افتتاح خانه داوطلب مسجد نبي‌اكرم(ص) ملاير همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : چهارشنبه ، 1 ارديبهشت 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  52848 تاریخ انتشار:  1393-08-18 - 05:45 تعداد بازدید:  1438
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افتتاح خانه داوطلب مسجد نبي‌اكرم(ص) ملاير

انتخابات مجلس نهم

 ملاير- خبرنگار همدان‌پيام: پانزدهمين خانه داوطلب ملاير با حضور مديرعامل جمعيت هلال احمر استان و مسئولان شهرستاني در مسجد نبي اكرم (ص) شهر افتتاح شد.
معاون عمراني و برنامه‌ريزي فرمانداري ويژه ملاير در راستاي مأموريت خانه داوطلبان هلال احمر گفت: اگر بخواهيم سفينه‌النجاه را تفسير كنيم، يكي از راه‌هايي كه مي‌توانيم امنيت را در جامعه و نيازهاي افراد را در شرايط خاص برقرار كنيم؛ همين خانه‌هاي داوطلب هستند.
صحبت‌ا... نجفي افزود: مردم شهرستان در موضوعات علمي، پشتيباني و حمايت از هلال احمر و تعميم و توسعه آن در روستاها بايد كمك كنند تا در مساجد و ساير اماكن مذهبي، آموزشي و عمومي چنين پايگاهي را ايجاد كنيم و اشتغال و تخصص‌هاي مختلف داشته باشيم تا در شرايط بحراني از آنها استفاده كنيم.
به گفته وي، بايد اطلاع‌رساني بيشتر انجام شود و از نخبگاني كه در رشته‌‌هاي مختلف تجربه تخصصي دارند استفاده بهتر و بيشتر داشته باشيم.
نجفي افزود: برنامه‌هاي زيادي در راستاي اقدامات پيشگيرانه وجود دارد مانند طرح پدافند غيرعامل و موضوع زيست محيطي كه امروز به نوعي با خانه داوطلب مي‌توان حركتي در اين راستا انجام داد.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان نيز با بيان اينكه خانه داوطلب در مسجدي شكل گرفته كه مزين به نام نبي‌اكرم اسلام است، گفت: همچنين اين مراسم در ماهي است كه به نام اباعبدا... الحسين(ع) به عنوان برترين و والاترين نمود اوليه و علني داوطلبي است.
كارخانه‌اي با اشاره به اينكه داوطلبان هلال احمر كساني هستند كه براي كمك به مردم از هر آنچه دارند مي‌گذرند و در خدمت مردم مي‌گذارند بدون آنكه نفعي داشته باشند، افزود: ابا عبدا... نيز در اين راستا و برای آرامش، صلح و دوستي حركت مي‌كرد و حق را در جامعه مستولي مي‌كرد.
به گفته وي، داوطلبان جمعيت هلال احمر بايد با احترام و تكريم با مردم برخورد كنند و با لبخند پاسخگوي آنها باشند.
رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان ملاير نيز گفت: اين پايگاه تأثير بسزايي در كمك به همنوعان خواهد داشت؛ در حالي كه دنياي ما دنياي متلاطمي است و گاه با حوادث ساخت دست بشر و گاه با حوادث طبيعي چون زلزله و طوفان و..  در معرض خطر است.
علي‌مرتضي ميرزايي با اشاره به اينكه 41 حادثه طبيعي در دنيا و 31 حادثه طبيعي در ايران شناخته شده است، گفت: بدين ترتيب جمع كثيري از  هم‌وطنان مورد تهديد اين حوادث قرار دارند؛ ضمن اينكه ايران 90 درصد روي خط زلزله است و از عهده هيچ دولتي در دنيا بر نمي‌آيد كه به‌خوبي و به موقع مسائل و مشكلات مردم را رفع كند و اين مردم هستند كه بايد خود كمك كنند.
وي يادآور شد: بخشي از اين موضوع آگاهي مردم است كه به‌صورت آموزشي در خانه داوطلب شكل مي‌گيرد، قسمتي نيز مهارت مردم است كه مي‌تواند از تخصیص خود به ديگران آموزش دهد و بخشي نيز كمك خيران و اغنيا در بحث مالي است.
مسئول پايگاه داوطلبي مسجد نبي‌اكرم(ص) نيز در اين مراسم گفت: از سال 89 پايگاه برپاشده است و امروز به صورت رسمي افتتاح مي‌شود.
مصطفي عباسي افزود: اين پايگاه از مدتي كه فعاليت خود را آغاز كرده است برنامه‌هايي از جمله حضور‌ در برنامه امداد خون پايگاه فخريه در سال 92 و 93، حضور در سفره مهماني‌هاي رحمت، برگزاري مراسم عزاداري و سوگواري ايام محرم، همكاري در روز پزشك و استقرار پزشك داوطلب و معاينه رايگان ، اعزام اعضا به اردوي مشهد مقدس، همكاري در تشكيل كلاس‌هاي امدادي براي خواهران و برادران و عضوگيري و فعال كردن تعدادي از اهالي محل در پايگاه را انجام داده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com