اجرای روکش آسفالت معابر منطقه 2 با حجم بی‌سابقه در 10 سال اخیر همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115225 تاریخ انتشار:  1399-10-29 - 09:47 تعداد بازدید:  537
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیر شهرداری منطقه خبر داد
اجرای روکش آسفالت معابر منطقه 2 با حجم بی‌سابقه در 10 سال اخیر

گزارش ویژه

 اجرای روکش آسفالت و اصلاح وضعیت معابر شهر در رأس درخواست‌های شهروندان از شهرداری قرار دارد و به همین دلیل شهرداری همدان، پروژه روکش آسفالت در سطح وسیع را یکی از اولویت‌های برنامه‌های خود قرار داده است.
شهرداری منطقه 2 به‌عنوان یکی از مناطق مهم شهری نیز به این موضوع مهم توجه کرده و توانسته در 9 ماهه نخست سالجاری بیش از 50 هزار تن آسفالت‌ریزی در معابر سطح این منطقه داشته باشد که در ده سال اخیر بی‌سابقه است.
عباس صوفی شهردار همدان از برنامه‌های اصلی شهرداری منطقه 2 تا پایان سالجاری سخن گفت و افزود: گفت: ده هزار تن آسفالت جهت لکه‌گیری معابر فرعی و محلات و 40 هزار تن جهت اجرای روکش آسفالت اساسی در معابر اصلی سطح حوزه نیز از برنامه‌های شهرداری منطقه 2 تا پایان سالجاری است. یکی دیگر از گلایه‌های شهروندان ساکن در منطقه 2، آب‌گرفتگی در برخی معابر این منطقه است که مدیریت این منطقه طی یک عملیات اجرایی کوتاه‌مدت به رفع آن اقدام کرد تا رضایت شهروندان را کسب نماید.

 آمار بی‌سابقه در 10 سال اخیر
مدیر منطقه 2 همدان نیز حجم عملیات روکش آسفالت 9 ماه اخیر سطح حوزه استحفاظی منطقه را بیش از 50 هزار تن اعلام کرد و آن را در مقایسه با ده سال گذشته بی‌سابقه دانست.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2 همدان، حامد جلیلوند با اعلام این خبر توضیح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سالجاری با تلاش مجموعه شهرداری منطقه 2 و همکاری سازمان عمران توانستیم حجم عملیات روکش آسفالت در سطح حوزه را با افزایش 35 درصدی نسبت به سال گذشته، یعنی به 50 هزار تن در 9 ماه نخست برسانیم.
وی هزینه صرف شده در حوزه آسفالت را 250 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به آمار عملکرد سال‌های گذشته، اجرای روکش آسفالت امسال شهرداری منطقه 2 از لحاظ حجمی نسبت به ده سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

 توجه به کیفیت در کنار کمیت
جلیلوند کیفیت اجرای روکش آسفالت را در کنار کمیت آن از نکات مهم و مورد دقت و توجه شهرداری منطقه 2 برشمرد و تصریح کرد: در عملیات روکش آسفالت سطح حوزه، زیرسازی محل اجرای آسفالت و تراکم آن توسط آزمایشگاه‌های معتبر مورد تأیید شهرداری، تحت نظارت کارشناسان شهرداری منطقه و سازمان عمران آزمایش می‌شود.
وی نتایج آزمایش‌های آسفالت‌ریزی‌های سطح منطقه 2 را با 95 درصد مطلوبیت عنوان کرد و افزود: این درصد رقم بالا و مورد تأیید در بحث کیفیت آسفالت‌ریزی است.

 10 هزار تن آسفالت برای لکه‌گیری
جلیلوند اجرای روکش آسفالت را به 2 بخش آسفالت‌ریزی اساسی و لکه‌گیری تفکیک کرد و خبر از اختصاص ده هزار تن آسفالت جهت لکه‌گیری معابر فرعی و محلات و 40 هزار تن برای آسفالت‌ریزی اساسی در معابر اصلی سطح حوزه داد.
وی در این‌باره توضیح داد: کوچه ارکیده، بنفشه، میخک و اقاقیا واقع در کوی امیر کبیر، کوچه رفاه 8 واقع در شهرک بهشتی، کندرو بلوار مطهری، کوچه پرتو واقع در بلوار 15 فروردین، خیابان مهر، طراوت، بهاران، بدیع‌الحکما، گل و نگارستان واقع در کوی پردیس، بلوار محمدیه، خیابان رازی جنب بیمارستان بعثت، خیابان نایب احمد، بلوار 9 دی، کوچه کنعان و شقایق واقع در بنی هاشم، کوچه شهید ارزانفود واقع در جنب خیابان تختی، کوچه مشکی واقع در حصار حاج شمسعلی و مانند این تنها بخشی از معابری هستند که در سالجاری روکش آسفالت آن صورت گرفته است.

 اولویت با معابر آسیب‌دیده
جلیلوند تعیین اولویت‌بندی عملیات‌های آسفالت‌ریزی در نقاط مختلف سطح حوزه استحفاظی منطقه را فرسوده و کهنه و آسیب‌دیده‌بودن آسفالت معابر اصلی با تأیید معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه عنوان کرده و در ادامه گفت: در معابر فرعی نیز اجرای آسفالت براساس بررسی و مشاهدات میدانی کارشناسان منطقه و یا بنا به درخواست اهالی محل و یا پس از حفاری دستگاه‌های خدمات‌رسان انجام می‌گیرد و همچنین حفاری‌های ایجاد شده در سطح معابر و خیابان‌ها نیز در اسرع وقت توسط اکیپ‌های آسفالت کارگاه امانی معاونت خدمات شهری و اجرایی منطقه لکه‌گیری می‌شود.

 مهار آب‌های سطحی
مدیر شهرداری منطقه 2 همدان با اشاره به اجرای عملیات جمع‌آوری آب‌های سطحی و لوله‌گذاری بلوار مطهری و 9 دی نیز گفت: این پروژه یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه مهار آب‌های سطحی است که براساس مشاهدات اخیر با اجرای این طرح مشکل آبگرفتگی معابر در این محدوه مرتفع شده است.
جلیلوند با اعلام اینکه عملیات حفاری و لوله‌گذاری در این پروژه به پایان رسیده است و در این فصل آب‌گرفتگی معبر در این محدوده اصلاح شده، افزود: هم‌اکنون پروژه در مرحله بتن‌ریزی تونل‌های حفرشده در بلوار مطهری قرار دارد و ان‌شاءا... تا پایان سال به پایان می‌رسد.
وی اعتبار عمرانی این پروژه را ۱۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 3 کیلومتر لوله‌گذاری در خیابان‌های اطراف میدان رسالت و بلوار 9 دی و مطهری انجام شده تا از طریق آن آب‌های سطحی به سمت رودخانه پشت پمپ بنزین فروغ هدایت شود.

 نحوه اجرای پروژه
مدیر شهرداری منطقه 2 همدان به نحوه اجرای این پروژه پرداخت و تصریح کرد: این پروژه از میدان 9 دی آغاز و به بلوار مطهری به سمت رودخانه جنب مزداگینه ختم می‌شود که ابتدا با عملیات حفاری در سنگ‌های سخت به شکل تونل صورت پذیرفت و با اجرای لوله‌گذاری و تثبیت تونل‌ها توسط اجرای بتن به سرانجام می‌رسد.
جلیلوند افزود: از نکات قابل توجه در این پروژه می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه‌ها، زمان و سختی حفاری در سنگ‌های سخت اشاره کرد که با تعیین راهکارهای مناسب از حفاری به طول 600 متر جلوگیری شد که در نتیجه در زمان و هزینه صرفه‌جویی گردید.
مدیر شهرداری منطقه 2 همدان از اجرای بیش از 7 هزار متر جدول‌گذاری نهری در جهت هدایت آب‌های سطحی در سطح منطقه خبر داد و افزود: از آنجا که کاهش خطرپذیری شهر در مقابل سیلاب یکی از پروژه‌های مهم در شهرداری است، با ایجاد و ترمیم نهری سعی در جمع‌آوری و هدایت اصولی آب‌های روان داریم تا به این طریق بتوانیم گامی در کاهش آسیب‌های ناشی از آن برداریم. از این‌رو شهرداری منطقه 2 پروژه‌های اجرای نهری خیابان شهدا، عمار، بلوار شهید مصیب مجیدی و صیاد شیرازی، خیابان گلزار، بلوار محمدیه و 9 دی، خیابان نایب احمد و چندین معبر در کوی محمدیه را در دستور کار قرار داد و به پایان رسانید.
جلیلوند در پایان هدف از اجرای این پروژه‌ها را هدایت و دفع آب‌های سطحی، کنترل روان‌آب‌ها و ارتقای سطح کیفی و ایمنی معابر شهر، ارتقای سطح بهداشت محیط زندگی و جلب رضایت شهروندان عنوان کرد و در ادامه گفت: افزایش کیفیت زندگی شهروندان یکی از شاخص‌های رضایت از عملکرد شهرداری‌ها بوده که ساماندهی هدایت آب‌های سطحی، سهولت در عبور و مرور، ارتقای سطح ایمنی معابر و مدیریت به هنگام بحران در شرایط جوی نامناسب از برنامه‌های مهم شهرداری محسوب می‌شود.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com