طنین زنگ مهر در مدرسه تربیت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  99396 تاریخ انتشار:  1398-07-02 - 10:17 تعداد بازدید:  744
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با مشارکت شهرداری منطقه 2 انجام شد
طنین زنگ مهر در مدرسه تربیت

نویسنده : مجید بیات

گزارش ویژه

 خبرنگار همدان پیام: صبح روز گذشته همزمان با آغاز سال تحصیلی زنگ مهر در مدرسه تربیت با حضور اعضای شورای شهر و شهردار منطقه 2 به صدا درآمد.
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با اشاره به نقش غیرقابل انکار دانش‌آموزان در آینده کشور، افزود: دانش‌آموزان در مرحله اول با برنامه‌ریزی والدین، حمایت آنان، راهنمایی و آموزش‌های لازم در مدارس و مرحله بعد تلاش و پشتکار خودشان شهر و کشوری توسعه یافته را رقم خواهند زد.
سید مسعود عسگریان اضافه کرد: مجموعه شهرداری به منظور مهیا کردن شهر در مناسبت‌های متفاوت فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد، که یکی از مصادیق بارز آن آماده‌سازی و مهیا شدن برای بازگشایی مدارس و مباحث آموزشی است.
وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ با تمامی ارگان‌ها به خصوص آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 همدان در جهت مهیا نمودن مدارس برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت: به منظور همراهی در جهت آماده‌سازی، تجهیز و بازسازی مدارس از محل عوارضی که دریافت می‌شود قسمتی به خزانه واریز و در اختیار نهادهای مربوطه قرار می‌گیرد که در این راه هزینه کنند.
عسگریان گفت: بیش از 15 هزار تن آسفالت‌ریزی در معابر منتهی به مدارس و داخل مدارس انجام شده، همچنین با همکاری اداره نوسازی و تجهیز مدارس بیش از 25 مدرسه تخریب و نوسازی و بازسازی شده است.
رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای شهر خاطرنشان کرد: به درخواست والدین و مدیران مدرسه مبنی بر محدودیت فضای مدرسه تربیت، برنامه‌ریزی لازم در جهت تملیک و واگذاری انجام شده است و امیدواریم در کمترین زمان ممکن این موضوع عملیاتی شود.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر نیز تجدید نظر در مباحث آموزش را در مجلس شورای اسلامی لازم دانست و ادامه داد: طبق اصول 3، 30 و 43 قانون اساسی مبنی بر آموزش رایگان، عدالت در آموزش را ضروری است و باید نظارت جدی بر اجرای این اصول انجام شود.
حسین قراباغی اظهار کرد: برای ایجاد مدینه فاضله در مباحث شهروندی و آموزشی همکاری همه نهادها غیرقابل انکار  است وهمین مسئله باعث توسعه پایدار پایتخت تاریخ تمدن و در نهایت کشور خواهد شد.
وی با بیان اینکه مشارکت و آموزش دانش‌آموزان در مباحث شهروندی باعث تکامل شخصیت و دغدغه‌مندی آنان  میشود که می‌تواند برای جامعه فعلی مفید واقع شود.
شهردار منطقه 2  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایام بازگشایی مدارس، برگزاری مراسم زنگ مهر در مدرسه تربیت را با هدف خیر مقدم به دانش‌آموزان به فال نیک گرفت و ادامه داد: سرنوشت کشور با آموزش مناسب این دانش‌آموزان رقم خورده است.
حامد جلیلوند افزود: اول مهر برای دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است چون آینده خود و کشور را با ورود به مدارس و فراگیری آموزش های لازمه ترسیم  خواهندکرد..
وی در ادامه با بیان اینکه مجموعه شهرداری با حضور در این مراسم ،همراهی خود را به عنوان یار همیشگی جبهه آموزش اعلام کرده، خاطرنشان کرد: به صورت ویژه به مسائل و مشکلات مربوطه در حوزه خدماتی و آموزشی رسیدگی خواهیم نمود.
شهردار منطقه 2 دیوارنویسی مدارس، آسفالت معابر منتهی به مدارس و داخل مدارس، پیاده‌روسازی ، رنگ‌آمیزی محیط پیرامونی ،تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی و آموزشی را از اهم اقدامات شهرداری در  این ایام دانست و تأکید کرد: اقدامات ذکر شده در طول سال ادامه‌دار است و منتهی به هفته آغازین مهر نخواهد بود.
جلیلوند در پایان تصریح کرد: در همین آغازین روزها است که دانش‌آموزان با راهنمایی والدین می‌توانند شخصیت خود را برای موفقیت و دستیابی به اهداف والا رقم بزنند.
لازم به ذکر است اجرای سرود توسط دانش آموزان، توزیع گل و کارت شارژ الکترونیکی رایگان اتوبسرانی و قرائت پیمان نامه دانش آموزان و معلمان و مسئولین از دیگر برنامه‌های انجام شده در این مراسم بود.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com