انتقال ترافیک به خیابان‌های مجاور همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  130128 تاریخ انتشار:  1401-11-18 - 10:43 تعداد بازدید:  506
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طرح ترافیک ملایر غیر کارشناسی است
انتقال ترافیک به خیابان‌های مجاور

گزارش ویژه

 

■ رئیس كنترل ترافیك شهرداری: تا پایان سال طرح علمی ترافیک ملایر تهیه می‌شود

ملایر _ سحر یوسفی _ خبرنگار همدان‌پیام:  تردد در خیابان‌های مرکزی شهر ملایر از حدود ساعت ۱۱ صبح تا13 و به ویژه از ساعت حدود17 تا20 ، به کندی صورت می‌گیرد و سبب اتلاف وقت و انرژی و کلافگی شهروندان می‌شود.

امروزه ترافیک دیگر موضوعی نیست که تنها مختص کلان شهرها باشد، بلکه با رشد فزاینده خودروها و متناسب نبودن زیرساخت‌های شهرها با این افزایش، به معضلی برای شهرهای کوچک نیز مبدل شده و با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

شهر ملایر یکی از این شهرهاست که در ساعاتی از شبانه روز با ترافیک مواجه است به طوری که افزایش تعداد خودروهای تک‌سرنشین، بافت قدیمی شهری و خیابان‌های کم‌عرض که دیگر پاسخگوی این حجم از خودروها نیست، متمرکز بودن مراکز پزشکی و مراکز خرید فاقد پارکینگ در هسته مرکزی شهر، ضعف در حمل و نقل عمومی و نبود اتوبوس و ضعف فرهنگ ترافیکی در شهر را می‌توان از دلایل ایجاد این ترافیک برشمرد.

طرح ترافیک درست مدیریت نمی‌شود

یکی از رانندگان تاکسی مسیر ازناو با اشاره به اینکه طرح ترافیک در ملایر به درستی مدیریت نمی‌شود، گفت: برنامه طرح ترافیک را باید در تمام خیابان‌های اصلی منتهی به مرکز شهر اجرا کنند و با نصب دوربین، خودرویی که تخلف می‌کند را  جریمه کنند تا حالت بازدارنده داشته باشد.  

سعید آراک ادامه داد: غروب‌ها با قراردادن ماشینی در چهار راه خیام، جلوی تردد خودروها از خیابان سعدی به خیابان فخریه را می‌گیرند و این سبب می‌شود ترافیک به خیابان قائم مقام منتقل شود تا از طریق بریدگی بلوار قائم مقام بتوانند به سمت خیابان فخریه حرکت کنند، که در عمل چیزی جز انتقال ترافیک از خیابانی به خیابان دیگر نیست.

وی همچنین افزود: از طرفی با اجرای طرح ترافیک خیابان فخریه، ماشین‌های برق، از بالا و پارک از خیابان زرینی وارد خیابان شهید رجایی شده و سپس به طور خلاف به خیابان فرهنگ  وارد می‌شوند و به این ترتیب به بار ترافیکی خیابان قائم مقام افزوده می‌شوند.

عباس معصومی دیگر تاکسیران این مسیر وارد گفت وگو شد و گفت: غروب‌ها که مسافر زیاد است، می‌توانیم خوب کار کنیم اما با این ترافیک ممکن نیست، برای رفتن به ازناو، حدود ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان می‌برد تا از سر خیابان فرهنگ به سمت شهید رجایی حرکت کنیم، این وضعیت، عایدی جز استهلاک ماشین و دست و پا درد برای ما ندارد.

راننده تاکسی دیگری که در مسیر پارک کار می‌کند، دور دورهای جوانان در این مسیر را یکی از معضلات ترافیکی برشمرد و گفت: در آن سمت پارک چمران به دلیل اینکه پزشکان بیشتر در این منطقه متمرکز شده‌اند خودرها دوبل و گاهی سوبله پارک می‌کنند که سبب قفل شدن خیابان می‌شود.

یکی از مسافران مسیر خیابان مصطفی خمینی با گلایه‌مندی از ترافیک شهر، گفت: از ساعت ۱۰ تا13 و 16 تا 19 ، از میدان آزادگان تا میدان امام خمینی(ره) ترافیک سنگینی به‌وجود می‌آید.

روزبهانی گفت: ماشین‌هایی که از خیابان صارمی و کوچه‌های شیرزادی و بیت‌زهرا(س) و... داخل یا خارج خیابان اصلی می‌شوند، سبب ایجاد گره‌ترافیکی می‌شوند.

وی با بیان اینکه، تابلوی طرح ترافیک را در ابتدای خیابان صارمی نصب کرده‌اند، اما اجرا نمی‌شود، گفت: نصب چراغ‌راهنمایی در این خیابان می‌تواند به حل مشکل ترافیکی کمک کند.

 پارکینگ‌های مرکز شهر یکی از دلایل ترافیک

یکی از تاکسیرانان خیابان شهدا گفت: هرروز از میدان امام(ره) تا سه راه امیرکبیر با ترافیک مواجه می‌شویم.

مسلم احمدوند، افزود: در ساعات اوج ترافیک، پلیس راهنمایی جلوی ماشین‌ها را از سه راه امیرکبیر می‌بندد اما ماشین‌ها خیلی راحت از کوچه‌های خیابان امیرکبیر وارد خیابان شهدا می‌‍شوند.

وی‌، یکی از عوامل ایجاد ترافیک در خیابان‌های نزدیک میدان امام(ره) را، پارکینگ‌های مرکز شهر دانست و گفت: اگر طرح ترافیک را به درستی اجرا کنند منفعت این پارکینگ‌ها به خطر می‌افتد، به این دلیل طرح ترافیک را نمی‌توانند اجرا کنند.

راننده تاکسی خیابان سعدی نیز از ترافیک این خیابان از چهار راه ۲۴ متری ظهیری تا چهار راه خیام ابراز نارضایتی کرد و گفت: با وجود نصب ۶ تابلوی ایستگاه تاکسی اما، خودروهای شخصی در این مکان پارک می‌کنند و ما  مجبوریم کنار آنها پارک کنیم که این اقدام به ترافیک بیشتر دامن می‌زند. بر اساس گزارش‌های میدانی در خیابان شهید احمد وفایی نیز، رفوژ وسط خیابان با کاهش عرض خیابان و با حجم بالای تردد به دلیل وجود بازار سنتی، بازار روز، بازار محلی و ... در این خیابان، از دور میدان عارف تا میدان امام خمینی(ره) در ساعاتی شاهد ترافیک سنگین است.

 طرح ترافیک ملایر بزودی تهیه و مشکل ترافیک حل می‌شود

رئیس اداره مهندسی، كنترل و ایمنی ترافیك شهرداری ملایر در این باره به همدان پیام گفت: طرح ترافیک ملایر تاکنون به طور سلیقه‌ای و مقطعی اجرا شده و بیشتر به صورت مُسَکن عمل کرده است.

مجید دماوندی افزود: با توجه به معضل ترافیک در شهر، به تازگی در شورای هماهنگی ترافیک مصوب شد طرح ترافیکی به صورت علمی و اصولی تهیه شود .

وی ادامه داد: در این راستا مقرر شد با مشاور طرح ترافیک قرارداد ببندیم تا با بررسی ساختار شهر و مشکلات ترافیکی، نقشه ترافیک مختص شهر را طراحی کند.

دماوندی، ترافیک را یک علم و برطرف کردن گره‌های ترافیکی را کاری تخصصی دانست که مشاور مربوطه با آمارگیری و بررسی دقیق همه جوانب دخیل در ترافیک را بررسی می‌کند.

وی در پایان قول مساعد داد: تا پایان سال طرح ترافیک ملایر تهیه و این مشکل برطرف می‌شود.


 

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com