1402-08-291402-09-09bool(false) 1402-08-291402-09-09bool(false) شب‌های زیبای همدان با نورپردازی معابر منطقه یک همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 9 آذر 1402

Today : Thu, November 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  116050 تاریخ انتشار:  1399-12-02 - 07:00 تعداد بازدید:  307
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار منطقه می‌گوید: معابر هویت لازم دارند
شب‌های زیبای همدان با نورپردازی معابر منطقه یک

گزارش ویژه

 این شب‌ها با گذر از معابر سطح منطقه یک شهر همدان، چیزی که بیشتر به چشم می‌آید زیبایی خیابان‌ها و معابر است که با استفاده از رنگ‌های مختلف نورپردازی شده‌اند. گویی که شهر همدان درحال پوست‌اندازی برای تبدیل شدن به یک شهر با زندگی شبانه‌روزی است.
امروزه شهرها مانند گذشته نیستند که با تاریک شدن هوا به خواب رفته و با طلوع خورشید بیدار شوند. شهرهای امروز و فضاهای آن تبدیل به مکان‌هایی شبانه‌روزی شده‌اند.
بنابراین برای جلوگیری از بی‌استفاده ماندن نیمی از عمر مفید شهر با طراحی صحیح روشنایی و همچنین نورپردازی مناسب موجب دستیابی به کیفیت‌هایی برای ساکنین و شهر خواهد شد. نورپردازی مناسب می‌تواند یکی از عوامل تقویت‌کننده هویت یک مکان و ارتقای شخصیت ویژه آن محسوب شود. با نورپردازی مناسب می‌توان بر جذابیت و در نتیجه سرزندگی شهر یا آرامش فضاهای آن افزود و حضور شهروندان را در محیط تقویت کرد.
مدیر منطقه یک شهرداری همدان با اشاره به اینکه در گذشته روشن کردن معابر و فضاهای شهری تنها با هدف افزایش امنیت شهروندان و تسهیل تردد صورت می‌پذیرفت، بیان کرد: درحال‌حاضر با گسترش تردد شهروندان در شب‌ها یکی از نکات مهم نگه داشتن فضای زیبای شهر در طول این مدت است.
مسعود دهبانی‌صابر در این‌باره گفت: نورپردازی مناسب عاملی برای هویت‌بخشی به فضا است. با استفاده از این تکنیک می‌توان سرزندگی را برای شهروندان به ارمغان آورد و آرامش را در فضا برقرار کرد. علاوه‌بر آن نورپردازی اصولی فضاهای مختلف شهری کارایی فضا را در تمام ساعات شبانه روز ارتقا می‌بخشد و ماندگاری شهروندان را در بیرون از منزل تا دیر وقت، تقویت می‌کند.
وی با بیان اینکه کاربرد نورپردازی در مکان‌های مختلف شهر به‌منظور ایجاد چشم‌اندازی زیبا و متفاوت و زیباتر نشان دادن معابر در شب است، مطرح کرد: زیباسازی و نورپردازی‌های شبانه باعث افزایش ترددها می‌شود که خود موجب تقویت کسب‌وکارها است.
دهبانی‌صابر با بیان اینکه از مهم‌ترین نکاتی که در بحث نورپردازی به آن پرداخته می‌شود اقلیم و توپوگرافی یک شهر است، عنوان کرد: پیشینه تاریخی و هنری شهر، پایداری اقلیمی، مباحث گردشگری و ... از دیگر مواردی است که بایستی در طراحی نورپردازی‌ها به آن دقت داشت. وی گفت: در سالجاری اهتمام ویژه‌ای برای ساخت و اجرای آبنماها و نورپردازی‌هایی آنها صورت گرفت که از جمله آنها می‌توان به میدان قائم، میدان جهاد، میدان شریعتی، پارک نرگس، پیاده‌راه ‌بوعلی، میدان بیمه، جنب شهرداری آرامگاه بوعلی و بوستان ارم اشاره کرد.
 دهبانی‌صابر ادامه داد: همچنین نورپردازی پیاده‌رو‌ها و معابر نیز از دیگر مواردی است که در دستور کار شهرداری منطقه یک قرار داشت، از جمله آنها می‌توان به نورپردازی‌های خیابان‌های بوعلی، خیابان خواجه رشید و خیابان مصیب مجیدی اشاره کرد و همچنین نورپردازی پیاده‌رو خیابان بوعلی نیز از دیگر مواردی بود که در سالجاری انجام شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com