1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) کسبه و صنوف تعطیل مالیات نمی‌دهند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117218 تاریخ انتشار:  1400-02-06 - 08:47 تعداد بازدید:  171
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کسبه و صنوف تعطیل مالیات نمی‌دهند

اخبار

■ بیمارستان صحرایی به یاری همدان‌آمد

■ بیش از 66 درصد مرگ‌های استان در اثر کرونا است

 وضعیت در  همدان بحران زده شده و شمار مبتلایان به 49 هزار و 708 مورد رسیده است و عرصه را برای رسیدگی و پذیرش بیماران تنگ کرده است تا جایی که به دلیل تکمیل شده ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در همدان و محوطه بیمارستان بهشتی قرار است بیمارستان صحرایی برپا شود.
شوربختانه براساس آخرین آمار با مرگ 22 نفر در 24 ساعت گذشته متوفیان کرونا در همدان هزار و 850 مورد گزارش شده است که نشان می‌دهد در سال جاری ، ۶۶ درصد آمار مرگ و میر این استان مربوط به  بیماران کرونایی می‌شود.
مستند بر اطلاعات منتشر شده از علوم پزشکی همدان مجموع فوتی های کرونایی و غیر کرونایی استان در اسفند سال گذشته ۳۷۷ نفر بود که این رقم در فروردین امسال به ۷۰۴ مورد رسید یعنی در اسفند سال گذشته ۳۲ درصد مجموع متوفیان استان بیماران کرونایی بودند که در فروردین امسال این رقم به ۶۶ درصد افزایش یافته است.
با شرایط پیش آمده روز گذشته ستاد استانی کرونا جلسه فوق العاده تشکیل داد و در این جلسه تصمیمات جدیدی از جمله اینکه از اصنافی ‌که به خاطر شرایط کرونایی تعطیل می‌شوند، در چند ماهی که تعطیل هستند مالیات اخذ نشود، کنترل ورودی و خروجی استان برای برخورد با پلاک‌های غیربومی، معرفی متخلفان به مراجع قضایی، مسدود شدن ارک‌ها و فضاهای سبر استان در کنار تشکیل تیم‌های نظارتی برخورد کننده با برگزارکنندگان عزا و عروسی اتخاذ شد تا شاید بتواند همدان را از این وان‌افسای کرونایی نجات دهد.
این در حالی است که استاندار همدان معتقد است رعایت نکردن قرنطینه نیز از عوامل مهمِ افزایش شیوع کرونا در استان است که دانشگاه علوم پزشکی استان باید به آن توجه جدی کنند.
سعید شاهرخی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ناوگان‌های خودرویی استان الزامی است، اظهار تاسف از شرایط موجود در استان کرد و گفت: با کسانی ‌که پروتکل‌‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد جدی و به مراجع قضایی معرفی شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز دیروز در ستاد کرونا اعلام کرد: مجموع مراجعان به بیمارستان های استان تا اسفند سال گذشته ۱۶۳ هزار نفر بود که در فروردین امسال این رقم به ۲۲۴ هزار نفر رسید  که شمار مراجعان در فروردین ۴۰ درصد افزایش را نشان می دهد. رشید حیدری مقدم، افزود: تعداد مراجعان سرپایی از ۱۴۶ هزار نفر در اسفند سال گذشته به ۲۰۴ هزار نفر در فروردین ۱۴۰۰ رسیده، همچنین تعداد بستری ها از ۱۶ هزار و ۶۵۲ نفر در اسفند پارسال به ۱۹ هزار نفر و مراجعه کنندگان با وضعیت حاد تنفسی از هفت هزار و ۲۰۰ نفر با چهار برابر افزایش به بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر در فروردین امسال رسیده است.
وی عنوان کرد:  شمار بیماران جدید کرونایی که در بخش های ویژه بستری هستند نیز از ۳۵۶ نفر در اسفند سال گذشته به ۶۰۲ نفر در فروردین امسال رسیده و در بخش عادی هم از یک هزار و ۱۲۵ نفر به چهار هزار و ۷۹۲ بیمار افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه میانگین ماهیانه بیماران سرپایی استان همدان در اسفند سال گذشته هفت هزار و ۲۰۰ نفر بود که در فروردین امسال به افزون بر ۲۵ هزار نفر رسیده است، افزود: میانگین روزانه مراجعه کنندگان با علایم حاد تنفسی از ۲۴۱ نفر در اسفند ۹۹ به یک هزار و ۶۵ نفر در فروردین سال جاری رسیده و میانگین بستری ها نیز از ۴۹ نفر در روز به ۲۲۵ نفر افزایش یافته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: قرنطینه خانگی به طور کلی در استان همدان رعایت نمی شود و شاخص استفاده از ماسک در شهرها و روستاها بسیار نزولی است.
حیدری مقدم اضافه کرد: بیشتر صنوف از جمله بنگاه ها، آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، فروشگاه های ابزار و یراق، پوشاک ، آموزشگاه‌های رانندگی، فروشگاه های موبایل و پارک ها و تفرجگاه ها، به رغم شرایط قرمز کرونایی استان، باز هستند.
وی بیان کرد: برای مدیریت این ویروس در روستاها باید کمیته کرونا در دهیاری ها نیز تشکیل شود و دهیاران و بخشداران مکلف و ملزم به پاسخگویی شوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com