1398-11-211398-12-01bool(false) 21 هزار دانش‌آموز همدانی در گروه‌های پیشتاز فعالند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 اسفند 1398 - شماره 3699
 
امروز : پنجشنبه ، 1 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  93585 تاریخ انتشار:  1398-02-25 - 09:29 تعداد بازدید:  233
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس سازمان دانش آموزی استان :
21 هزار دانش‌آموز همدانی در گروه‌های پیشتاز فعالند

نویسنده : پروین سلیمی

گزارش ویژه


 نیاز است دانش آموزان برای رسیدن به اعتلای همه جانبه شخصیتی ضمن حضور در گروه های پیش تازان 12 منشی مهارتی سازمانی را در کنار آموزش‌های تئوری درسی بیاموزند تا بتوانند در آیند به عنوان فردی موفق در جامعه حضور یابند وبودن  21 هزار و 500 دانش‌آموز همدانی در گروه های پیشتازان مستلزم همین امر است.
. بنا به ضرورتی که در آموزش و پرورش دیده شد سازمان دانش‌آموزی در تاریخ 21 اردیبهشت ماه سال 78 به عنوان بازوی قدرتمندی در مجموعه آموزش پرورش قرار گرفت که وجود ظرفیت بالای این سازمان موجب شد در همان ابتدای کار آرمان‌های سازنده‌ای در این سازمان رقم بخورد.
رئیس سازمان دانش‌آموزی استان همدان ضمن گرامیداشت یبست و یکم اردیبهشت سالروز تأسیس سازمان دانش‌آموزی در کشور گفت: هدف این سازمان رساندن دانش‌آموزان به مرحله اعتلای همه جانبه شخصیتی است.
رضا میرزایی در گفتگو با همدان پیام، نهادینه کردن سبک زندگی  ایرانی اسلامی و تربیت اجتماعی دانش‌آموزان را از  اهداف این سازمان دانست و خاطرنشان کرد: مهمترین فلسفه وجودی این سازمان آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان است تا بتوانند در کنار درس‌های تئوری با آموزش‌های مهارتی نیز به یک شهروند کارآمد تبدیل شوند.
وی درس‌های تئوری مانند فیزیک، شیمی و ریاضی را زمانی کارآمد دانست که دانش آموزان مهارت‌های زندگی برای حضور در جامعه آینده خود مانند کانون خانواده محل کار و در جمع دوستان را آموخته باشند و بتوانند با هر شرایطی خود را تطبیق دهند.
رئیس سازمان دانش‌آموزی این سازمان را گل سرسبد آموزش و پرورش عنوان کرد و تربیت یک نسل خدا جو، دیندار، مشارکت پذیر، اخلاق مدار، قانون‌مند و مشارکت‌جو را از آرمان‌های این سازمان دانست که در سال‌های اخیر برای رسیدن به این اهداف تلاش‌های زیادی صورت گرفته است و هدف بر این است فعالیت‌های گروهی در سازمان دانش‌آموزی جدی گرفته شود.
میرزایی تکیه بر 12 منشی  مهریاری، دوست داشتن ، تدبیر و تفکر، مسئولیت پذیری، نقد پذیری را از جمله مهارت‌هایی این سازمان در دو مرحله سنی نوجوانی و جوانی را ارزشمند دانست و از حضور 21 هزار و 500 دانش‌آموز در مجموعه پیشتاز در استان همدان خبر داد که با فعالیت 850 نفر مربی در قالب 12 منشی سازمانی آموزش می‌بینند.
رئیس سازمان دانش‌آموزی استان همدان برگزار اردوهای عملی در کنار آموزش‌های مهارتی را سازنده دانست و افزود: دانش آموزان همدانی در این باره خوب درخشیدند و در سال گذشته مهسا صفاری دانش‌آموزی از ناحیه یک همدان به عنوان عضو هیأت ریسه مجمع پیش تازان کشورانتخاب شد.
وی همچنین تنظیم کتاب بر اساس 12 منشی سازمان دانش‌آموزی را از جمله فعالیت‌های سال 98 دانست که این کتاب همراه با جملات سازنده و احادیث و داستان خواهد بود که در سال تحصیلی جدید در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
میرزایی مدیریت بوفه‌های مدارس، نظارت بر لباس فرم دانش‌آموزان، سرویس مدارس را از مأموریت‌های مهم سال 98 دانست که از سوی وزارت آموزش و پرورش به سازمان دانش‌آموزی محول شده است.
وی نظارت بر مواد غذایی بوفه‌های مدارس در سال تعطیلی جدید را بسیار با اهمیت دانست چرا که این موضوع با سلامت روح و جسم دانش‌آموزان سر و کار دارد و باید مدیران مدارس این امر مهم را جدی بگیرند.وهمه بوفه استانداردهای غذایی سازمان دانش‌آموزی را رعایت کنند در غیر این صورت مجوز نخواهند گرفت و از فعالیت آنها جلو گیری می شود..
میرزایی ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان توسط سازمان دانش‌آموزی را آغازی دانست برای رفع نواقص و کمبودهایی که در سال‌های گذشته وجود داشته وگفت: با صنف خیاطان تفاهم‌نامه‌ای بسته‌ایم که بر خرید، دوخت و عرضه نظارت داشته باشیم.
وی نظارت بر عملکرد پیمانکاران و رانندگان خودروهای حمل و نقل دانش‌آموزی را جدی دانست و انجام برنامه‌های تربیتی و فرهنگی در سرویس مدارس را از شاخص‌های برنامه‌های امسال سازمان دانش‌آموزی عنوان کرد.
رئیس سازمان دانش‌آموزی  استان در ادامه برنامه‌های تابستان این سازمان را مهارتی و هنری عنوان کرد و از اولیاء و دانش‌آموزان خواست با مراجعه به سازمان دانش‌آموزی واقع در خیابان مهدیه ضمن ثبت نام در کلاس‌های مهارتی و علمی از ظرفیت‌های موجود در این کلاس‌ها بهره‌مند شوند.
وی از برگزاری اردوی تابستان کشوری برای دانش‌آموزان ممتاز استان خبر داد که این افراد ضمن حضور در اردو با دیگر استان‌های به رقابت خواهند پرداخت.
میرزایی افتتاح تالار غذا خوری مهدیه را از دیگر موفقیت‌های سال 97 برشمرد و افزود: این تالار با ظرفیت 400 نفر توانسته خدمات شایانی به حوزه‌های معاونت پرورشی، پژوهش و تربیت بدنی ارایه دهد و تخفیفات ویژه‌ای نیز برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com