عضوسازمان جهانی گردشگری در همدان سرمایه‌گذاری می‌کند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

Today : Sun, August 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88952 تاریخ انتشار:  1397-10-25 - 09:57 تعداد بازدید:  129
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان خبر داد:
عضوسازمان جهانی گردشگری در همدان سرمایه‌گذاری می‌کند

نویسنده : مصطفي شيرمحمدي

گزارش ویژه
 
 نماینده وزیر و مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان در گفت و گو با همدان‌پیام از مشارکت سرمایه‌گذار خارجی از آفریقای جنوبی در پروژه هتل‌سازی در همدان خبر داد.
سیدناصر محمودی در این باره گفت: آقای "کاتبرت نوبه" با عضویت پنج ساله در سازمان جهانی گردشگری بعنوان میهمان در چهلمین اجلاس جهانی  اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری شرکت داشت که با ساز و کارهای گفتگو محورو توجیه علمی و اقتصادی توسط کارشناسان اداره کل اقتصاد و دارایی استان در نشست‌های جانبی اجلاس جهانی و برنامه‌هایی نظیر نمایشگاه استارتاپبرای سرمایه‌گذاری کلان در استان همدان متقاعد شده است.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان افزود: این اداره کل همواره فرصت‌های موّلد توسعه اقتصادی برای استان را دیدبانی می‌کند و در هر زمینه ممکن با طراحی و بسترسازی مناسب به جذب پتانسیل‌های مستعد می‌پردازد.
وی با تاکید بر اهمیت مطلب فوق افزود: پایتختی همدان در سال 2018 برای کشورهای آسیایی در زمینه گردشگری و میزبانی چهلمین اجلاس جهانی گردشگری در همدان از جمله فرصت‌های طلایی برای پیاده کردن استراتژی جذب سرمایه‌گذار برای همدان بود که بحمدا... تلاشهای مجموعه ما نتیجه داده و بزودی شاهد ثمره دادن این مساعی خواهیم بود.
محمودی به تلاشهای صورت گرفته در خصوص تامین نظر سرمایه‌گذاران در فعالیت‌های اقتصادی در استان اشاره کرد و افزود: در حاشیه اجلاس جهانی با فرایند مشخصی که از قبل درنظر داشتیم آقای کاتبرت نوبه از کشور آفریقای جنوبی مجذوب طراحی‌ها شده و آمادگی خود را برای مذاکرات جدی اعلام کرده بود و ماهم در بهترین فرصت پای مذاکرات حرفه‌ای قرار گرفتیم و زمینه بازدید میدانی از بسترهای سرمایه‌گذاری و تشکیل جلسات تخصصی را در دستور کار قرار دادیم.
وی تصریح کرد: شرایط جذب آقای کاتبرت نوبه به شکلی رقم خورد که وی بلافاصله بعد از بازگشت از سفر همدان به افریقا با ارسال پیامی نوید بخش از علاقمندی خود به حضور موثر در همدان خبر داد و گفتگوهای طرفین را وارد فاز جدی‌تر کرد که ما نیز به مراتب تلاشهای خود را معطوف به این موضوع کردیم و در پاسخ به پیام وی پیامهایی را گسیل داشتیم که این ارتباط همواره جاری و مستحکم باقی بماند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خاطرنشان کرد: این سرمایه‌گذار افریقایی روحیه مطلوب و اصیلی در همراهی فرهنگی و اجتماعی با جامعه ما دارد و خود در آفریقای جنوبی دارای هتل 5 ستاره است که این نشان از مجرب بودن وی در بحث سرمایه‌گذاری در این استان و در زمینه هتل‌سازی و هتل‌داری برای خود دارای اعتبار ویژه است.
وی همچنین به پتانسیل‌های بلامنازع استان همدان در زمینه سرمایه‌گذاری علی الخصوص سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: ما در استان همدان از برخورداری بالایی در زمینه توسعه اقتصادی بهره‌مندیم که یکی از مهمترین آنها توسعه اقتصادی بر مبنای فعالیت در زمینه گردشگری است که لازم است برای تحقق این هدف متعالی همت عالی داشته باشیم و گامهای اساسی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی برداشته شود.
محمودی تصریح کرد:افق پیش روی همدان افق مبارکی است که طلیعه آن در سال 2018 میلادی متجلی شده و ما چراغی را که در این سال روشن شده باید فروزان نگهداریم تا روشنایی آن در سالهای متمادی برای همدان روشنایی بخش باشد.
وی در پایان به نقش نخبگان در همراهی و توفیق دولت در همه عرصه‌ها اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی در یک نبرد نابرار اقتصادی با غرب قرار دارد و عبور از این گذرگاه تاریخی و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران نیاز به همدلی و همپوشانی همگانی دارد که نقش نخبگان و فرهیختگان در هموار سازی این مسیر مبارک انکار ناپذیر است.
 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com