1397-08-121397-08-22bool(false) 1397-08-121397-08-22bool(false) شورا فرصت ندارد،شهردارتعیین تکلیف شود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 22 آبان 1397 - شماره 3335
 
امروز : سه شنبه ، 22 آبان 1397

Today : Tue, November 13, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83163 تاریخ انتشار:  1396-08-20 - 05:45 تعداد بازدید:  273
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شورا هنوزبه امید مرادی است
شورا فرصت ندارد،شهردارتعیین تکلیف شود

اخبار

 انصراف یا هر عنوان دیگری که روی موضوع شهردار منتخب شورای شهر بگذاریم فعلا آمدن مرادی به همدان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. گزینه منتخب شورای شهری ها پس از 36 روز اواخر هفته گذشته خبر منصرف شدنش از آمدن به همدان به گوش رسید. خبری که شورای شهری ها علیرغم تلاش فراوان برای جمع و جور کردن آن نتوانستند آنرا پنهان کنند. از این رو کامران گردان سخنگوی روز پنج شنبه تاکید کرد که در صورت نرسیدن به توافق با مرادی شورا با فوریت گزینه دیگری را شهردار خواهد کرد.
دلایل این تاکید و شتاب به حواشی و هزینه های حاصل از بلاتکلیفی مدیریت شهری باز می گردد. بلاتکلیفی که همخوانی با شتاب و انرژی که شورای شهر پیش از آغاز بکار برای انتخاب شهردار داشت نداشته است. شورای شهر پنجم همدان در ابتدای راه با در پیش گرفتن پروسه طولانی برای انتخاب شهردار در 4 مرحله نهایتا از بین نزدیک به 40 گزینه مطرح به حسین مرادی گزینه غیر بومی و اصفهانی الاصل برای شهرداری همدان رسید.
گزینه ای که تائیدش در وزارت کشور نیز فرآیندی نسبتا طولانی را طی کرده و آنچنان که رئیس شورای شهر اعلام کرده هنوز تايید نهایی نشده است. مولوی به ایرنا گفته که «شورای شهر پیگیر صدور حکم شهردار همدان از سوی وزارت کشوراست».   این در حالی است که گردان سخنگوی شورا تاکید دارد مرادی برای تايید مشکلی پیش رو ندارد. او به تسنیم گفته که "با معرفی شهردار به وزارت کشور صلاحیت‌های وی از سوی مراجع ذی‌صلاح آغاز و تأیید شد اما مشکلی که در حوزه خانوادگی برای مرادی به وجود آمده سبب شده است اوموضوع استعفا خود  از این سمت را اعلام کند» .
آنچنان که سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان "فعلا شورای شهر همدان با استعفای  "حسین مرادی" موافقت نکرده و اعلام کرده که او در روزهای آینده به همدان بیاید ودر صحن شورا مشکل خود را بیان کند تا شاید راه حلی برای مشکل اش پیدا شود»هرچند که اگرهم شورا با اصرارمرادی را متقاعدبه ماندن کند به طور قطع درگیری فکری نیمی از انرژی ووقت وی را خواهدگرفت آنوقت  شهرداری درحدقالیباف آنگونه که  پیش ازاین گفته اند نخواهدبود!
گردان توضیح داد: ما از او خواسته‌ایم یکشنبه(فردا) که قرار است جلسه صحن شورا  با حضور وی برگزار شود . خبرنگاران نیز حضورداشته باشند تا آنها هم بدانند موضوع استعفای مرادی ربطی به مباحث سیاسی و یا ‌تأییدنشدن صلاحیت وی از سوی وزارت کشور ندارد».
گردان عنوان کرد: اگر بتوانیم مشکل شهردار انتخاب شده را حل کنیم ایشان کار خود را در همدان آغاز می‌کنند در غیر این صورت با توجه به اصرار ایشان و اهمیت داشتن موضوع خانواده برای او، اقدام به انتخاب فرد دیگری می‌کنیم.
وی درباره نحوه انتخاب شهردار بعدی همدان ابراز کرد: در حال حاضر ما افراد بسیاری را می‌شناسیم و رزومه‌هایشان نیز در اختیار داریم بنابراین فرایند انتخاب شهردار بعدی همدان مانند گذشته نخواهد بود  وممکن است با توجه به اینکه فرصتی نداریم فردی را  به صورت فوری انتخاب کنیم.گردان درباره احتمال انتخاب رسولی سرپرست فعلی شهرداری همدان به‌عنوان شهردار آینده عنوان کرد: تا امروز تصمیمی بر انتخاب رسولی و یا ابقای او در این سمت از سوی شورای اسلامی شهر همدان گرفته نشده است.
 افزایش انتقادات به شورا
پیگیری گفتارهای ناهمخوان شورایی ها در این موضوع راه به جایی نمی برد اما آنچه که با انتشار وتايید نصف و نیمه این خبر عیان است بیشترشدن انتقادات و فشارها بر شورای شهر در گام نخست خود بوده است.
تاکیدات و تذکراتی که درشت ترین آنرا استاندار همدان پنج شنبه گذشته در دیدار با انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا بیان کرد.
 شهرداری را رها نمی کنم
استاندار از شورای شهر همدان خواسته که هرچه زودتر موضوع انصراف شهردار منتخب همدان را بررسی و مدیریت شهری را تعیین تکلیف کند. محمدناصر نیکبخت در دیدار با در دیدار با دبیر و رؤسای کمیسيون‌های انجمن اسلامی دانشجویان معتدل دانشگاه بوعلی‌سینا در پاسخ به سوال دانشجویان در این باره گفته که «در تماسی گفتند همسر او(مرادی) بیمار است و قصد انصراف دارد که قرار شد بیاید و با شورا تعیین تکلیف کند و اگر ماند و استعلامات وی مثبت بود، شهردار می‌شود».
استاندار همدان با تاکید بر اینکه شورا فرصت زیادی ندارد و باید این موضوع را زودتر تعیین تکلیف کند گفته :" من هم کار شهرداری را رها نمی‌کنم چرا که همدان برنامه‌های مهمی دارد از جمله اینکه سال آینده میزبان اجلاس جهانی گردشگری است که بسیار اهمیت دارد پس باید در همدان کارهای مهمی توسط شهرداری انجام شود».   
با وجود این گفته ها باید منتظر جلسه فردای شورای شهر بود و اینکه آیا مرادی در صورت حضور در این جلسه به توافق با شورا خواهد رسید یا اینکه شورای شهر به گزینه دیگری برای شهرداری همدان می رسد. فعلا اما کار شهرداری به اما و اگر افتاده و انبوهی از برنامه ها و پروژه های شهری با سرپرست فعلی پیش میرود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com