شهرداری الکترونیک گامی برای افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی شهروندان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  127772 تاریخ انتشار:  1401-08-15 - 20:13 تعداد بازدید:  310
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان مطرح کرد:
شهرداری الکترونیک گامی برای افزایش کیفیت خدمات و رضایتمندی شهروندان

گزارش ویژه


 در جلسه ای با حضور شهردار، دادستان همدان و کارشناسان فناوری اطلاعات نحوه اجرا و پیاده‌سازی شهرداری الکترونیک مورد بررسی قرارگرفت و از پیگیری مدیریت شهری در اجرای این پروژه تقدیر شد.

شهردار همدان در این جلسه خبر داد: از روز یکشنبه ۱۵ آبان ماه استعلام دفاتر اسناد رسمی بدون مراجعه به شهرداری همدان اجرائی می گردد.

سید مسعود حسینی شهردار همدان با تقدیر از دغدغه‌های دادستان در خصوص طولانی بودن مدت زمان صدور پروانه ساختمانی عنوان کرد: از سال گذشته شرکت صفا رایانه به عنوان یکی از معتبرترین شرکتها که ۲۰۰ شهر را در حوزه خدمات الکترونیک پوشش می دهد به عنوان پیمانکار سیستم یکپارچه شهرسازی انتخاب شد که خوشبختانه در این مدت کوتاه  با همت و همکاری مجموعه مدیریت شهری اتفاقات خوبی در زمینه کوتاه کردن فرایندهای صدور پروانه ساختمانی رخ داده است.

سید مسعود حسینی با اشاره به اجرای پروژه فیبر نوری گفت: این پروژه علیرغم تمامی فراز و نشیب‌های فراوان به طول ۱۰۰ کیلومتر در حال انجام است.

این مقام ارشد مدیریت شهری با بیان اینکه اجرای سیستم یکپارچه شهرسازی با عنوان sars10 با همت و تلاش همکاران فناوری اطلاعات و همکاری مناطق به نحو مطلوب پیش می رود افزود: از امروز یکشنبه ۱۵ آبان، تمامی استعلامات دفاتر اسناد رسمی به صورت الکترونیکی اجرائی می‌شود که شهرداری همدان به عنوان الگوی موفق در کشور در اجرای این پروژه عمل کرده است.

شهردار همدان اجرای این پروژه را از خواسته‌ها و مطالبات شهرداری و شهروندان دانست و گفت: این سیستم موجب ساده‌سازی و کاهش فرایندهای صدور پروانه و پایان کار ساختمانی و افزایش رضایتمندی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه این جلسه حسن خانجانی موقر دادستان همدان اجرای پروژه‌های فناوری را از الزامات مهم در شهرداری عنوان کرد و افزود: کاهش ارتباط بین کارمند و ارباب رجوع و کنترل کاربران و گزارش‌گیری از اثرات مهم اجرای پروژه‌های فناورانه خواهد بود.

خانجانی موقر به اطلاع رسانی در زمینه نحوه اجرا و پیاده سازی این پروژه تأکید کرد و عنوان کرد: ارتباط تنگاتنگی بین اجرای پروژه‌های فناورانه و رضایتمندی شهروندان وجود دارد و همین پروژه‌ها موجب تقویت سیستم نظارتی خواهد شد.

دادستان بر امنیت شهرداری الکترونیک تأکید کرد و اظهار داشت: باید تمهیدات و جوانب امنیتی اجرای این پروژه و رعایت حریم خصوصی افراد در این زمینه ها لحاظ گردد.

شایان ذکر است مختاری رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری همدان توضیحات لازم را در خصوص ویژگی‌ها و فرایندهای و نحوه کاربرد سیستم یکپارچه شهرسازی و نوسازی را ارائه کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان در پایان این جلسه دادستان همدان از دیتا سنتر شهرداری همدان بازدید کردند.

 بازدید فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از سامانه شهرداری الکترونیک

در این جلسه نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در خصوص اجرای پروژه‌ شهرداری الکترونیک گفت: راه اندازی سامانه شهرداری الکترونیک گامی مهم در راستای پاسخ دهی غیر حضوری، ایجاد رضایتمندی، شفافیت و تسهیل گری و جلوگیری از فساد خواهد شد.

حجت الاسلام احمدحسین فلاحی با اشاره به اینکه خواسته شهروندان تسهیل خدمات رسانی می‌باشد گفت: اجرای این پروژه بر شفافیت و افزایش هزینه‌های فساد مؤثر خواهد بود.

در ادامه سید مسعود حسینی شهردار همدان با بیان اینکه استارت پروژه خورده شده است گفت: اجرای این پروژه موجب کاهش مدت زمان صدور پروانه ساختمانی و دریافت استعلامات خواهد شد.

شهردار به انعقاد قرارداد با دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر اسناد رسمی در اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: آموزش های لازم برای کارکنان این بخش‌ها ارائه شده و انشاا... با ورود سایر ادارات، به ویژه بانک‌ها شاهد آثار موفق این پروژه خواهیم بود.

این مقام ارشد مدیریت شهری در ادامه افزود: شهر همدان به عنوان یکی از شهرهای برتر و الگو در اجرای سیستم یکپارچه شهرسازی و نوسازی عمل کرده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com