ثبت‌جهانی هگمتانه محور حضور در نمایشگاه گردشگری تهران همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 11 فروردين 1402

Today : Fri, March 31, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  129981 تاریخ انتشار:  1401-11-09 - 19:36 تعداد بازدید:  152
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ثبت‌جهانی هگمتانه محور حضور در نمایشگاه گردشگری تهران

نویسنده : مریم مقدم

گزارش ویژه


 امسال شانزدهمین دوره از نمایشگاه گردشگری تهران ۱۴۰۱، برگزار خواهد شد استان همدان با محوریت معرفی پرونده ثبت جهانی و مسیری که قرار است همدان را جهانی کند در این رویداد حضور خواهد یافت.

 میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همدان در کنار شهرداری ملایر و شهرداری همدان در سه غرفه متصل به هم قرار است ظرفیتهای مرتبط را معرفی کنند . صنایع دستی استان هم در غرفه نمایشگاهی و فروش با حضوری متفاوت زمینه اجرا و ساخت صنایع دستی را برای هنرمندان همدانی فراهم کرده است .

میراث فرهنگی همدان با مشارکت بخش خصوصی و شرکت های مرتبط به حوزه گردشگری در کنار شهرداری همدان و ملایر در سه غرفه کنار هم به متراژ 250 متر و 260 متر حضور خواهد داشت . امسال این رویداد با محوریت سرمایه گذاری در عرصه ملی برپا خواهد بود . البته برای استان همدان دو موضوع همدان مقصد گردشگری کودک که طرح اجرای غرفه شهرداری همدان خواهد بود و ثبت جهانی که موضوع غرفه میراث فرهنگی استان خواهد بود میزبان گردشگران و بازدید کنندگان از نمایشگاه است . به همین منظور روز گذشته اتاق فکر گردشگری همدان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و معاونان و اعضایی متشکل از کارشناسان عضو در اتاق با هدف ارائه ایده های خلاقانه و بازنگری حضور همدان در دوره های قبل نمایشگاه تشکیل شد .

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همدان در این جلسه گفت :  برون سپاری اجرا و ارائه برنامه های متعدد همچون رویدادها و نمایشگاه ها از بخش دولتی به بخش خصوصی می تواند فعالان حوزه گردشگری را ذینفع کند .

معصوم علیزاده با عنوان این مطلب گفت : توان فکری در ارائه خلاقانه ایده ها می تواند راهکار مطلوبی در ایجاد تکاپو در حوزه گردشگری باشد .

وی در جلسه اتاق فکر گردشگری استان همدان با اشاره به حضور متمایز همدان در نمایشگاه گردشگری سال 1401 به عنوان یک رویداد مهم در این حوزه گفت : امسال تلاش خواهیم کرد در کنار ارگانهای مرتبط به ویژه شهرداری توانمندی گردشگری استان را در راستای جذب گردشگر برای مخاطبان نمایشگاه در عرصه ملی به نمایش بگذاریم .

وی به اهمیت حضور همدان با شعار معرفی استان با پرونده ثبت جهانی تاکید کرد و افزود : بر این باوریم نمایشگاه پیش روی میتواند تریبونی مطمین برای معرفی استان همدان باشد چرا که مخاطب این رویداد از جنس میراث فرهنگی ، گرد شگری و صنایع دستی است .
ح
معصوم علیزاده تعامل تبلیغات با استان های غربی را برای تعیین مسیر در تبلیغات گردشگری همدان از ضروریات دانست و گفت : از فضای اطلاع رسانی باید به نفع معرفی توانمندیهای همدان بهره مند شویم .

وی  گفت : استان محور بودن و سرمایه‌گذاری از رویکردهای اصلی نمایشگاه امسال است. باید از فرصت نمایشگاه برای سرمایه‌گذاری استفاده کنیم. البته برای تحقق این موضوع، ارگانهایی همچون  شهرداری‌ها اگر مشارکت جدی در این زمینه داشته باشند میتوانیم نتیجه مطلوبی به دست آوریم .

 فعالان گردشگری با برنامه برای معرفی  همدان در نمایشگاه

معاون گردشگری همدان گفت : سه غرفه 250 متری مربوط به میراث فرهنگی استان همدان در کنار شهرداری ملایر در یک غرفه 130 متری و غرفه 130 متری شهرداری همدان حضور استان را در سالن 38 A در تهران رقم خواهد زد .

علی خاکسار گفت :  قرار است نمایندگان دفاتر خدمات مسافرتی ، راهنمایان گردشگری ، جامعه هتلداران و فعالان بخش خصوصی و رسانه ها در این نمایشگاه‌ به عنوان نمایندگان همدانی در غرفه استان حضور داشته باشند .

وی عنوان کرد : نمایشگاهها همواره یکی از ابزارکارآمد و مطلوب در زمینه بازاریابی در جهت توسعه صنعت گردشگری به شمار می‌رود و به عنوان نقطه کانونی برای رو در رو نمودن عرضه کنندگان و مصرف کنندگان کالا و خدمات از نقش به سزایی در معرفی چهره به چهره نوآوری ها و خلاقیت های عرصه های مختلف برخوردار می‌باشد.

علی خاکسار به حضور با برنامه همدان در این رویداد اشاره کرد و گفت : بر همین اساس معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی برگزاری نمایشگاه جامع و کاملی با عنوان “شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته” را در دستور کار خود قرار داد و آن را در تقویم رویدادهای سازمان جهانی گردشگری به ثبت رساند.

وی گفت : این رویداد هر ساله با هدف تجمیع ظرفیت های موثر صنعت گردشگری و به منظور استفاده بهینه از منابع موجود و همچنین ایجاد زمینه های لازم جهت حضور فعال بخش خصوصی به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان توسعه این صنعت برگزار می گردد.

به‌گفته خاکسار صنعت گردشگری به سبب همه‌گیری کرونا فرصت سرمایه‌گذاری را از دست داد. به‌همین منظور یکی از محورهای اصلی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ۱۴۰۱ سرمایه‌گذاری است.

  اجرای زنده هنر در نمایشگاه

معاون صنايع دستي استان همدان به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی همزمان با شانزدهمین نمایشگاه گردشگری کشور اشاره کرد و گفت: امتياز امسال اين نمايشگاه تلفيق دو موضوع مهم صنايع دستي و گردشگرى است که میتواند مانند دوره های قبل که این مهم در آن رقم خورده است میزبان علاقمندان به حوزه سوغات و صنایع دستی باشد .

خلجی عنوان کرد : از نقاط برجسته اين نمایشگاه  ميتوان به محتوا سازى غرفه و نحوه ارتباط با مشتري و مباحث بسيار که برای آن استان در حوزه صنایع دستی برنامه دارد  اشاره کرد. امسال شاهد اجرای زنده صنایع دستی با دستان هنرمندان همدانی در پایتخت خواهیم بود. وي گفت: امسال غرفه های 7، 8، 9 و 27 به حضور هنرمندان صنایع دستی در نمایشگاه شانزدهم اختصاص خواهد داشت . امسال در کنار معرفی هنر صنایع دستی همدان 6 غرفه فروش خواهیم داشت .

معاون صنایع دستی همدان گفت : امسال در نمایشگاه 20 چرخ سفال به صورت زنده ساخت سفال را به بازدید کنندگان از غرفه صنایع دستی همدان ارائه خواهند داد . در این نشست اعضای اتاق فکر ایده های متعددی ارائه دادند از جمله استفاده از ظرفیت رسانه برای جریان سازی خبری به نفع معرفی همدان ، استفاده از رنگهای هماهنگ و سوغات همدان برای میزبانی از گردشگران ،  تبادل محتویات تبلیغاتی در زمینه معرفی گردشگری همدان با استانهای دیگر، استفاده از بستر فضای مجازی در نمایش داشته های گردشگری و هنری استان.

گفتنی است ، نمایشگاه گردشگری تهران ۱۴۰۱، از تاریخ ۱۸ام بهمن ماه (سه شنبه) آغاز شده و تا ۲۱ام بهمن ماه (جمعه)  از ساعت ۸ صبح تا 15 با حضور آژانس‌های مسافرتی، شرکت‌های هواپیمایی، مدیران هتل، صنایع بوم گردی به عنوان اصلی‌ترین حاضران غرفه داری نمایشگاه برگزار خواهد بود .

 لازم به توضیح است که بازدید از این نمایشگاه، برای عموم آزاد خواهد بود. با توجه به استقبال گسترده در سال‌های قبل، انتظار می‌رود که امسال نیز حضور صاحبان کسب و کارهای زمینه گردشگری و همین طور مردم به عنوان مشتریان هدف، کاملا چشمگیر باشد.

حضور شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف مرتبط با حوزه گردشگری در این نمایشگاه، فرصتی برای گردهمایی دوباره بازوهای گردشگری در کشور خواهد بود تا این صنعت پس از مدتی، دوباره جان بگیرد.

کارشناسان بر این باورند ،  برگزاری نمایشگاه گردشگری امسال، نقطه عطفی خواهد بود تا با فعال شدن دوباره این صنعت در کشور، بسیاری از کسب و کارهای وابسته به آن نیز دوباره رشد داشته و روح نشاط و سرزندگی به جامعه ایران بازگردد.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com