استقبال گرم آبمشگینی‌ها از خیر نمونه و مدرسه‌ساز کشوری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : يكشنبه ، 27 مرداد 1398

Today : Sun, August 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  92696 تاریخ انتشار:  1398-02-08 - 08:49 تعداد بازدید:  398
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استقبال گرم آبمشگینی‌ها از خیر نمونه و مدرسه‌ساز کشوری

گزارش ویژه

کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: حاج حسین حیدری خیر نمونه‌ و مدرسه‌ساز کشوری بار دیگر به زادگاه، پدریش روستای آبمشگین سفر کرد تا گره‌ای از مشکلات مردمان  این روستا بگشاید.
هر چند او متولد تهران است ولی ارادت خاصی به زادگاه پدریش روستای آبمشگین دارد و هر چند وقت یکبار مسافت طولانی تهران تا این روستا را طی می‌کند تا جویای احوال مردمان این دیار باشد.
خستگی، سختی راه، هوای سرد این روستای کوهپایه‌ای هیچ یک مانع سفر او نشده بود و با عشق و علاقه ساعت 4 صبح از تهران راه افتاده بود تا به درد و دل این روستا گوش دهد و در حد توان یاریگر آنها باشد.
شایان ذکر است حاج حسین در این روستا 4 مدرسه ساخت تا دانش‌آموزان به راحتی بتوانند به تحصیلات خود ادامه دهند و درمانگاهی بنا نهاده تا مردمان این روستا بتوانند از خدمات درمانی آن بهره‌مند شوند.
حاج‌حسین با ورود به این روستا سری به درمانگاه یا ابا صالح‌المهدی زد خسته راه بود ولی با دیدن مردمان پر مهر و محبت روستای آبمشگین انگار خستگی فراموش شد پای درد و دل مردم نشست،  ابتدا کنار پیرمردی که عصایی بر دست داشت رفت صورتش را بوسید و گفت: پدرجان مشکلت چیست اما پیرمرد چیزی از حرف‌های حاج حسین نفهمید سوالش را تکرار کرد ولی باز هم پیرمرد جوابی نداد یکی از بستگانش که در آنجا حضور داشت جلو آمد و گفت حاجی گوش‌هایش نمی‌شنود حاج حسین با شنیدن این حرف به هم ریخت و گفت: چرا اقدام نکرده سمعکی تهیه کند و وقتی نگاهش به دستان پینه بسته پیرمرد افتاد فهمید که پدری رنج دیده و زحمتکش است و در حال حاضر که از کار افتاده شده توان خرید سمعک را ندارد دستی بر شانه‌های پیرمرد کشید و گفت: پدر جان نگران نباش به زودی برایت سمعکی تهیه می‌کنم تا مشکلت حل شود کم‌کم از کنار او فاصله گرفت جوان حدود 30 ساله‌ای که جلوی داروخانه ایستاده بود تا دارو تهیه کند پرسید مشکلت چیست و برای چه به درمانگاه آمده‌ای او که حاج‌حسین را می‌شناخت به گرمی استقبال کرد و گفت: همراه مادرم به این جا آمده‌ام متأسفانه مادرم بیماری دیابت دارد و از این بیماری رنج می‌برد حاج حسین گفت: نگران مادرت نباش یک دستگاه تست خون به او اهدا می‌کنم و در خرید داروهایش نیز به شما کمک خواهم کرد در حالی که اشک در چشمان جوان حلقه زده بود گفت: نمی‌دانم با چه زبانی از شما تشکر کنم. واقعاً مردم این روستا توان مالی کمی دارند و حمایت شما بزرگواران موجب دلگرمی ماست.
حاج حسین همانطوری که در درمانگاه قدم می‌زد و با کسانی که در آنجا بودند درد و دل می‌کرد ناگهان صدای پیرزنی توجه همگان را به خود جلب کرد او می‌گفت حاج حسین الهی که در دنیا و آخرت سرافراز باشی مردمان این روستا هر چه دارند از کارهای خیر شما دارند.
او با تمام تواضعش گفت: مادر جان وظیفه است امیدوارم خدا از همه ما راضی باشد دستی برای آنها تکان داد و وارد اتاق پزشک شد از پزشک و پرسنل درمانگاه قدردانی کرد و گفت: مردمان این روستا بسیار قدرشناس هستند و مطمناض قدردان زحمات شما هستند و از معالجه شما رضایت دارند شما خدمت بسیار بزرگی برای مردمان این روستا دارید امیدوارم همیشه موفق و موید باشید.
حاج حسین آرام آرام درمانگاه را ترک کرد و سری هم به مدارسی که ساخته بود زد دانش‌آموزان با دیدن حاج حسین با شور و نشاط به سمت او دویدند و دورش حلقه زدهند او یکی یکی دست نوازش بر سر آنها کشید و گفت: شما پزشکان، معلمان و مهندسان و آینده‌سازان کشور هستید خوب درس بخوانید تا بتوانید پله‌های ترقی را طی کنید و جبران زحمت خانواده‌هایتان باشد.
در ادامه حاج حسین از مدیران مدارس نیازهایشان را پرسید مدیر مدرسه شبانه‌روزی حاج حسین حیداری گفت نیاز اصلی این مدرسه در حال حاضر یک دستگاه تلویزیون و دوربین فیلمبرداری است. حاج حسین در حالی که لبخند بر لب داشت گفت: چشم به زودی وسایل مورد نیازتان را اهدا خواهم کرد.
 مدیر مدرسه کبری محمدی نیز گفت: رنگ‌آمیزی مجدد و سیم‌کشی برق مشکل اصلی این مدرسه است حاج حسین با روی باز و با دستانی پر از سخاوت رفع مشکل این مدرسه را نیز بر عهده گرفت.
و در پایان سفرش سری هم به کوچه پس کوچه‌های آبمشگین زد تا خاطراتی تازه کند و با اهالی خوش و بشی داشته باشد و اهالی نیز از این خیر نیک‌نام به خوبی استقبال کردند و دعای خیرشان را بدرقه راهش کردند.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com