1399-04-041399-04-14bool(false) «دهه‌های ساختگی» مبنای شرعی ندارند همدان پیام
 
 
شنبه - 14 تير 1399 - شماره 3792
 
امروز : شنبه ، 14 تير 1399

Today : Sat, July 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  96483 تاریخ انتشار:  1398-04-30 - 08:38 تعداد بازدید:  79
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برای «غدير» كار جدی انجام شود
«دهه‌های ساختگی» مبنای شرعی ندارند

اخبار

نماينده ولی فقيه در استان همدان با بيان اينكه ایجاد دهه‌های ساختگی هیچ گونه دلیل شرعی ندارد گفت: باید نسبت به اين اتفاق و برخورد با آن فکری اساسی شود.
حجت الاسلام  حبیب‌ا... شعبانی در جلسه ستاد غدیر با اشاره به اهمیت برگزاری عید غدیر اظهار کرد: طی چند سال گذشته، فرهنگی مبنی بر روزشمار محرم رواج یافته که همین موضوع در بسیاری از مواقع غدیر و ایام شادی دیگر را تحت شعاع  قرار داده است.
وی با بیان اینکه نتوانسته‌ایم حق ایام شادی اهل بیت(ع) را ادا کنیم گفت:‌ با حفظ شعائر دینی موفق شده‌ایم برنامه‌های محرم و اربعین را در دنیا ترویج دهیم اما در ماجرای غدیر حتی موفق نشده‌ایم آن چنان که باید آن را در بین مردم رواج دهیم.
به گزارش فارس، نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: از نهم ذی‌الحجه تا 25 ذی‌القعده اتفاقات بزرگی در دنیای اسلام رخ داده که با هر یک از آنها می‌توانیم بسیاری از شبهات موجود را برطرف کنیم اما متاسفانه کمتر به این موضوع پرداخته شده است.وی در ادامه با بیان اینکه عده‌ای مدام ایراد می‌گیرند جامعه ما نیاز به نشاط دارد اظهار کرد: ما واقعه غدیر با این همه عظمت را رها کرده‌ایم و به دنبال موضوعات دیگر هستیم در صورتی که باید از ظرفیت برنامه‌های شاد در اعیاد مذهبی استفاده کرد.شعبانی با اشاره به اینکه دشمن در حال تبلیغ علیه برنامه‌های مذهبی در دین اسلام است گفت: ایجاد دهه‌های ساختگی نیز هیچ گونه دلیل شرعی ندارد و باید نسبت به این اتفاق و برخورد با آن فکری اساسی شود.
وی برگزاری اعیادی مانند غدیر را مروج نشاط اجتماعی در جامعه عنوان کرد و افزود: برخی می‌گویند نشاط اجتماعی پایین است و پس  هم به سراغ برنامه‌هایی می‌روند که تنها قشری خاص و مرفه می‌توانند از آن استفاده کنند که این موضوع با هنجارها و ارزش‌های ما در تضاد است
 بهره‌گیری از توان هنرمندان برای ترویج فرهنگ غدیر
امام جمعه همدان شاخصه برنامه‌های مذهبی را مردمی بودن و خودجوش‌بودن آنها عنوان کرد و افزود: نوع موسیقی‌هایی که در برنامه‌های جشن اهل بیت(ع) پخش می‌شود نیز باید مد نظر باشد، برخی از آنها هیچ تناسبی هم با عید غدیر و اعیاد مذهبی ندارد.
وی با تاکید بر اینکه روز غدیر باید با دیگر روزها تفاوت داشته باشد که در همدان باید در این زمینه کاری جدی صورت گیرد افزود: در برگزاری برنامه‌های این چنینی نیاز به نمود بیرونی داریم، در روز غدیر یکی از این نمودها اطعام روزداران این عید مهم است که ثواب بالایی هم دارد.
شعبانی استفاده از ظرفیت سخنرانان ملی را یکی دیگر از راه‌های ترویج فرهنگ غدیر دانست و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی باید زمینه حضور سخنرانان ملی در اماکن مختلف در این روزها را مهیا کند.
وی خواستار بهره‌گیری از توان هنرمندان برای ترویج فرهنگ غدیر شد و تأکید کرد: هرچقدر هم برای غدیر کار انجام دهیم باز هم در حق امام علی(ع) کوتاهی کرده‌ایم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com