پتروشيمي همدان در انتظار تکنولوژي همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 3 مهر 1399 - شماره 3860
 
امروز : جمعه ، 4 مهر 1399

Today : Thu, September 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  85431 تاریخ انتشار:  1397-07-24 - 11:12 تعداد بازدید:  1155
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آخرین وضعیت دو طرح بزرگ صنعتي همدان تشريح شد
پتروشيمي همدان در انتظار تکنولوژي

تا انتخابات 92
 پتروشيمي هگمتانه به‌خاطر تعلل سرمايه‌گذاران و پتروشيمي ابن‌سينا به‌خاطر وجود مشکلات در نقل و انتقال ارز و تکنولوژي بعد از 15 سال هنوز به بهره‌برداري نرسيده‌اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان درباره آخرين وضعيت پتروشيمي‌هاي همدان گفت: صورت‌های مالی پتروشیمی هگمتانه در جلسه مسئولان استان با معاون اول رئیس جمهور به سازمان خصوصی‌سازی پتروشیمی کشور داده شده و تقریباً تمام کارهای این پتروشیمی انجام شده است.
حميدرضا متين افزود: پیشنهاد فروش پتروشیمی هگمتانه را به سهام‌داران این شرکت داده شد اما قبول نکرده و اعلام کردند که می‌خواهند این طرح را انجام دهند.
وي همچنین درباره پتروشیمی ابن‌سینا بیان کرد: با توجه به مشکلات موجود در زمینه نقل و انتقالات ارز و تکنولوژی در زمینه پتروشیمی ابن‌سینا مستأصل شدیم البته پول لایسنسورها داده شده است.
متين با بیان اینکه نمی‌دانیم انتقال تکنولوژی این پتروشیمی چگونه خواهد بود، به ايسنا گفت: کارهای فیزیکی این پتروشیمی کمی کند شده اما پس نزده‌اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به هزینه 57 میلیارد تومانی پتروشیمی ابن‌سینا، خاطرنشان کرد: منتظر رفع مشکل نقل و انتقالات تکنولوژی این پتروشیمی هستیم.
با بیان اینکه واحد تولیدی اکسید منیزیم از دولومیت مشکل واگذاری زمین داشته است، گفت: در صورت واگذاری زمین از منابع طبیعی این واحد تولیدی کلنگ‌زنی خواهد شد.
حمیدرضا متین با تأکید بر اینکه این طرح با 50 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری احداث خواهد شد، اظهار کرد: واحد تولیدی اکسید منیزیم از دولومیت توسط شرکت شستا اجرایی خواهد شد که به علت تعلل سرمایه‌گذار هنوز موفق به دریافت زمین از منابع طبیعی نشده است. وی با اشاره به اینکه استعلامات مربوط به زمین گرفته شده است، افزود: این طرح با 25 هزار تن تولید در سال برای 115 نفر اشتغالزایی به همراه خواهد داشت. متین با تأکید بر اینکه تنها یک واحد تولید منیزیم از دولومیت در کشور وجود دارد، یادآور شد: مصرف تولیدات این واحد بسیار بالاست و در واقع پیش طرح تولید منیزیم است.
وی ادامه داد: استان همدان ذخایر خوبی از دولومیت داراست به‌طوریکه 43 درصد از ذخایر دولومیت کشور مربوط به استان همدان است و ارزش‌افزوده خوبی برای استان خواهد داشت.
متین درباره احداث هتل هما توسط شرکت شستا نیز یادآور شد: در زمینه هتل هما به این شرکت امتیازات زیادی دادیم اما تا کنون عملیات اجرایی آن آغاز نشده که با پیگیری‌های استاندار همدان وعده احداث این هتل داده شده است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com