افزایش هزار دستگاه خودروی نجات و 300 دستگاه آمبولانس به ناوگان هلال احمر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1403

Today : Sat, July 20, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132387 تاریخ انتشار:  1402-03-11 - 10:09 تعداد بازدید:  601
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افزایش هزار دستگاه خودروی نجات و 300 دستگاه آمبولانس به ناوگان هلال احمر

گزارش ویژه ملایر-زهرا امیری خبرنگار همدان پیام: امسال یک‌هزار دستگاه خودروی نجات و ۳۰۰ دستگاه آمبولانس  به ناوگان سازمان جمعیت هلال احمر اضافه می شود و انبارهای امدادی نیز بر اساس استانداردها تکمیل می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور روز گذشته در جلسه شورای اداری اظهار داشت : امسال یک‌هزار دستگاه خودروی نجات و ۳۰۰ دستگاه آمبولانس  به ناوگان سازمان جمعیت هلال احمر اضافه می شود و انبارهای امدادی نیز بر اساس استانداردها تکمیل می‌شود.

پیر حسین کولیوند در ادامه افزود: ۳۰۰ دستگاه آمبولانس را خریداری کرده‌ایم که تا پایان ماه تحویل ما خواهد شد و منابع مالی آن نیز تامین شده است.

وی همچنین کمک‌ها و حمایت‌های نیروهای مسلح در هر بحرانی  با تمامی امکانات را ستودنی خواند و افزود: از نظر لوجستیکی چه هوایی، زمینی و دریایی نیاز به تقویت داریم و سالها است نوسازی، بازسازی و تجهیز نشده و امسال را برای تجهیز و نوسازی اختصاص داده‌ایم.

کولیوند با بیان اینکه در تجهیز انبارها اوضاع خوبی نداشتیم و شرایط ما بسیار بد بود؛ گفت: اگر کمک رئیس جمهور و دولت نبود، در امدادرسانی با مشکل جدی مواجه می‌شدیم و در این زمینه طی 2 مرحله دولت ۲ مصوبه داشت و به ما کمک بسیار خوبی شد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در بودجه مظلوم واقع شده و درخواست کردیم از محل فروش نفت مثل بقیه دستگاه‌ها درصدی را به ما اختصاص دهند، افزود:  همچنین پیشنهاد کردیم عوارض‌هایی که در اتوبان اخذ می‌شود، به واسطه تامین بخشی از امنیت و سلامت و خدمت‌رسانی به مردم، از محل پرداخت عوارض‌ها نیز به ما کمک شود و در این زمینه از نمایندگان انتظار کمک و حمایت داریم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در قالب برنامه و بودجه مصوبه هرگونه جذب نیرو برای ما ممنوع است، خواستار حمایت از نمایندگان مجلس شد و ادامه داد: پیشنهاد دادیم درصدی از بیمه کامیون‌های باربری، برای جمعیت هلال احمر اختصاص یابد تا حداقل بتوانیم پشتیبانی جاده‌ای را داشته باشیم.

کولیوند با اشاره به کمک خوب مجلس در تبصره ۱۳، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر کشور دارای 24 بالگرد است که یک بالگرد ما سقوط کرد از ۲۳ مورد، تنها 10 بالگرد فعال است و بقیه به خاطر کمبود بودجه نیاز به تعمیر دارند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران سال گذشته موفق به کسب عالی‌ترین نشان صلیب سرخ جهانی در بین ۱۹۲ کشور شد، گفت:کسب سه کرسی در صلیب سرخ جهانی نیز یکی دیگر از موفقیت های جمهوری اسلامی بود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com