رکورد زنی همدان در فوتی‌های‌ عابر‌پیاده همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125122 تاریخ انتشار:  1401-05-02 - 09:27 تعداد بازدید:  66
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رکورد زنی همدان در فوتی‌های‌ عابر‌پیاده

اخبار


 طبق ارزیابی سال گذشته پلیس راهور ناجا، همدان بیشترین میزان متوفیان عابر پیاده ناشی از سوانح رانندگی را به خود اختصاص داده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: سال گذشته ۳۹ نفر در سوانح رانندگی درون شهری همدان جان باختند که از این تعداد ۲۵ نفر عابر پیاده بودند.
فرخ جمالی با بیان اینکه ۱۷ نفر از عابران متوفی مرد و هشت نفر از آنان زن هستند خاطرنشان کرد: بانوان هنگام عبور از عرض معابر به علت مکالمه با تلفن همراه و اطمینان از ایستادن خودروهای عبوری، با سهل انگاری و بی احتیاطی عرض معابر را طی می کنند.
رئیس پلیس راهور شهرستان همدان اظهار کرد: بیشتر آقایان نیز به علت مشغولیت ذهنی و عجله برای رسیدن به مقصد، بی توجه به خودروهای در حال تردد نسبت به پیمودن عرض معابر اقدام کرده و در این هنگام دچار سانحه می شوند.
جمالی ادامه داد: بررسی ها گویای این است که در فوت ۲۲ تن از عابران، رانندگان مقصر بوده و در سه نفر مابقی نیز ۵۰ درصد عابر مقصر بوده است.
وی با تأکید بر اینکه نباید سهم دیگر دستگاه‌ها را در زمینه بروز این قبیل سوانح نادیده گرفت، گفت: روزانه حدود یک هزار کارگر از عرض بلوار نجفی به سمت ابتدای جاده منتهی به لالجین (شهر جهانی سفال) تردد می کنند در حالیکه این بلوار بدون پل عابر پیاده است و پلیس برای پیشگیری از بروز سوانح اقدام به نصب سرعتکاه کرده است.
رئیس پلیس راهور شهرستان همدان بیان کرد: بیشتر پل های عابر پیاده موجود دارای نقص فنی از جمله کار نکردن پله برقی و آسانسور بوده چرا که تجهیزات آنها به سرقت رفته است در حالیکه شهرداری می تواند با استفاده از دوربین یا گماردن نگهبان از بروز سرقت پیشگیری کند.
جمالی در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: بیشتر رهگذران از پل های عابر پیاده موجود در سطح شهر استقبال نمی کنند و عبور از عرض معابر را به استفاده از پل ترجیح می دهند.
وی گفت: افراد بالای ۴۰ سال و سالخوردگان به علت کندی حرکت و واکنش دیر هنگام در مواجهه با خطر، بیشتر در معرض سوانح فوتی حین عبور از عرض معابر قرار دارند.
رئیس پلیس راهور شهرستان همدان با بیان اینکه بیشترین میزان سوانح فوتی در ساعت های خلوت از جمله ساعت ۱۴ تا ۱۶ رخ می دهد اظهار داشت: کاهش چراغ معابر سبب محدودیت دید راننده شده و زمان تاریکی هوا با ورود غیر منتظره عابر به داخل خیابان، راننده فرصت لازم را برای کنترل خودرو از دست داده و با عابر برخورد می کند.
جمالی تأکید کرد: چهار ماهه سال جاری ۶ عابر در سوانح درون شهری شهرستان همدان جان باختند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار نفر کاهش یافته است.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com