همایش هفته بیمه سلامت در همدان برگزار شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101235 تاریخ انتشار:  1398-08-13 - 10:27 تعداد بازدید:  424
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با حضور مسئولان
همایش هفته بیمه سلامت در همدان برگزار شد

گزارش ویژه

همایش هفته بیمه سلامت با حضور دکتر مهدی قنادی مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور، دکتر رشید حیدری مقدم رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا، پرسنل و کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان، جمعی از پزشکان، موسسات طرف قرارداد، مدیران ادارات و نمایندگان مردم همدان آقایان حاجی‌بابایی و خجسته در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان استان برگزار شد.
مدیرکل بیمه سلامت همدان در این همایش اظهار داشت: حدود یک میلیون نفر از جمعیت استان همدان تحت پوشش بیمه سلامت می‌باشند که از این تعداد 170 هزار نفر در صندوق بیمه سلامت همگانی، 640 هزار نفر در صندوق بیمه روستاییان و عشایر، 125 هزار نفر در صندوق کارکنان دولت، 62 هزار نفر در صندوق سایر اقشار و بیش از 9 هزار نفر در صندوق ایرانیان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند.سعید فرجی بیان داشت: مهمترین برنامه سازمان بیمه سلامت ایران الکترونیکی شدن و تحقق دولت الکترونیک است و نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان همدان سال 98 آغاز و بالغ بر بیش از 9000 نسخه الکترونیکی در همدان انجام شده است.
فرجی گفت: 780 مرکز درمانی به طور مستقیم طرف قرارداد خدمات سطح یک و دو و سه با بیمه سلامت هستند و افزود از این تعداد 196 پزشک متخصص ، 15 فوق تخصص ، 212 پزشک خانواده، 49 دندانپزشک ، 171 ماما ، 451 بیمار دیالیزی، 335 بیمار پیوند کلیه و  139 مرکز ارائه دهنده سطح 1   با بیمه سلامت همدان قرارداد دارند.
مدیر کل بیمه سلامت همدان عنوان کرد: در سال 97 در استان همدان 20 میلیارد تومان برای بیماران خاص هزینه شده و امسال 5/11 میلیارد تومان اختصاص داده شده که برآورد می‌شود این رقم به 22 میلیارد تومان برسد اشاره نمود: 1069 بیمار ام‌اس، 88 تالاسمی و 172 بیمار هموفیلی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
فرجی افزود: اجرای پزشک خانواده، سطح بندی ارجاع و سازمان الکترونیک از طرح‌های مورد توجه بوده است و چهار پروژه در راستای الکترونیک کردن اداره کل اجرا شده است.
مدیر کل بیمه سلامت خاطرنشان کرد: ابتدای امسال شهرستان‌های همدان، فامنین و اسدآباد پایلوت اجرای نسخه‌نویسی در استان بودند و در حال حاضر نیز در تمام شهرستان‌ها این طرح اجرا می‌شود.  فرجی گفت: استقرار پردازشگر اسناد بستری در تمامی بیمارستان‌ها از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
مدیر کل بیمه سلامت همدان با اشاره به موضوع مراجعات بیمه شدگان به اداره کل بیمه سلامت خاطر نشان کرد بیمه شدگان در طول سال بین 5/4 تا 5 میلیون بار مراجعه به بیمه سلامت داشته اند که این خدمات توسط 111 نفر پرسنل اداره کل بیمه سلامت در استان همدان مشغول به خدمت می باشند انجام می پذیرد.مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه 40 میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات سلامت قرار دارند در همایش بیمه سلامت استان از اجرایی شدن استان اشاره نمود: طرح استحقاق سنجی در 605 بیمارستان اجرا شده است.
مهدی قنادی بیان نمود به عدم توازن منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار چالش بزرگ سازمان بیمه سلامت بوده است و تصریح کرد: با توجه به اهمیت توازن صنایع و مصارف و تأمین مالی پایدار با شکل‌گیری طرح تحول نظام سلامت اقداماتی در راستای بهبود عملکرد و سرویس‌دهی انجام گرفته است.
قنادی اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌ها با کمترین بودجه خدمات را تا سطح روستاها برده‌اند در استان ها موردی از عدم تأمین دارو را نداشته‌ایم.مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور یادآور شد: در حال حاضر به دنبال شفاف کردن عملکردهای موجود هستیم که در این راستا اجرای راهنمای بالینی در 470 مورد استقرار سازمان الکترونیکی و طرح استحقاق سنجی انجام گرفته است.
قنادی با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک در 203 شهر کشور اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری در 350 بیمارستان کشور اجرایی شده است.
قنادی اظهار کرد: در حال حضار 90 درصد خدمات بستری و 70 درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که 5100 خدمت، 2400 قلم دارو و 50 هزار قلم تجهیزات پزشکی را شامل می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه توسعه پزشک خانواده و نظام ارجاع را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعتبار روستایی برای اجرای این طرح 28 هزار میلیارد ریال بوده که در 3946 مرکز سلامت با 12 نوع خدمت تحت پوشش قرار می‌دهد.
در پایان این مراسم تعدادی از پزشکان نمونه طرف قرارداد اداره کل تجلیل و تقدیر شد.
 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com