وام‌های قالیبافی به بافندگان نمی‌رسد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 16 مرداد 1399 - شماره 3821
 
امروز : جمعه ، 17 مرداد 1399

Today : Fri, August 7, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  52529 تاریخ انتشار:  1393-08-07 - 05:45 تعداد بازدید:  897
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

وام‌های قالیبافی به بافندگان نمی‌رسد

تا انتخابات 92

 وام‌های قالی بافی به کام دیگران بوده و بافندگان واقعی فرش از آن بی‌بهره می‌مانند.
رئیس اداره فرش استان همدان با اعلام اینکه هنوز اعتباری برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی قالیبافی تخصیص نیافته است، گفت: در کارگروه اشتغال استان همدان دو میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات برای پرداخت به دارندگان پروانه مشاغل خانگی قالی‌بافی مصوب شده است.
 احمد علی بابایی در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار کرد: این تسهیلات باید بین دارندگان مجوز مشاغل خانگی قالی‌بافی توزیع شود اما متأسفانه با وجود اینکه این اعتبار تصویب شده تا در اختیار قالی‌بافان گذاشته شود، بانک‌ها اعلام می‌کنند که مبلغی در این زمینه ابلاغ نشده و تخصیص نیافته است.
بابایی با بیان اینکه مردم و قالی‌بافان در این زمینه متوقع هستند، گفت: بخش عمده‌ای از دارندگان مجوز مشاغل خانگی قالی‌بافی به دنبال دریافت وام هستند و باید به آن‌ها اعلام شود که این وام وجود دارد یا ندارد. اگر وجود دارد باید تکلیف آن مشخص شده و بانک‌ها برای پرداخت آن اقدام کنند ولی در صورتی که وجود ندارد بانک‎ها به صراحت این موضوع را اعلام کنند تا تصمیم اساسی در استان برای این موضوع گرفته شده و به مردم اعلام شود.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و استان همدان بیان کرد: اگر این میزان تسهیلات را با سقف پنج میلیون تومان توزیع کنیم نزدیک به 460 نفر می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 10 هزار نفر در نوبت دریافت وام قرار دارند، اظهار کرد: هفت هزار نفر از این افراد مربوط به سال‌های گذشته بوده و این افراد در اولویت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی قالی‌بافی قرار دارند.
بابایی با بیان اینکه دارندگان مجوز مشاغل خانگی قالی‌بافی سال‌های 90 و 91 در اولویت دریافت وام قرار دارند، گفت: توصیه می‌کنیم کسانی که مجوز مشاغل خانگی قالی‌بافی خود را در سال‌های 92 و 93 دریافت کرده‌اند برای گرفتن وام مراجعه نکنند.
وی تأکید کرد: اعتقاد داریم که وام‌های خرد تأثیری در تولید قالی برای استان ندارد و باید تسهیلات بانکی در این زمینه متمرکز شده و به واحدهای پشتیبان و تعاونی داده شود.
رئیس اداره فرش استان همدان با اشاره به اینکه وام‌های قالی‌بافی به نام قالی‌بافی به‌کام دیگران اظهار کرد: افراد غیر بافنده به راحتی ممکن است پیگیر وام خود باشند ولی بافنده‌های واقعی که در روستاها هستند کمتر به این مزیت دسترسی دارند.
رئیس اداره فرش استان همدان پرداخت مستقیم وام‌های خرد به فرشبافان را عاملی برای تضعیف صنعت فرش خواند و گفت: تسهیلات باید به صورت متمرکز به واحدهای پشتیبان فرش پرداخت شود تا فرشبافان واقعی تسهیلات دریافت کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com