1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) ‌راه‌‌اندازی پویش دعوت از آیت‌ا... رئیسی برای حضور در انتخابات همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117451 تاریخ انتشار:  1400-02-18 - 13:26 تعداد بازدید:  106
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی استان خبر داد
‌راه‌‌اندازی پویش دعوت از آیت‌ا... رئیسی برای حضور در انتخابات

اخبار
■ پاکدستی و شفافیت ملاک کاندیدای اصلح است
■ نتوانسته ایم فرهنگ پذیرش احزاب را در کشور جا بی اندازیم
 
 مطالبه گری و توجه به جانبازان  وایثارگران دو مطالبه اصلی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی است.
دبیر جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی استان  در نشستی با خبرنگاران شاخص ها و ملاک های کاندیدای اصلح  و مورد تایید این جمعیت را تعهد، تخصص، مقبولیت مردمی ،صالح مقبول، کاندیداهای بازماندگان شهدا جانبازان و ایثارگران برشمرد.
محمد احدیان همچنین پاکدستی، شفافیت در تبلیغات انتخاباتی  و اموال شخصی را از دیگر شاخصه ها عنوان کرد .
وی درباره فعالیت احزاب در شب انتخابات هم گفت:  اینکه احزاب  از اثرگذاری کمی برخورداند به این دلیل است که ما قومیت های مختلفی در سطح کشور داریم یعنی احزاب ناخودآگاه به سوی پدر خواندگی و قومیت وخویشاوندی چرخش پیدا کردند.
از سوی دیگر هنوز نتوانسته ایم فرهنگ پذیرش حزب و احزاب را در کشور جا بی اندازیم اما  در کشور های اروپایی احزاب هستند که تمام مسائل سیاسی، اجتماعی  و  فرهنگی را بنیان گذاری و پیگیری می کنند یا باید جوابگو باشند در حالیکه در کشور ما اینگونه نیست. البته فعالیت در این زمینه  و رصد عملکرد احزاب از سوی رسانه ها می تواند در ارتقای جایگاه احزاب موثر باشد.
احدیان در ادامه از‌ راه‌‌اندازی پویش دعوت از آیت‌ا... رئیسی برای حضور در انتخابات خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد این پویش در سطح کشور مطرح شود.
وی افزود:  در خصوص جریان اصولگرایی چون تعداد احزاب اصولگرا و انقلابی در سطح کشور بالاست و فرآیندهایی در حال  شکل گیری است احزاب اصولگرا زیر یک چتر قرار خواهند گرفت.  انشاا...  در پایان اردیبهشت ماه احزاب انقلابی ما به یک وحدت و تفاهم می‌رسند و حداکثر سه کاندیدا معرفی می‌کنند.
احدیان درباره نحوه فعالیت حزب در ایام سال هم توضیح داد: از اوایل زمستان سال گذشته جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی موفق شد در سطح شهرستان های استان دفاتر خود را راه اندازی کند.
وی ادامه داد: یکی از ماموریت های احزاب حضور فعال در برنامه های سیاسی و اجتماعی است  و یکی از اقدامات شاخص ما نیز حضور مقتدرانه در انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. احدیان  افزود: 3 حزب رهپویان انقلاب اسلامی، حزب جمعیت جانبازان و حزب ایثارگران انقلاب پایلوت اصلی شورای ائتلاف هستند.
عضو جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی نیز در این نشست اظهار داشت: این جمعیت تنها حزبی است که در تمام شهرستان ها دفاتر رسمی و دبیر  دارد و جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی صرفا برای جانبازان نیست  تمامی نیروهای انقلابی می توانند در  جمعیت عضو  جانبازان انقلاب اسلامی شوند.
جواد محققی درباره فعالیت حزب در ایام انتخابات هم توضیح داد: سوابق و برنامه های حدود 320 کاندیدای شورای شهر را در یک جمع کارشناسی بررسی کردیم 45 نفر انتخاب شدند تا تاریخ 20 اردیبهشت ماه از این افراد را دعوت می کنیم  پس از تکمیل و ارائه اطلاعات خواسته شده  در مرحله دوم، دو چهارم  از نیروهای انقلابی گزینش می شوند زمانی‌که  به 22 نفر یعنی دو برابر اعضای فعلی  رسیدیم  به صورت دوره ای با حضور سه تیم ارزیاب و کارشناس با داوطلبان بحث و تبادل نظر می کنیم، در نهایت لیست غربال شده شامل 11 نفر به عنوان نامزدهای مورد تایید شورای ائتلاف انقلاب اسلامی معرفی می شوند.
محقق در ادامه با بیان اینکه  تحزب گرایی یک تجربه نوین در نظام های مردم سالاری است افزود:  بیش ار 42 سال از این نظام گذشته،  نسبت به عمرش بسیار در این حوزه کارآمده بود چنانچه  357 حزب در وزارت کشور مجوز دارند پس ما در ابتدای آموزش و آزمون و خطای  مردم سالاری دینی آن هم از نوعی بی بدیل هستیم با این حال توانسته ایم احزاب خوبی را معرفی کنیم. 
محقق با بیان اینکه نظام این دوره در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری با  مشت بسته وارد شده است گفت:  چون قضاوت افکار عمومی و رسانه ها در تخریب چهرها ید بیضایی دارد بر همین اساس برای اینکه تخریب ها اتفاق نیفتد و زود هنگام شاهد قضاوت پیش‌داورانه نشویم یک حرکت چراغ خاموش لازمه کار سیاسی است که  امیدورایم در ایام باقی مانده به شفافیت منجر شود.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com