رفع خطر ملک تجاری فرسوده در سرگذر با هدف حفظ امنیت شهروندان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  121602 تاریخ انتشار:  1400-10-18 - 09:42 تعداد بازدید:  419
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهرداری همدان خبر داد
رفع خطر ملک تجاری فرسوده در سرگذر با هدف حفظ امنیت شهروندان

گزارش ویژه


 وجود املاک تجاری و مسکونی مخروبه و فرسوده به لحاظ فرهنگی، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهرها مشكلاتی را ایجاد می كنند که این اماكن به جهت متروكه بودن و امكان ریزش آوار خطراتی را برای شهروندان به همراه دارد.
بر همین اساس و به استناد  بند ۱۴ماده ۵۵ قانون شهرداری، یکی از مهمترین وظایف شهرداری‌ها اتخاذ تدابیر مؤثر برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک و به عبارت کلی رفع خطر از هر نوع اشیا آسیب‌زا برای سلامت شهروندان است.
روز گذشته عملیات رفع خطر و خاک برداری یکی از املاک تجاری واقع در منطقه پایانه های سر گذر همدان انجام شد
این ملک سال ها در ان منطقه باعث سلب امنیت مالی و جانی شهروندان و اهالی شده بود که با همت عوامل مختلف شهرداری منطقه ۳ رفع خطر شد .
شهردار همدان در این رابطه  گفت: حفظ امنیت جانی و مالی شهروندان از مهم‌ترین وظایف شهرداری است و به همین دلیل رفع خطر از املاک خطرساز در دستور کار شهرداری است.
وی اظهار داشت: با حمایت دستگاه قضایی و دادستان محترم ، املاکی که باعث تهدید شهروندان و املاک مخروبه باشند توسط شهرداری رفع خطر می‌شوند.
سید مسعود حسینی افزود: این رفع خطرها با دستور قضایی، رفع خطر می‌شوند و از شهروندان درخواست داریم املاک در معرض رفع خطر را به شهرداری معرفی کنند.
حسینی ادامه داد: براساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، املاکی که خطرساز و مخروبه هستند و مالکان به این موضوع توجهی نکنند شهرداری موظف به رفع خطر این املاک است.
شهردار همدان در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه کف سازی سر گذر اشاره کرد و افزود: عوامل شهرداری منطقه ۳ در ادامه فعالیت های عمرانی خود رضایت و رفاه شهروندان را مدنظر قرار داده و در این رابطه عملکرد خوبی را داشته اند.
حسینی متوازن بودن اقدامات عمرانی در اکثر نقاط شهر را موضوعی حائز اهمیت تلقی کرد و گفت : مدیریت شهری با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر این مهم را انجام خواهد داد.
شهردار منطقه ۳ شهر همدان نیز در حاشیه رفع خطر یکی از ملک های فرسوده تجاری در محل پایانه‌های سرگذر به ماده فوق الذکر اشاره کرد و افزود : یکی از وظایف ذاتی شهرداری ها رفع خطر از بناهایی فرسوده است که بنا بر سازه نا امن خود خطرات جانی و مالی برای شهروندان ایجاد کرده است .
محمد رضا فیضی منش در ادامه افزود: محله سرگذر همدان یکی از محلات قدیمی و پرتردد شهر همدان است که با توجه به وجود بازار میوه و تره بار همه روزه حجم زیادی از شهروندان در آن تردد می‌کنند و همین موضوع سبب شده وجود ملک های فرسوده در این منطقه خطرات جانی و مالی برای همه ایجاد کرده است.
فیضی منش هدف از اجراي اين طرح را توجه مالكين به ضوابط شهرداری و احترام به همه همشهریان عنوان كرد و افزود: اتخاذ تدابیرموثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر، همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر و کوچه ها و اماکن عمومی از وظایف شهرداری است.
مدیر شهرداری منطقه ۳ همدان اظهار داشت: بر اساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها، مقرر شده است اماکنی که در مناطق مختلف از سوی صاحبان خود به هر علتی رها شده‌اند و سلامت بهداشتی و روانی شهروندان را مورد تهدید قرار داده است شناسایی و اگر مالکان خانه‌های فرسوده نسبت به رفع خطر ریزش اقدام نکنند، به خاطر برقراری امنیت جانی شهروندان، خانه‌های مذکور محصور و یا رفع خطر ‌خواهد شد.
وی تصریح کرد : ملک مربوطه براساس نظر کارشناسان شهرداری مشمول تبصره 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها بود و برای شهروندان ایجاد خطر می‌کرد که شهرداری با اقدام قانونی و دعوت از مالک جهت حضور در شهرداری اقدام به رفع خطر ملک کرد.
فیضی منش اظهار داشت: در روز جمعه ۱۷ دی ماه عملیات رفع خطر و آواربرداری از این ملک با فعالیت همزمان چند اکیپ صورت گرفت.
شهردار منطقه ۳ همدان با بیان اینکه این ملک تجاری قبلا با نام پاساژ امیرالمومنین (ع) در ۴ طبقه مشغول به فعالیت بود با مساعدت مالک مربوطه و با هدف رفع خطر جانی و مالی رفع خطر شد.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com