اجرای پروژه‌های استحقاق سنجی، نسخه نویسی الکترونیک، در راستای تحقق کامل سازمان الکترونیک همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98742 تاریخ انتشار:  1398-06-17 - 09:56 تعداد بازدید:  442
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان اعلام کرد
اجرای پروژه‌های استحقاق سنجی، نسخه نویسی الکترونیک، در راستای تحقق کامل سازمان الکترونیک

نویسنده : نیر احمدی

گزارش ویژه

 خبرنگار همدان پیام: در هفته‌ای که گذشت اداره کل بیمه سلامت استان همدان مراسم روز پزشک و تقدیر از پزشکان نمونه اداره کل را همزمان با برنامه ستاد سازمان برگزار کرد. این مراسم با حضور معاونت درمان و دانشگاه علوم پزشکی، رئیس سازمان نظام پزشکی استان، رئیس انجمن داروسازان استان و تعدادی از پزشکان سازمان برگزار شد.
مدیر کل بیمه سلامت استان همدان در این برنامه ضمن تقدیر و تشکر از فعالان حوزه بیمه سلامت با اشاره به پوشش 58 درصدی بیمه سلامت در استان گفت: حدود یک میلیون نفر از جمعیت استان همدان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
سعید فرجی در ادامه افزود: از این تعداد 170 هزار نفر در صندوق بیمه سلامت همگانی، 640 هزار نفر در صندوق بیمه روستاییان و عشایر، 125 هزار نفر در صندوق کارکنان دولت ، 62 هزار نفر در صندوق سایر اقشار و بیش از 9 هزار نفر در صندوق ایرانیان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.
وی اظهار داشت: مهمترین برنامه سازمان بیمه سلامت ایران الکترونیکی شدن و تحقق دولت الکترونیک است.
فرجی گفت: الکترونیکی کردن خدمات بیمه‌ای نه تنها در سازمان بیمه سلامت بلکه در وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد توجه قرار گرفته است.
وی گفت: سازمان در سومین سال برنامه عملیاتی بنا را بر آن گذاشته که از منابع موجود حداکثر استفاده را برده و الکترونیکی کردن سیستم و مباحث مربوط به آن را به سرانجام برساند.
فرجی بیان کرد: برنامه الکترونیک سازمان چهار پروژه استحقاق سنجی، نسخه نویسی الکترونیکی، ارجاع الکترونیک و رسیدگی الکترونیک به اسناد بیمارستانی را شامل می شود.
وی افزود: یکی از این پروژه‌ها استحقاق سنجی است که از سال گذشته شروع و تقریباً کامل شده است. به این صورت که وقتی فرد بیمار به بیمارستان مراجعه کرد و با شماره ملی پذیرش می شود. با استفاده از شماره ملی نوع و اعتبار بیمه بیمار مشخص و تمام فرایند درمان و پرونده بیمار با آن کد شناخته می‌شود.
مدیر کل بیمه سلامت گفت: پروژه دوم نسخه‌نویسی الکترونیکی است که در اواخر سال گذشته توسط دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سازمان کلید خورد.
فرجی تأکید کرد: استان همدان یکی از استانهای پایلوت‌ در زمینه نسخه‌نویسی الکترونیکی است.
وی گفت: با تلاش شبانه‌روزی مدیران و کارشناسان بیمه سلامت استان نسخه‌نویسی الکترونیکی پیشرفت چشم‌گیری داشته است و در شهر همدان به عنوان بزرگترین شهر استان، اسدآباد به عنوان شهری متوسط متوسط و فامنین به عنوان کوچکترین شهر نسخه‌نویسی الکترونیکی را اجرایی می کنند . از طرفی با استقبال سایر شهرها 7 شهر به این مجموعه پیوستند. همچنین با برنامه‌ریزی صورت گرفته و رساندن به حداقل 50 درصد انجام پروژه در سه شهری که پایلوت انتخاب شده اند، مابقی شهرها نیز این طرح را اجرایی می نمایند.
فرجی گفت: پروژه سوم ارجاع الکترونیک است به این صورت که فرد مراجعه کننده از خانه بهداشت به مرکز بهداشت ارجاع و پس از تشخیص پزشک در صورت نیاز جهت اداره روند درمان تکمیلی به بیمارستان مراجعه می‌کند.
وی در ادامه افزود: با توجه به مسائل زیرساختی در سیستم شبکه و مشکلات نرم‌افزاری خوشبختانه بیمه سلامت استان همدان با ارائه آموزش‌های لازم به کارشناسان در این زمینه پیشرفت خوبی داشته است. البته عمده کار به عهده دانشگاه علوم پزشکی است و بیمه سلامت به عنوان همکار در اجرای این طرح همکاری همه جانبه ای را با دانشگاه دارد.
مدیر بیمه سلامت استان اظهار داشت: چهارمین پروژه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری بیمارستانی است که از سال گذشته در استان اصفهان به طور کامل اجرا شده است و با اقدامات صورت گرفته کل بیمارستان‌های استان تحت پوشش این پروژه هستند.
فرجی گفت: در سطح کشور 6 دانشگاه اعلام آمادگی نمودند و مقرر شد هر کدام از استان‌ها یک بیمارستان و به تناسب ظرفیت دانشگاه آن استان 2 الی 3 بیمارستان اسناد به صورت الکترونیک رسیدگی ‌شود.
فرجی بیان داشت: در استان همدان با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه های علوم پزشکی در دو بیمارستان فرشچیان سینا و قائم اسدآباد پروژه آغاز شده است و تا آخر آذر ماه امسال در سایر بیمارستان‌ها نیز این طرح اجرا می‌شود.
فرجی افزود : اداره کل بیمه سلامت با همراهی دانشگاه علوم پزشکی و جامعه شریف پزشکی در حال ارائه خدمات به مردم بزرگوار استان و استان‌های همجوار است و امید است با مشارکت و همراهی بیشتر بیمه‌شدگان، پزشکان و مراکز طرف قرارداد شاهد دسترسی عادلانه مردم به خدمات، حرکت به سوی سلامت محوری و حفاظت مالی از بیمه شدگان در زمان بیماری باشیم.
در پایان این مراسم تعدادی از پزشکان نمونه طرف قرارداد اداره کل تجلیل و تقدیر شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com