1398-04-171398-04-27bool(false) مشکل آب و بهسازی گنبد حل می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : پنجشنبه ، 27 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  59013 تاریخ انتشار:  1394-03-03 - 05:45 تعداد بازدید:  1947
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فرماندار همدان وعده 45 روزه داد
مشکل آب و بهسازی گنبد حل می‌شود

تا انتخابات 92

فاز جديد عمليات بهسازي و عمليات اجرايي طرح رفع مشکل کمبود آب شرب روستاي گنبد از توابع بخش مرکزی آغاز و تا 45 روز ديگر بهره‌برداري مي‌شود.
این وعده را فرماندار همدان هفته گذشته در بازديد از روستاي گنبد به اهالی آن روستا داد؛ روستایی که با 26 کیلومتر فاصله از مرکز استان، جمعیتی حدود هزار و 800 نفری دارد.
فرماندار با همراهي تني چند از مديران اين شهرستان از  روستاي گنبد بازديد و در نشستي با حضور اعضاي شوراي اسلامي و معتمدان در مسجد جامع  اين روستا مسائل و مشکلات مهم روستا مورد بررسي و تصميم‌گيري قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علي تعالي از  آغاز  فاز جديد بهسازي روستاي گنبد از هفته جاری خبر داد و گفت: عمليات جدول‌گذاري و آسفالت فاز جديد بهسازي اين  روستا با اختصاص اعتبار يک ميليارد ريال آغاز و در 45 روز  آينده انجام مي‌شود.
وي همچنین با بيان اينکه يکي از مشکلات اين روستا کمبود آب شرب در فصل تابستان است، افزود: با حفر چاه جديد و انجام عمليات انتقال آب در 45 روز آينده اميدواريم در تابستان آينده با اين مشکل مواجه نباشيم.
فرماندار همدان با اشاره به لزوم مشارکت بيشتر روستاييان برای توسعه و آباداني روزافزون روستا، اظهار کرد: ضمن بررسي کارشناسي و تعيين حريم قنات روستا توسط امور آب، جهاد کشاورزي شهرستان با خودياري اهالي آماده اجراي طرح مرمت قنات با اجراي کانال سنگي ملاتي است.
تعالی همچنین در پاسخ به مشکل دفع فاضلاب سطحي در معابر روستا بیان کرد: هنوز براي تأمين اعتبارات و اجراي کامل شبکه فاضلاب شهر همدان مشکل داريم و چند روستاي حوزه آبريز سد اکباتان  نيز جزو اولويت اجراي طرح شبکه جمع‌آوري و دفع فاضلاب است.
البته در صورت گشايش اعتبارات و به ترتيب اولويت‌هاي تعيين شده، شبکه‌هاي فاضلاب روستايي در شهرستان انجام خواهد شد.
وی مشکل روشنايي و ايمن‌سازي قسمتي از مسير راه اصلي که از روستاي گنبد عبور مي‌کند را نيازمند انجام بررسي کارشناسي دانست و يادآور شد: در اين مسير دوربرگردان و زيرگذر برای عبور اهالي از عرض راه اصلي  پيش‌بيني شده و ساير موارد از طريق راه و شهرسازي مورد پيگيري قرار مي‌گيرد.
رئيس بنياد مسکن شهرستان همدان هم از برخورداري 80 درصد جمعيت روستايي شهرستان از فاز نخست بهسازي خبر داد و افزود: 84 روستاي بالاي 20 خانوار شهرستان داراي طرح هادي و 25 روستاي زير20خانوار تعيين محدوده انجام شده است.
نقي پورقاسمي با بيان اينکه طرح‌هاي هادي در روستاها با افق 10ساله طراحي مي‌شوند، افزود: طرح هادي روستاي گنبد سال 77 انجام و سال 88 بازنگري شده است.
وي اضافه کرد: با انجام فاز نخست عمليات بهسازي تاکنون 5/5 ميليارد ريال در اين روستا هزينه شده است که بزودي فاز جديد بهسازي با اختصاص يک ميليارد ريال اعتبار انجام خواهد شد.
پورقاسمي با بيان اينکه 65 درصد منازل روستايي شهرستان نيازمند مقاوم‌سازي هستند اظهارکرد: تاکنون فقط 40 واحد مسکوني در روستاي گنبد از تسهيلات مقاوم‌سازي استفاده کرده‌اند.
سرپرست آب و فاضلاب روستايي شهرستان همدان هم از اخذ مجوز حفر يک حلقه چاه جديد به منظور رفع مشکل کمبود آب شرب روستاي گنبد خبر داد و گفت: در اين روستا سال 79 شبکه آبرساني و تأمين آب شرب از يک حلقه چاه به ميزان 4 ليتر در ثانيه انجام شده است که در فصل تابستان با کاهش دبي پاسخگوي نياز روستا نيست.
حسيني بیان کرد: با حفر چاه جديد و انجام عمليات انتقال آب به طول 150متر و اتصال آن به شبکه آب شرب فعلي اين مشکل رفع مي‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com