بستن پرونده نهضت آسفالت تا پایان فصل کاری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123430 تاریخ انتشار:  1401-02-07 - 10:00 تعداد بازدید:  145
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار نهاوند وعده داد
بستن پرونده نهضت آسفالت تا پایان فصل کاری

گزارش ویژه

 نهاوند- معصومه کمالوند-خبرنگارهمدان‌پیام: عملكرد و فعاليت هاي شهرداري ها رابطه مستقیمی با توسعه يا توقف رشد اقتصادي شهرها  دارد.
فصل کاری که آغاز می شود با مساعد شدن هوا  مطالبه گری در حوزه آسفالت و مشكلات آن در چاله های شهري و سختی هاي تردد در برخی معابر ذهن شهروندان و مديران شهري را  درگیر و البته گروه و اکیپ هاي شهرداري را هم فعال تر مي سازد.
اثبات این ادعا که در مدت کوتاهی بخش عمده ای از معابر شهري آسفالت ریزی شده است را می شود با استناد به راه اندازی  کارخانه آسفالت البته تهیه مواد اولیه توسط خود شهرداری، عنوان کرد.
امکان سنجی و کمک به بالفعل شدن داشته ها از جمله معادن و ظرفیت های شهري در نهاوند بخش عمده ای از سرعت اجرای پروژه نهضت آسفالت در این شهر را رونق داده است.

 اجرای حدود۱۷هزار تن آسفالت از ابتدای سال
به گفته شهردار نهاوند میزان آسفالت ریزی در سال جدید ۱یک هزار و ۸۰۷ و به مساحت ۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع بوده است و مناطق تحت پوشش آسفالت شهرک شهید حیدری مجاور مسیل بلوار چمران و کوی امام حسن منطقه جوادیه منطقه گلشن کوی سیدان و بسیاری از مناطق دیگر شهر که سال هاست منتظر عملی شدن این مطالبه است، انجام شده است.

 حذف پروسه های هزینه بر
مجید یوسفی نوید از اجرای یک برنامه تعریف شده و کارشناسی و حذف پروسه خرید مواد اولیه و در صف ماندن برای دریافت آن و... در نهایت سوخت شدن فرصت کاری باهدف تهیه مواد اولیه آسفالت و انجام نخستین انفجار در معدن شن و ماسه شهرداری نهاوند خبرداد.
به گفته ی شهردارنهاوند حجم قیر تهیه شده که نیازمند مواد اولیه و ریزدانه‌ها برای تهیه آسفالت بوده را با انجام نخستین  انفجار و انجام عملیات موفقیت آمیز انفجار ۶۰هزار تن سنگ برای سنگ شکن شهرداری بدست آمده است.
۱۴۰۰ زیر ساخت ها تقویت شد
حالا می توان گفت که با اقدامات انجام شده در پایان سال۱۴۰۰ تحقق تمامی  شرایط تهیه آسفالت از جمله قیر، مواداولیه سنگ شکن و البته تجهیز و تعمیر کارخانه آسفالت ،همه مقدمات و زیر ساخت ها برای تحقق و رونق نهضت آسفالت در سال جدید مهیا است.
و زمانی که عمده امکانات زیر ساخت ها و نیروی کار از شهرداري یا همان دستگاه اجرا کننده باشد بخش عمده ای از هزینه ها در مراحل مختلف تولید توزیع و اجرا در خزانه صرفه جویی شهرداري سرمایه گذاری می شود، و این همان اثبات مدیریت و توانمندی در شناخت ظرفیت‌ها و تقویت زیر ساخت ها ست.

 جلب رضایت شهروندی با خودکفایی
 شهردار نهاوند با بیان اینکه پايه کار را درمدیریت شهری بر مبنای کار کارشناسی شده و اصولی قرار داده ایم و در صدد هستیم تا جایی که شرایط و امکانات و ظرفیت های شهري این اجازه را به ما بدهد، خودکفا باشیم و هزینه های اجرایی را کاهش و صرف توسعه امکانات و خدمات شهري و کیفیت بخشی به زندگی شهري کنیم،تاکید کرد؛  سال جدید سال تغییرات درحوزه شهری نهاوند از سیمای شهري تا اجرای کارهای کلان و توسعه اقتصادي شهر است و بر همین مبنا هم تمام برنامه‌ها به روش علمی و برنامه ریزی شده در نظر گرفته شده است و کار‌های سلیقه‌ای را از شهرداری حذف کرده ایم تا هر اقدامی اصولی قانونمند و دقیقا مطابق آنچه در توسعه شهری  تعریف شده است پیش رود آن وقت است که یقین داریم انتهای راه نتیجه مطلوب و رضایت شهروندان و البته ارتقای کیفیت زندگی شهري است.

 مجوز تولید و  فروش در کارخانه آسفالت نهاوند برای نخستین بار
مجید یوسفی نوید درباره اخذ مجوز تولید و فروش آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری نهاوند گفت:برای نخستین‌بار توانستیم بیش از حد نصاب امتیاز را با به روز کردن تجهیزات و بالابردن سطح کیفی مواد تولیدی کسب و مجوز تولید و فروش را برای کارخانه آسفالت دریافت کنیم و این فرصت می‌تواند به عنوان درآمدی پایدار برای شهرداری مورد بهره برداری قرار گیرد.

کارخانه آسفالت فرصتی برای احیای توسعه سوخته
یوسفی نوید در ادامه گفت:کارخانه آسفالت شهرداری سال هاست که راه اندازی و افتتاح شده و هزینه های سنگینی‌ هم در  این سال ها برای شهر و شهرداری داشته است که با توجه به عدم مجوز در تولید و فروش،حجم زیادی از آسفالت سالیان اخیر را شهرداری خریداری کرده، موفق به بهره بری لازم از این سرمایه نشده است و حالا با تعامل مجموعه شهرداری  این سرمایه به چرخه تولید رسیده و با مجوز قانونی در خدمت توسعه شهری قرار گرفته است.


 نهضت آسفالت باتاکید فعال است
یوسفی نوید به مردم وعده داده است که عملیات آسفالت ریزی مناطق برنامه ریزی شده تا پایان فصل کاری به اتمام برسد.
به گفته وی این عملیات با شش اکیپ فعال شهرداری در حال انجام است.
زیرسازی کوی دکترحسابی کوچه های بهارستان۲و۳ ،ادامه زیرسازی و تسطیح بلوار شهید چمران برای اجرای روکش آسفالت،ادامه روکش و لکه گیری آسفالت در جوادیه،کوچه‌های میدان امام،گلشن،بلوار شهید چمران، آسفالت گلشن,کوچه سیدان،جوادیه و بلوار شهید چمران
یوسفی نوید به مردم وعده داده است که عملیات آسفالت ریزی مناطق برنامه ریزی شده تا پایان فصل کاری به اتمام برسد
.این عملیات با شش اکیپ فعال شهرداری در حال انجام است.

 بخشی از اقدامات در تحقق نهضت آسفالت
اجرای آسفالت معابر در شهرک شهیدحیدری،خیابان فرهنگ،کوچه‌های کنارمسیل،جوادیه،باغچه‌ نبی شیخ ،بلوار‌ شهیدچمران،کوچه شهید الله‌یار یوسفی.جدول گذاری و آسفالت در خیابان فرهنگ و کوچه‌های مجاور، آسفالت در کوی امام حسن(ع)،کوی امام حسین(ع)،خیابان فرهنگ،بیس‌ ریزی و زیرسازی کوچه‌های اطراف حمام تاریخی حاج‌آقا تراب برای اجرای آسفالت،ادامه تخلیه قیر در مخازن قیرکارخانه آسفالت شهرداری نهاوند، آسفالت ورودی شهرک امیرکبیر از سمت بلوار خلیج فارس،تسطیح و زیرسازی انتهای بلوار شهید چمران به منظور اجرای آسفالت ،ادامه نهضت آسفالت در شهرک شهیدحیدری،بلوارچمران،جوادیه،ادامه آسفالت معابر در جوادیه ،گلشن،میدان امام ،ادامه زیرسازی و تسطیح بلوار شهید چمران برای اجرای روکش آسفالت ،زیرسازی کوی دکترحسابی کوچه های بهارستان۲و۳برای اجرای جدول وآسفالت،توسط واحد فنی و عمران شهرداری نهاوند و بسیاری اقدامات مشابه دیگر در نقاط مختلف شهر از جمله اقداماتی است که در تحقق نهضت آسفالت با شروع فصل کاری در حال اجرا و انجام است..بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com