عراقی در آیین معارفه: قدردان فرصت "یوسفیـان" باشید همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  69366 تاریخ انتشار:  1394-12-12 - 05:45 تعداد بازدید:  2753
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شورای شهر نهاوند دیگر بهانه ندارد
عراقی در آیین معارفه: قدردان فرصت "یوسفیـان" باشید

نویسنده : معصومه کمالوند

انتخابات مجلس نهم
 هجدهمین شهردار نهاوند پس از انقلاب «بدون احتساب سرپرست» روز گذشته با حضور مسئولان استانی و شهرستانی معارفه و از تلاش‌های شاهین فرجی‌فر، شهردار سابق نهاوند و سرپرست این شهرداری در سالن اجتماعات شهرداری نهاوند قدرداني شد.
در روزهایی که به استقبال بهار می‌رویم رنگ و بوی امید هم به نهاوند رخ نشان داده؛ به قول معروف «سالی که نکوست از بهارش پیداست».
حالا برای توسعه شهری به گمان بسیاری، شاید از برگزاری انتخاباتی سالم و انتخاب نماینده شهرستان پس از 2 سال خلأ این موقعیت برای نهاوند در مجلس شورای اسلامی و نیز وجود فرمانداری متعهد و مستعد مانعی نباشد. حالا هم با حضور شهرداری از جنس توانمندی و خلاقیت، همه چیز آماده است تا این بار شورای شهر با تعامل و تقویت آستانه تحمل به گفته معاونت عمرانی استانداری، فرصت‌های از دست رفته شهر را جبران و آن را به روزهای توسعه یافتگی نزدیکتر و متحول کند.
این مراسم در حالی برگزار شد که شاهین فرجی‌فر پس از 2 سال مأموریت در رأس مدیریت شهری نهاوند اواخر مهرماه سالجاری استعفا و از نهاوند رفت، پس از وی غلامعباس حسنوند که همزمان با آمدن فرجی‌فر به عنوان معاون شهرداری منصوب شده بود، به عنوان سرپرست شهرداری معرفی شد.
اما روز گذشته پس از حدود 4و نیم ماه از اداره شهرداری نهاوند توسط سرپرستی، سکان مدیریت شهری رسماً به دستان امیررضا یوسفیان سپرده شد تا به‌رغم همه تردیدها و پیشنهادهای دقیقه نودی که برای مدیریت‌های کلان به وی ارائه می‌شد، مدیریت شهری نهاوند را با همه چالش‌هایش پذیرفت تا با توانایی و تعهدی که از این مدیر توانمند نشان هست، فرصت‌های سوخته توسعه شهری را زنده و به لحظه‌های طلایی تبدیل کند.
در این مراسم فرزانه مدیرکل دفتر امور شهری استانداری، جعفری معاونت دفتر امور شهری، محمدی کارشناس دفتر امور شهری، رضایی شهردار ملایر، سالخورده عضو شورای شهر ملایر و... به همراه فرماندار، شورای شهر نهاوند و اعضای شورای تأمین شهرستان و برخی ادارات و دستگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های شهرستان هم حضور داشتند.
 هیچ‌کس تافته جدا بافته نیست
معاونت عمرانی استانداری همدان، نخستين سخن خود را با قدرداني از مردمی آغاز کرد که با حضور خود در پای صندوق رأی در انتخابات مجلس دهم و خبرگان رهبری، به پیام‌های بزرگان نظام لبیک دادند.
محمودرضا عراقی با تأکید بر اینکه حضور و انتخاب مردم نقش مؤثری را در تعیین سرنوشت هر برهه از زمان در نظام دارد، گفت: امروز آنچه در دولت مطرح و بارز است بحث خرد جمعی و قانون‌مداری و اهمیت آن است که باید بر این محور حرکت کرد هرچند نقش‌ها متفاوت است اما هیچ کس تافته جدا بافته نیست. انتخابات خوبی در استان و به تبع آن در شهرستان برگزار شد و باید پیام مردم را بگیریم که در هر دوره چگونه برخورد می‌کنند.
 از توانایی یوسفیان انتظار نوآوری داریم
به گفته عراقی، نهاوند با وجود داشتن فرصت‌های گردشگری و تاریخی و سهم مهم آن در اقتصاد گردشگری در شرایط متفاوت اقدامات خاص همان شرایط در آن انجام شده است و نمی‌شود در یک شرایطی انتظار اقدامات ماورای آن را داشت و در کوتاه‌مدت بگوییم که کار نکرد و اقداماتی انجام نداد، زيرا این یک رفتار تخریبی است؛ اما در نهایت انتظار تحول و نوآوری از شهردار جدید می‌رود.
 شورای شهر اخلاق حرفه‌ای را پیشه کند
معاون استانداری همدان، با بیان اینکه صحبت‌هایی از شورای شهر می‌شود که مناسب نیست و اينکه متأثر از این تغییرات متوالی و اختلاف سلیقه‌هاست و موجب این چهره نامناسب شده است، افزود: از طرفی هم برخی به یوسفیان می‌گفتند که پس از رفتن به نهاوند 6 ماه بیشتر دوام نخواهد آورد که من این را نمی‌پذیرم و همچنان که یوسفیان نیز با آمدن به این شهر این موضوع را باور نکرده است؛ اما با این حال از شورا می‌خواهیم که اخلاق حرفه‌ای را تقویت و با برنامه‌ریزی و اقتدار پیش بروند و در تعامل با یکدیگر پاسخگوی اعتماد مردم باشند چرا که مردم از شورا و شهرداری انتظار دارند و مدیریت شهری نیز مدیریت علم و سازماندهی و برنامه می‌خواهد.
عراقی به شورای شهر نهاوند توصیه کرد تا به دور از حب و بغض و رعایت تعامل و تعادل در خدمت توسعه شهر باشند و اگر جایی رأی 4 به 5 شد اختلاف سلیقه‌ها را کنار بگذارند و بیرون از آن سخن از مخالفت میان نباشد و سخنگو اینجا از نتیجه خوب این تعامل مردم را آگاه کند.
  بعید می‌دانم شهرداری مثل یوسفیان را پیدا کنید
بدون اغراق بعید می‌دانم که شهرداری (یوسفیان) با این ویژگی که امروز به نهاوند آمده است، با احترام به سایر شهرداران استان پیدا کنید، کسی که شهردار کلان‌شهر زنجان، همدان و قائم‌شهر بوده وتوانایی و تعهد وی اثبات شده است؛ بنابراين باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد و فرصت را از یوسفیان نگیرید، زيرا وي اگر بخواهد پس از چند سال برگردد قدم وی در استانداری روی دیده ماست.
 مسئولان، نهاوند را یاری کنند
فرماندار نهاوند هم در این مراسم با بیان اینکه خدمات فرجی‌فر بر کسی پوشیده نیست، این انتخاب را به یوسفیان تبریک گفت.
کریم حمیدوند از مردم برای برگزاری انتخاباتی شایسته قدردانی کرد و از معاون عمرانی استانداری خواستار توجه بیشتری نسبت به این شهرستان شد.
وی یوسفیان را یک فرد توانمند دانست و با توجه به مشکلاتی که از قبل بوده و مدتی هم شهر بدون شهردار بوده است؛ گفت: در این شرایط بزرگترین کمکی که انتظار می‌رود تعامل است.
به گفته حمیدوند، برخی افراد در سِمت‌های خود اقداماتی انجام دادند که هنوز هم شهر درگیر اقدامات آنهاست، بنابراين می‌خواهیم کمک شهر باشند نه اینکه مشکلاتی هم برای جامعه به وجود بیاورند.
 مدیریت شهری، مشارکت اجتماعی می‌خواهد
شهردار نهاوند هم در این آیین با بیان اینکه در بحث مدیریت شهری به تعریف مدل جدیدی نیاز است، از مدل مشارکت اجتماعی نام برد، زيرا به گفته وی، مردم صاحبان اصلی و سهامداران و مخاطبان اصلی این حوزه هستند.
امیررضا یوسفیان با تأکید بر اینکه تلاش دارد حسن اعتماد استاندار و معاونت عمرانی و نیز شورای شهر و مردم نهاوند را با خدمت به توسعه شهر پاسخگو باشد، ابراز امیدواری كرد بتوانیم مدل جدیدی را در نهاوند معمولی‌سازی کنیم، زيرا 25 سال در 6 استان فعالیت داشته‌ام.
وي با بیان اینکه یک دست صدا ندارد و ید دوم مردم و مشارکت اجتماعی آنهاست، افزود: در شهر نهاوند مدیریت شهری شامل شورا و شهرداری در کنار هم است و این امر منفک‌ناپذیر است و ریشه آن نیز به مردم و انتخابی که کرده‌اند، باز می‌گردد.
 به‌رغم ناملایمات تلاشم را برای خدمت به نهایت رساندم
اما فرجی‌فر که بیش از 4 ماه پیش از رفتن وی از شهرداری نهاوند می‌گذرد، در این نشست با اعلام مهمترین اقدامات مدت مسئولیت خود از جمله تملک و تخریب ساختمان دخانیات با پیگیری‌های سنایی و استاندار، همچنین تعریض خیابان دوخواهران پس از سال‌ها وعده به عنوان نخستين خدمت به این منطقه، اصلاح ساختار اداری و تشکیلاتی شهرداری، راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی شهرداری نهاوند که در حال حاضر ترم چهارم آن در حال گذار است، به همراه ساماندهی مبلمان شهری و ساماندهی ورودی‌های شهر از کرمانشاه و آورزمان و بسیاری دیگر را از اقدامات خود نام برد.
شاهین فرجی‌فر با بیان اینکه در مدت فعالیت و مأموریت خود در شهرداری نهاوند به‌رغم برخی ناملایمات و گاهاً ناهمواری‌های موجود همه تلاشش را برای خدمت به کار گرفت، همواره خود را شهروند نهاوند می‌داند. وي همچنين از تعامل و وحدت امام جمعه نهاوند هم قدرداني کرد و گفت: در زمان فعالیتم در شهرداری نهاوند، 4 فرماندار به این شهر آمد که حمیدوند فرماندار نهاوند هم به مزاح در پاسخ وی گفت ماهم 4 شهردار می‌بینیم. غلامعباس حسنوند، سرپرست سابق شهرداری نهاوند هم با ارائه گزارش عملکرد خود، از جمله عقب‌نشینی حاشیه میدان علیمرادیان و.. را نام برد.
 
امیررضا یوسفیان از سال 1378 تا 1382 و با انتخاب دوره نخست شورای اسلامی شهر، شهردار همدان بوده و پس ‌از آن به مدت 2 سال یعنی از سال 82 تا 84 مسئولیت شهرداری زنجان را بر عهده داشته است. وی که از صفر تا صد مسئولیتش را در مدیریت شهری گذرانده است، در سال 1392 مجدداً به‌عنوان شهردار همدان معرفی شد؛ ولی پس از 9 ماه از این سمت استعفا داد.
این شهردار توانمند در سابقه مدیریتی خود تصدی‌گری شهرداری‌های رزن، مریانج، فامنین، همدان، زنجان، دلیجان استان مرکزی، قائم‌شهر استان مازندران و هم مسئول راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی سازمان همیاری و مشاور شهرداری همدان را در کارنامه‌اش دارد. یوسفیان متولد 1342 و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com