردشگری در استان همدان به سمت بانکداری خرد برویم.
رضایی اضافه کرد: حجم نقدینگی در همدان با وجود۴۶۷ شعبه بانکی، پنج هزارمیلیارد ریال است داریم که نسبت به نقدینگی کشور کمتر از یک درصد است و باید افزایش پیدا کند.
وی همچنین تصریح کرد: رونق اقتصادی در کنار نقدینگی نیست و صرف خدمات می شود لذا باید تلاش ها جهت افزایش حجم نقدینگی بیشتر شود تا بتوانیم شاهد گشایش در رونق فعالیتهای اقتصادی در استان همدان باشیم.
عیسی رضایی با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بانکها نباید بنگاه داری کنند، خاطرنشان کرد: ما با توجه به این بیانات تلاش کردیم تا  شرایطی ایده آل برای استانهای مستعد سرمایه گذاری ایجاد کنیم.
وی در ادامه یادآور شد: ما بخش خصوصی فعال و قوی نداریم اما در صورت توان سنجی بخش خصوصی آمادگی داریم با ارائه تسهیلات در اجرای طرح های بزرگ سهیم شویم.
رضایی با بیان اینکه مؤسسه اعتباری کوثر در همدان چهار شعبه دارد، اظهار داشت: میزان مشتریان ما در همدان چهارده هزار نفر است که نسبت به جمعیت استان کافی نیست لذا در نظر داریم سه شعبه جدید در ملایر، نهاوند و تویسرکان و همچنین چندین باجه در شهر همدان تأسیس کنیم.
وی با اشاره به اینکه مدیریت مؤسسه اعتباری کوثر تا سال گذشته به صورت منطقه‌ایی بود، خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش فعالیت ها، مدیریت منطقه ای در سال گذشته به مدیریت استانی تغییر یافت که انتظار ما از مدیران استانها گسترش ضریب نفوذ و افزایش تعامل با ارکان نفوذ در استان،  مشتریان و دیگر بانکها است.
مدیرعامل مؤسسه اعتباری کوثر در پایان یادآور شد: خوشبختانه ما در این مؤسسه پیش روی خوبی در امور داشتیم که اعتقاد قلبی من این است که این خیر کثیر از نام مؤسسه نشأت گرفته است.
در ادامه این مراسم مدير امور شعب مؤسسه مالي و اعتباري كوثر نیز گفت: با  توجه به داشتن تجربه بانکداری اسلامی و تعامل با دستگاه های دولتی و دیگر بانکها مؤسسه را در همدان ارتقاء خواهیم داد و به جایگاه اصلی خود خواهیم رساند.
محمد محققی با اشاره به تجربه چند ساله خود در امر بانكداري گفت: اميدوارم به همت و تلاش كاركنان مؤسسه و تعامل با تمامي سازمان‌ها، ادارات و نهادهاي دولتي مؤسسه كوثر در استان به جايگاه اصلي خود برسد.
وی افزود: ان‌شاءا... مؤسسه كوثر سهم قابل قبولي در بحث مالي همدان خواهد داشت و بر اين باوريم كه آينده از آن ماست.
محققی در ادامه افزود: در راستاي تكريم و حفظ مشتري و ارتباط دائم به شكل‌هاي مختلف ضروري است و اين ارتباط مي‌تواند از طريق شعبه و يا هر يك از كاركنان شعبه صورت گيرد.
مدير امور شعب مؤسسه مالي و اعتباري كوثر، استان همدان بانكي كه بتواند رضايت مشتري را تأمين كند موفق دانست و بيان كرد: جلب اعتماد و اطمينان به وسيله مؤسسه مالي و اعتباري كوثر امري ضروري است.
وي اضافه كرد: مسأله مشتري‌محوري بايد بر اساس يك اصل اوليه و اساسي باشد و همه چيز از مشتري شروع و به مشتري ختم مي‌شود و اين تفكر به يك فرهنگ در مؤسسه مالي و اعتباري كوثر تبديل مي‌شود.
گفتنی است در این آیین از تلاش های داوود امامی مدیرعامل سابق مؤسسه اعتباری کوثر همدان تقدیر به عمل آمد و محمد محققی به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد.
محمد‌علی پور‌مختار رئیس کمیسیون اصل 90 به ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با ارسال پیام جداگانه این انتصاب را به مردم استان تبریک گفتند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com