1397-08-141397-08-24bool(false) قدرداني اصناف از پيشكسوتان و بازاري‌هاي معتمد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 آبان 1397 - شماره 3337
 
امروز : پنجشنبه ، 24 آبان 1397

Today : Thu, November 15, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  47262 تاریخ انتشار:  1393-04-02 - 05:00 تعداد بازدید:  1542
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قدرداني اصناف از پيشكسوتان و بازاري‌هاي معتمد

گزارش ویژه

همدان‌پيام: بازاري سالم و پررونق خواسته مردم و دولت است. پس بررسي مشكلات اصناف يكي از مهمترين عواملي است كه مي‌تواند بر اقتصاد كشور و استان تأثيرگذار باشد.
اما كساني كه در فضايي سالم و اسلامي مشغول كسب‌وكار هستند، كمك زيادي به اقتصاد و فرهنگ جامعه مي‌كنند و حتي ديگران را با رفتارشان در امر تجارت و كسب‌وكار هدايت مي‌كنند و فرهنگ جامعه را به نوعي رقم مي‌زنند. در اين رابطه رئيس اتاق اصناف همدان، حميدرضا فرسايي وحيد، در جشني كه به مناسبت روز اصناف، روز گذشته در تالار معلم برگزار شده بود، گفت: به طور قطع محور همه توسعه‌ها در حوزه فرهنگ نهفته است، پس از معتمدان بازار مي‌خواهيم در يك طرح كاربردي جهادي ما را در رسيدن به اهدافمان كه ايجاد فضاي اسلامي در كسب‌وكار و نهادينه كردن تفكرات ديني در اين حوزه است، كمك كنند. خانه اصناف مي‌تواند مركز تبادلات و محور اصلي موضوعات اسلامي و اقتصادي باشد.
در همين راستا آيت‌ا... طه محمدي، نماينده ولي فقيه در استان، هم در اين مراسم گفت: خير و بركت اصناف در اين است كه هر صنفي خودشان با هم تعامل منصفانه‌اي داشته باشند به طوري كه نه سيخ بسوزد نه كباب. كاسب بايد سود حلال داشته باشد تا در حق فروشنده و خريدار ظلم نشود.
اما در اين روز كه قرار بود درباره اصناف صحبت شود و از بازاريان معتمد و باتجربه در صنف‌هاي مختلف تقدير شود، ميهمانان زيادي از مسئولان استاني و كسبه‌هاي باتجربه و حتي جوان، حضور داشتند. بنابراين فرسايي‌وحيد فرصت را مغتنم شمرد و انتظارات اصناف را همان جا به گوش مسئولان رساند و در ادامه از محور چشم‌انداز صحبت كرد و گفت: وظايف و مسئوليت‌ ما در قبال مردم و كشورمان اهميت زيادي دارد. زمان آزمون و خطا هم به پايان رسيده و بايد از فرصت‌ها به خوبي استفاده كنيم، بنابراين توجه ويژه به اقتصاد مقاومتي در حوزه كسب‌وكار و زندگي، ايجاد امنيت شغلي، پيگيري مطالبات اصناف در همه زمينه‌ها، استقلال در تصميم‌گيري‌ها، عزت و سربلندي اصناف، استفاده از تمام ظرفيت‌ها، سرمايه‌ها و همراهي براي بهبود شرايط اقتصادي مردم در كنار دولت، چشم‌انداز 4 سال برنامه‌هاي اتاق اصناف و اتحاديه‌هاي صنفي است.
اما وي كه به مديريت جهادي در جهت ارتقا و رشد ملي به كمك توليد داخلي و نهادينه كردن استفاده از كالاهاي ايراني تأكيد ويژه داشت از حاضران طلب كمك در اين مسير كرد و گفت: مسئولان و كسبه بايد تلاش كنند تا بين مردم اعتماد ايجاد كنند كه اين نياز به مديريتي جهادي از طرف تك‌تك ما دارد.
در همين رابطه حميدرضا متين، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، هم گفت: استانمان درحال حاضر شرايطي دارد كه نسبت به قبل كم‌نظير است، چون استان توسط استاندارمان نفوذ عميقي در دولت پيدا كرده و بهترين شرايط سرمايه‌گذاري را در سطح كشور پيدا كرده كه احتمالاً اين ادامه‌دار نخواهد بود. به همين دليل جوازهاي يك روزه براي كساني كه قصد توليد دارند، صادر مي‌كنيم تا كساني كه مي‌خواهند در اين حوزه سرمايه‌گذاري كنند راحت‌تر بتوانند كار كنند.
وي ادامه داد: سرانه هر نفر واحد صنفي337/44 از كل واحدها است و براي هر واحد صنفي 40 نفر مشتري داريم، كه اندازه نرمال كشوري 25 نفر است. به استانداري پيشنهاد مي‌دهيم در خصوص صدور مجوزها، كه محدوديت‌هايي قائلند، سطح سرانه را پايين نياورند چون اصناف ضربه مي‌خورند.
وي به بازاري‌هاي حاضر در مراسم نيز گفت: براي استفاده از تسهيلات ذخيره ارزي هم از استان‌هاي ديگر بالاتريم و مي‌توانيم نفوذ ايجاد اشتغال را بيش از پيش بالا ببريم.
رئيس اتاق اصناف هم پيش از گفته‌هاي متين گفته بود داشتن روحيه خطرپذيري همراه با دانش روز بين مديران و مردم مي‌تواند راهگشاي بسياري از مشكلات باشد و استفاده از تمامي استعدادها و پتانسيل‌ها در ميدان‌هاي تجربه، فارغ از هرگونه جناح‌بندي به طور فراگير لازم است، چون رسيدن به استقلال اقتصادي يك ضرورت است.
البته وي به جنگ نرم هم اشاره كرد و افزود: اين اصناف هستند كه نقش محوري خود را در كنار نظام و مردم همراه و همگام، آماده و هوشيار به خوبي عمل مي‌كنند. در همين راستا اتاق اصناف كه برآمده از اين تشكل مردمي است آمادگي خود را در همه زمينه‌ها اعلام مي‌كند.
سامري سرپرست معاونت برنامه‌ريزي استانداري هم به انتخابات 31 ارديبهشت امسال اصناف اشاره كرد و گفت: كساني كه به عنوان هيأت رئيسه اتاق اصناف انتخاب شدند افرادي هستند كه فعالانه در جلسات شركت مي‌كنند و نقطه نظرات خوبي دارند. امروز هم كه رويكرد دولت توجه به بخش‌هاي خصوصي و سابقه‌دار اصناف است، توسط شما مشكلات قبلي اصناف جمع‌بندي شود تا بتوانيم هرچه بيشتر و بهتر مشكلات اصناف را در جلساتي كه در هر فصل با هم برگزار مي‌كنيم در حد امكان پيگيري و حل كنيم تا اقتصادي پوياتر داشته باشيم و ركود و تورم را از بين ببريم.
وي همچنين با اشاره به بازاري‌ها به عنوان توزيع‌كننده و يكي از اضلاع مثلت (توليد، توزيع، مصرف) گفت: ان‌شاءا... توزيع عادلانه صورت بگيرد تا مصرف‌كننده از جنسي كه مي‌خرد راضي باشد و به اضافه حماسه سياسي كه رخ داده است حماسه اقتصادي هم طبق خواسته رهبر معظم انقلاب رخ بدهد.  احمد رحيمي، رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي انتظامي استان، هم به همين موضوع اشاره كرد و گفت: هميشه اصناف به عنوان معتمدترين قشر جامعه همواره مورد توجه بودند و جامعه اثرپذيري زيادي از آنها دارند. در شرايط فعلي هم آنها بايد براي مقابله با جنگ نرم و دشمن عمل كنند، چون همان طور كه شغل ما ايجاب مي‌كند و از نزديك مي‌بينيم، اصناف اثرگذارترين قشر جامعه براي احقاق شعار سال هستند. در پايان اين مراسم نيز اصناف از تعداد زيادي پيشكسوت و با تجربه‌هاي بازار در صنف‌هاي مختلف قدرداني كرد.


انتظار اصناف از مسئولان:
1. كمك به تثبيت جايگاه اصناف، احترام به استقلال و جلوگيري از هرگونه فضاسازي و به حاشيه كشاندن اين نهاد مردمي.
2. كنترل و نظارت بر امنيت بازار در حوزه‌هاي مختلف (امنيتي، ترافيكي و...) جهت رضايتمندي كسبه.
3. اجراي تفاهم‌نامه در خصوص تثبيت تجاري واحدهاي صنفي بين شهرداري همدان و اتاق اصناف كه در كميسيون ماده 5 راكد مانده است
4. ايجاد راهكاري براي عدم افزايش اجاره ‌بها واحدهاي صنفي كه ارتباط مستقيمي با قيمت منطقه‌اي واحدهاي صنفي دارد.
5. ايجاد و برقراري عدالت مالياتي در استان همدان با توجه به شاخص‌هاي كسب‌وكار و فضاي اقتصادي استان.
6. ساماندهي فضاي بازار از منظر شهري و كمك به تدوين طرحي جهت زيباسازي بازار اسلامي همدان
7. اولويت قرار دادن طرح ساماندهي واحدهاي صنفي صنوف آلاينده و ايجاد تسهيلات خدماتي و مكان مناسب جهت متمركز كردن اين واحدها در حاشيه شهر
 8 . روان‌سازي قوانين اداره كار و امور اجتماعي و بيمه تأمين اجتماعي براي ايجاد اشتغالزايي
9. پايين آوردن نرخ سود بانكي براي بخش خصوصي (بازاريان و كسبه و توليدكنندگان)


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com