« تکسان در» از افتخارات صنعت استان همدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 30 بهمن 1398 - شماره 3698
 
امروز : پنجشنبه ، 1 اسفند 1398

Today : Thu, February 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  90947 تاریخ انتشار:  1397-12-12 - 09:50 تعداد بازدید:  159
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در مراسم افتتاح واحد ساخت قفل در‌هاي ضد حريق اعلام شد
« تکسان در» از افتخارات صنعت استان همدان

نویسنده : مجید بیات

گزارش ویژه
 خبرنگار همدان پيام: مراسم افتتاحيه کوره رنگ کانوایر و ساخت قفل درب‌هاي ضدحريق آنتي پنيک شرکت تکسان در هگمتانه، به مناسبت جشن ميلاد حضرت زهرا(س) و گراميداشت روز مادر با حضور مسئولين استان و خانواده شهدای مدافع حرم در محل اين شرکت برگزار شد. 
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي ضمن تبريک روز مادر گفت: امروز جايگاه مادران و همسران شهدا ارزش بسياري دارد و اگر ايثار و از خود گذشتگي اين افراد نبود شرايط جامعه در مسیر ديگري قرار مي‌گرفت. 
امير خجسته در اين مراسم با اشاره به شرايط اقتصادي جامعه و فشارهاي ناشي از تحريم‌هاي ظالمانه استکبار جهاني خاطرنشان کرد: دشمن در حوزه نظامي کاملاً در مقابل کشورها ما نااميد شده و رو به جنگ اقتصادي آورده و در اين شرايط عمل به توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب با محوريت اقتصاد مقاومتي، مي‌تواند کليد حل اين مشکلات باشد و شرايط بهتري را براي جامعه رقم بزند. 
وي با تأکيد بر اينکه توليدکنندگان قهرمانان واقعي کشور هستند بيان کرد: شرکت تکسان در هگمتانه و کادر مديريتي آن نمونه بارز اين مسئله هستند چون با تکيه بر نبوغ فکري پرسنل و پشتکار دلسوزانه اين افراد شاهد پيشرفتي جالب توجه در حوزه توليد درب‌هاي ضد حريق ،ضد سرقت و قفل درب های ضد حریق آنتی پنیک هستيم.. 
اين مقام مسئول تصريح کرد: نظارت بر عملکرد مسئولين بويژه وزرا از اولويت‌هاي اصلي مجلس شوراي اسلامي است که در ادامه اين جديت باعث بهبود وضع توليد و ساخت وابسته به آن خواهد شد. 
رياست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بيان اينکه کشور در جنگ اقتصادي تمام عيار قرار دارد اظهار کرد: خوشبختانه علي‌رغم تهديدات و تحريم‌های گوناگون شرايط بحراني نيست و در تأمين و توزيع اقلام مورد نياز مردم از قبيل گوشت، مرغ خللي ايجاد نشده است و با تمهيدات لازم سعي در مبارزه جدي با قاچاق کالا به خارج کشور داشته‌ايم. 
حميدرضامتین  در ادامه با اشاره به اينکه در ايام دهه فجر يک‌هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري جديد داشته‌ايم اظهار داشت: در اين ايام بيش از 700 ميليارد تومان افتتاح پروژه انجام شده است. 
وي خاطرنشان کرد: حضور معاون اول رئيس جمهور و انتخاب استان همدان از بين 31 استان کشو ر به منظور افتتاح پروژه‌هاي مختلف نشانگر حرکت رو به جلو استان همدان در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي است. 
متين با بيان اينکه سرمايه‌گذاري و توليد در استان با وجود مشکلات و هجمه‌هاي سنگين اقتصادي ادامه دارد تأکيد کرد: شرکت تکسان یکی از شرکت هایی است که در همین برهه از زمان کام های بلندی  در توسعه و بلوغ بر داشته و با قدرت به راه خود ادامه مي‌دهد. 
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه با ابراز اين که اين مجموعه در گذشته در قالب يک واحد کوچک در بيرون از شرکت صنعت فعاليت داشته خاطرنشان کرد: با پيگيري‌ها و مساعدت‌هاي مديران دلسوز اين مجموعه شرکت تکسان در  فضايی گسترده‌تر با چشم‌اندازي روشن ايجاد شده است. 
وي در ادامه با اشاره به اين که شرکت تکسان در  از لحاظ مباحث مهندسي در استان شاخص است اظهار داشت: محصولات اين شرکت از قبيل درهاي ضدحريق و  قفل‌هاي مربوطه به اين توليدات جز‌ نمونه‌هاي برتر کشور هستند که در آينده مي‌توان با کسب استانداردهاي تشويقي لازم، شاهد حضور و رقابت در بازار بين‌المللي باشيم. 
 سرمايه‌گذار شرکت تکسان در هگمتان با تشکر از رياست سازمان صنعت و معدن و تجارت استان و مساعدت‌هاي ايشان در راستاي توسعه صنعت استان همدان ابراز داشت: اين مجموعه با الگو قرار دادن روحيه انقلابي سرمايه‌گذاري را آغاز نمود و با تلاش‌هاي دلسوزانه و بلوغ جوانان شاغل در اين مجموعه به مرحله توليد با کيفيت رسيده است. 
وي با بيان اينکه سرمايه‌گذاري در اين مجموعه با هدف‌گذاري بلند مدت شروع شده افزود: در شرکت تکسان در  80 نفر به صورت مستقیم و ۷۰ نفر به صورت غیر مستقیم  مشغول به کار هستند. 
حسینی در در ادامه از مسئولين خواست به واحدهاي توليدي کمک کنند و موانع سر راه را برطرف نمايند، و عدم انجام اين موضوع ممکن است باعث بيکاري کارگران و کارکنان بي‌شمار و رکود در توليد و صنعت شود که اين مسئله لطمات جبران ناپذیری به اقتصاد و صنعت خواهد زد. 
سرمایه گذار این شرکت در حضور رئيس مجمع نمایندگان استان همدان ، فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری مدیران این شرکت را شبیه کشتی ای دانسته  که در امواج متلاطم دریای اقتصاد و صنعت طی مسیر می‌کند . 
وی خود را  کاپیتان کشتی و  مجید کاظمی را ناخدا تشبیه کرد و ادامه داد در این مسیر صد موج بلند وجود داشته که ۹۹ موج با همت و برنامه ریزی  و از خود گذشتگی کارکنان   پیموده شده و تنها یک موج باقی  مانده که  آن حمایت مسئولان است و امیداوریم با حمایت و کمک لازمه این مانع هم برطرف بشود و کشتی به سلامت از امواج بگذرد. حسینی خاطر نشان کرد :در سال گذشته در ایام دهه فجر استاندار وقت پیشنهاد توسعه این مجموعه را به بنده با دریافت تسهیلات ۱۴ درصد دادند که با براورد و بررسی انجام شده تنها باعث ایجاد مشکلات بیشتر و مشکلات بانکی می‌شد.  
وی با اشاره اینکه این که شرکت به منظور فروش از شرکت های اروپایی سفارش های بسباری دارد تصریح کرد:برای حضور و رقابت در بازارهای بین المللی مساعت مسئولان لازم است. 
مديرعامل شرکت تکسان در هگمتانه با ابراز اين که اين شرکت با مساحت بالغ بر 700 مترمربع در سال 91 شروع به کار کرده است گفت: خوشبختانه و با تلاش شبانه‌روزي مديران و کارکنان زيربنا اين مجموعه در سال 95 به 5000 مترمربع افزايش داده شد. 
مجيد کاظمي با بيان اينکه آورده اولیه سرمایه گذاری این شرکت 8 میلیارد تومن است تصريح کرد: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده ظرفيت تولید را از 300 لنگه به 1200 لنگه رسانده‌ايم. وي اضافه کرد: محصولات شرکت تکسان در به صورت غيرمستقيم در کشورهاي عراق تاجيکستان و ازبکستان به فروش مي‌رسد و اين نشان دهنده اين است که توليدات ما از کيفيت مناسبي برخوردار است. 
کاظمي با تصريح اينکه توليد قفل درهاي ضدحريق شرکت در کشور بي‌نظير است بيان کرد: این قفل ها قبلا در  چین ، ترکیه و ایتالیا توليد می شده که با برنامه‌ريزي و طراحي انجام شده اين تکنولوژي در استان همدان نهادینه شده است. 
مديرعامل شرکت تکسان در هگمتانه حمايت مسئولان را عامل محرک صنعت دانست و خاطرنشان کرد: 10 درصد مواد استفاده  شده وارداتی  است که اميدواريم با کمک مسئولين مشکلي در اين حوزه نداشته باشيم. 
وي اضافه کرد: تست مقاومت درب‌هاي ضد حريق توسط سازمان آتش‌نشاني انجام شده و در صدد هستيم استانداردهاي لازم و تشويقي را در زمينه ورود فعال به بازارهاي بين‌المللي کسب کنيم. 
کاظمي در پايان به وجود تجهيزات مدرن  و به روز در شرکت تکسان در  اشاره کرد و افزود: اين امکانات ما را قادر به توليد محصولات با کيفيت بالا کرده که مي‌تواند وابستگي به خارج از کشور را در اين حوزه بکاهد و باعث ايجاد خودکفايي شود.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com