1398-10-251398-11-05bool(false) کانون‌های مساجد همدان به صورت فصلی تجهیز می‌شوند همدان پیام
 
 
شنبه - 5 بهمن 1398 - شماره 3677
 
امروز : شنبه ، 5 بهمن 1398

Today : Sat, January 25, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
logo-samandehi
 
کد مطلب:  102501 تاریخ انتشار:  1398-09-17 - 12:09 تعداد بازدید:  94
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کانون‌های مساجد همدان به صورت فصلی تجهیز می‌شوند

تا انتخابات 92

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه ۳۵۰ میلیون تومان تجهیزات به کانون‌های فرهنگی و هنری اهدا خواهد شد گفت: به صورت فصلی تجهیز کانون‌ها را انجام می‌دهیم.
به گزارش فارس، احمدرضا احسانی اظهار کرد: در استان همدان ۵۲۰ کانون فعال فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد و بر اساس سیاست‌های وزارت ارشاد به ویژه در حوزه دینی و مذهبی، تلاش شده فعالیت‌های فرهنگی هنری در این کانون‌ها تعریف شود.
وی با تأکید بر این که در حوزه مساجد، کانون‌ها جایگاه خاص خود را دارند تصریح کرد: به دنبال این هستیم فعالیت‌های قرآنی، مذهبی، فرهنگی و هنری را با همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی پیش ببریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اضافه کرد: تا پایان هفته ۳۵۰ میلیون تومان تجهیزات به کانون‌های فرهنگی و هنری اهدا خواهد شد ضمن اینکه برنامه داریم به صورت فصلی تجهیز کانون‌ها را انجام دهیم.
 اجازه ورود مسائل سیاسی
به فرهنگ داده نخواهد شد
وی با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگی و هنری و از ابتدای ورود به این عرصه، سیاسی‌بازی و سیاسی‌کاری را جفا در حق فرهنگ می‌دانم گفت: در سطح استان اجازه ورود مسائل سیاسی به فرهنگ داده نخواهد شد.
وی با بیان اینکه افرادی که در کانون‌های مساجد انتخاب می‌شوند کاملاً غیررسمی و مردمی هستند گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری تجهیزات خود را در اختیار پایگاه مقاومت بسیج نیز بگذارند تا هم‌افزایی و هماهنگی شکل گیرد.
 45 درصد کانون‌های مساجد
در حوزه روستاست
مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور نیز با بیان اینکه ۲۵ هزار کانون مسجد در سطح کشور وجود دارد گفت: ۱۴ هزار کتابخانه عمومی وابسته به مساجد روستایی و شهری نیز فعال است.
حسین براتی با اشاره به این که ۴۵ درصد کانون‌ها در حوزه روستا بوده و کانون‌ها این مزیت را دارند که دیده شوند تصریح کرد: طرح پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران آماده شده و خوشبختانه در همدان نیز این ظرفیت بالقوه وجود دارد که جزو بهترین‌ها قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در سالروز میلاد حضرت زهرا (س) برترین کانون در سطح ملی، استانی و شهرستانی انتخاب خواهد شد که امیدواریم همدان نیز جزو منتخبان باشد زیرا دارای پیشینه خوبی در این زمینه است.
 شورای عالی مساجد
در همدان تشکیل شود
نماینده ولی فقیه در استان همدان نیز در ادامه گفت: باید شورای عالی مساجد در استان همدان تشکیل شود تا برنامه‌ریزی‌های مسجد در آنجا مدیریت شوند.
حجت‌الاسلام حبیب‌ا... شعبانی به اهمیت تأثیر مساجد پرداخت و  اظهار کرد: از اهمیت مسجد همان بس که اولین پایگاه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در اسلام است.
وی ترویج فرهنگ اسلامی را در گرو توجه به مساجد دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری می‌توانند از مساجد کمک بگیرند، در بازسازی فرهنگی مسجد تاثیرگذار هستند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: امیدواریم این جلسات زمینه‌ای را فراهم کند که در احیاگری و آباد کردن مساجد و فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار باشد.
وی با تأکید بر اینکه باید کارهای مسجد توسط یک مرکز جامع انجام شود افزود: تشتت در کارهای مساجد ناهماهنگی‌هایی را دارد که بر این اساس باید اوقاف، تبلیغات و بسیج همگی وارد شده و امور را پیگیری کنند.
شعبانی با تاکید بر تشکیل مرکز جامعی که تمام فعالیت‌های مسجد در آن مدیریت شود بیان کرد: باید شورای عالی مسجد در استان تشکیل شود که تمام برنامه‌ریزی‌های مسجد در آن‌جا مدیریت شود و کانون نیز ذیل آن باشد.
وی با بیان اینکه تعریف کارهای زیاد موجب تشتت‌ و اختلاف سلیقه‌ می‌شود تصریح کرد: هیأت امنا، بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید زیرمجموعه شورای عالی مساجد باشند، این کار برای منسجم کردن تمام فعالیت‌ها ضروری است.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه کانون‌های مساجد می‌توانند به عنوان زبان روز خانواده‌ها در محلات باشند خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در عرصه‌های فرهنگی در مسجد می‌توانند موثر بوده و خیلی از مسائل را حل کنند.
وی با تاکید بر اینکه مجموعه فعالان مساجد باید با سازمان تبلیغات، اوقاف و امور خیریه، ارشاد و... انسجام‌‌بخشی خوبی داشته باشند اظهار کرد: جلسات مربوط به مساجد هر چه قدر بیشتر بوده و خروجی خوبی داشته باشد، قطعاً مورد استقبال خواهد بود به طوری که بنده نیز کار اصلی خودم را در مسجد و خادمی مسجد می‌دانم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com