درمانگاه تخصصي بيمارستان امام رضا(ع) افتتاح شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  57900 تاریخ انتشار:  1394-02-07 - 05:45 تعداد بازدید:  6086
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درمانگاه تخصصي بيمارستان امام رضا(ع) افتتاح شد

گزارش ویژه

 كبودراهنگ- اكرم حميدي- خبرنگار همدان‌پيام: در سومين روز از هفته سلامت درمانگاه تخصصي خيرساز بيمارستان امام رضا(ع) با حضور سید حبیب‌ا... موسوي بهار، رئيس دانشگاه علوم پزشكي همدان و معاونان بهداشت و درمان و مسئولان شهرستان و حاج ولي‌ا... اميرجاني خير سلامت افتتاح شد.
اين درمانگاه در طبقه همكف مركز دياليز بيمارستان با زيربناي 550 مترمربع و اعتباري حدود 450 ميليون تومان توسط ولي‌ا... اميرجاني و 300 ميليون تومان از طرف دانشگاه علوم پزشكي احداث شد.
طبقه بالای اين درمانگاه به عنوان مركز دياليز 16 تخته به متراژ 550 مترمربع احداث و اعتبار 450 ميليون تومان توسط اميرجاني هزينه شده است كه تكميل و تجهيز آن به بيش از يك ميليارد تومان اعتبار نياز دارد.
 مركز دياليز بيمارستان تجهيز مي‌شود
رئيس دانشگاه علوم پزشكي همدان كه در نخستين كارگروه سلامت و امنيت غذايي سخن مي‌گفت، تكميل، تجهيز و بهره‌برداري مركز دياليز امام رضا(ع) را به عنوان اولويت دانشگاه اعلام و به لزوم راه‌اندازي هرچه بهتر آن تأكيد كرد.
سيد حبيب‌ا... موسوي‌بهار اظهار كرد: برنامه تحول نظام سلامت فرصت مناسبي است تا از نظر فضاهاي بهداشتي درماني به استانداردهاي جهاني نزديك شويم.
وي با تأكيد بر اقدامات ارزشمند انجام شده در يكسال گذشته در حوزه بهداشت و درمان، مبلغ هزينه شده در شهرستان كبودراهنگ را بيش از 4 ميليارد تومان و تعداد بيماران بستري در سال گذشته را 7 هزار نفر و تعداد زايمان‌هاي رايگان را بيش از هزار مورد اعلام كرد.
موسوي‌بهار با اعلام برنامه‌هاي در دست اقدام از جمله توسعه بلوك‌هاي زايمان، احداث كلينيك ويژه، مركز غربالگري سرطان، تهيه آمبولانس‌هاي پيشرفته و تحويل تجهيزات پزشكي تخصصي و به‌روز ابراز اميدواري كرد که توجه ويژه دولت به بخش سلامت موجب خوشحالي و رضايتمندي مردم را فراهم كند.
 رژيم غذايي مردم استان، قند زياد و كلسيم كمي دارد
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان هم با تأكيد بر امنيت نسبي غذايي استان همدان نسبت به بسياري از استان‌هاي ديگر كمبود كلسيم، آهن، ويتامين D و A در رژيم غذايي مردم اين استان را يكي از مشكلات مهم عنوان كرد.
حسين عرفاني افزایش تعداد اقلام دارويي در مراكز روستايي از 270 قلم به 436 قلم، اضافه شدن واكسن پنتاوالان به برنامه واكسيناسيون كشوري، غربالگري دانش‌آموزان زير 14 سال از نظر پوسيدگي دندان‌ها، تجهيز 56 مركز بهداشتي درماني روستايي به دليل دندان‌پزشكي و استقرار پزشك در تمام مراكز روستايي را از نتايج برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت نام برد.
 تكميل مركز دياليز اولويت نخست است
فرماندار كبودراهنگ در ادامه با تشكر از حاج ولي‌ا... اميرجاني كه كار ساخت مركز دياليز و درمانگاه تخصصي امام رضا(ع) را به عهده گرفته است، ابراز اميدواري كرد که مركز دياليز هم با كمك اين خير و دانشگاه علوم پزشكي هرچه سريع‌تر به بهره‌برداري برسد.
احسان قنبري با اشاره به برنامه دانشگاه براي احداث مركز غربالگري سرطان، اورژانس پيش‌بيمارستاني، كلينيك ويژه و نياز به زمين مناسب، خواستار مساعدت شوراي شهر و شهردار كبودراهنگ شد.
 جبران كم‌توجهي‌ها نيازمند ادامه قدرتمند برنامه تحول سلامت
مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان كبودراهنگ هم با قدرداني از حاج ولي‌ا... اميرجاني، وی را از افتخارات شهرستان كبودراهنگ نام برد و از رياست دانشگاه به دلیل كمك به تكميل و تجهيز درمانگاه تخصصي قدرداني كرد.
حسن بهرامي گفت: جبران كم‌توجهي طولاني‌مدت به حوزه بهداشت و درمان، توجه طولاني‌مدت لازم دارد و اميدواريم برنامه تحول نظام سلامت با قدرت ادامه يابد.
وي كمبود نيرو در برخي قسمت‌هاي شبكه بهداشت و درمان را از مشكلات جدي عنوان كرد و از رياست دانشگاه، كمك به برطرف شدن اين مشكل را خواستار شد. بهرامي كمبود برخي تجهيزات پزشكي را از ديگر مشكلات بيمارستان عنوان کرد و بر لزوم داشتن سی‌تی اسكن در شهرستان تأكيد كرد.
 تحول نظام سلامت از نقاط برجسته دولت تدبير است
رئيس شوراي اسلامي شهرستان كبودرهنگ هم با مثبت ارزيابي كردن برنامه تحول سلامت بر لزوم اجراي صحيح اين برنامه تأكيد كرد.
محمد رهگشا خواستار به كارگيري نيروهاي بومي در بخش‌هاي مختلف بهداشت و درمان شد.
خير سلامت كبودراهنگي هم معتقد است: هيچ لذتي بالاتر از بخشش در راه خدا نيست.
ولي‌ا... اميرجاني كه مبلغ 900 ميليون تومان براي ساخت مركز دياليز و درمانگاه تخصصي هزينه كرده است، بخشش در راه خدا را بزرگترين لذت زندگي نام برد و ابراز اميدواري كرد که با تكميل و تجهيز مركز دياليز از مشكلات بيماران دياليزي كاسته شود.
  بريدفاتحي، رئيس بيمارستان شد
بابك بريدفاتحي كه متخصص ارتوپدي بوده و سابقه 2 ساله خدمت در شهرستان را دارد، در حضور مسئولان استاني و شهرستاني به عنوان رئيس بيمارستان امام رضا(ع) معرفي شد.
 كلنگ‌زني پد بالگرد امداد هوايي به همت شهرداري
شهردار و شوراي شهر كبودراهنگ هم كلنگ احداث پد بالگرد امداد هوايي را در محوطه بيمارستان امام رضا(ع) به زمين زدند و ابراز اميدواري كردند تا در يكماه آينده اين پد را تحويل بيمارستان دهند. همچنين در خصوص واگذاري زمين كنار بيمارستان قول مساعدت و همكاري دادند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com