1398-01-261398-02-05bool(false) 1398-01-261398-02-05bool(false) 1398-01-261398-02-05bool(false) 1398-01-261398-02-05bool(false) 1398-01-261398-02-05bool(false) موج دستگيري جاعلان و مفسدان اقتصادي در شهرداري همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 5 ارديبهشت 1398 - شماره 3456
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84990 تاریخ انتشار:  1397-06-18 - 08:52 تعداد بازدید:  428
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

موج دستگيري جاعلان و مفسدان اقتصادي در شهرداري همدان

اخبار

سوم شهریور ماه بود که  خبری مبنی بر آغاز مبارزه با مفاسد اقتصادی از شهرداری همدان بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت در این خبر آمده بود که واحد درآمد شهرداری منطقه 3 همدان به دلیل تخلف پلمب شده است، و گفته می‌شود پلمب در مناطق دیگر شهرداری هم انجام شده است.
یک منبع آگاه در این رابطه عنوان کرده بود در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی سپاه پاسداران و اداره اطلاعات و حراست شهرداری همدان سلسله‌تحقیقاتی بر عملکرد نهادهای عمومی در استان انجام داده و در همین راستا به نتایجی دست یافته‌اند که پلمب برخی از واحدهای شهرداری در همین رابطه انجام شده است، در همین زمینه چند نفر هم دستگیر شده‌اند.
در ادامه شهردار همدان درباره اخبار منتشره شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر کشف تخلف در شهرداری همدان و فرایند رسیدگی به آن گفته بود بعد از دریافت‌ گزارش‌هایی مبنی بر تخلف در شهرداری، موضوع را با تاکید و دستور خودم با هدف بهینه‌سازی و شفاف‌سازی عملکرد مالی در شهرداری همدان بررسی کردیم. حراست شهرداری همدان هم با همکاری دستگاه قضایی موضوع را پیگیری می‌کند.
عباس صوفی افزود: افرادی د‌ر ‌‌این‌باره در مظان  اتهام هستند و هنوز جرمی ثابت نشده است. هدف دیگر از اجرای این طرح هم این بوده که هر شائبه از خدمات شبانه‌روزی همکاران صدیق شهرداری همدان برداشته شود و اگر تخلفی وجود دارد به صورت قانونی رسیدگی شود. ملاک عمل در شهرداری قانون است و به غیر از آن هم با تخلف‌ها برخورد قانونی خواهد شد.
هر چند در ادامه مدیر حراست شهرداری همدان به خبرهای منتشر شده واکنش نشان داد و گفت برخلاف خبر‌های منتشر شده مبنی بر ورود اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه به این موضوع هیچ یک از نهاد‌های نام برده شده به موضوع ورودی نداشته‌اند بلکه این بررسی به دستور شخص شهردار انجام شده است به همین دلیل ما به این موضوع ورود کرده‌ایم و با دستگاه قضایی در حال پیگیری موضوع هستیم.
در این رابطه رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با تایید خبر هفته پیش به فارس گفت: شهرداری یک بنگاه اقتصادی و نهاد عمومی غیر دولتی است که برخی از افراد با توجه به شرایط خاص کشور به دنبال سوء استفاده و کسب منافع شخصی هستند، بنابراین وظیفه شهردار، شورا و نهادهای نظارتی  جلوگیری و بستن منافذ سوء استفاده است. ابراهیم مولوی با بیان اینکه مشکل خاصی وجود ندارد، گفت که  این بررسی‌ها در مرحله تحقیق است و برای اظهار نظر کلی باید در انتظار نتایج این تحقیقات بمانیم.
وی خاطرنشان کرد: شهردار همدان به زودی پس از اعمال نتایج این بررسی‌ها در نشستی خبری با اصحاب رسانه مردم را در جریان امور قرار می‌دهد.
 هر چند تاکنون هیچ نهاد رسمی جزییت خبر را اعلام نکرده است اما در ادامه مدیر حراست شهرداری همدان در گفتکویی  با بیان اینکه تخلفات رخ داده در شهرداری همدان در مرحله اولیه تحقیقات قرار دارد، می گوید جرم افراد بازداشت شده هنوز محرز نشده و دستگاه قضایی در حال پیگیری موضوع است.  محمدرضا فیضی‌منش با بیان اینکه تخلفات رخ داده در شهرداری همدان در مرحله اولیه تحقیقات قرار دارد، گفت: جرم افراد بازداشت شده هنوز محرز نشده و دستگاه قضایی در حال پیگیری موضوع است.
آنطور که تسنیم گزارش داده است ،مدیر حراست شهرداری همدان بیان کرد: برخلاف خبر‌های منتشر شده مبنی بر ورود اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه به این موضوع هیچ یک از نهاد‌های نام برده شده به موضوع ورودی نداشته‌اند بلکه این بررسی به دستور شخص شهردار انجام شده است به همین دلیل ما به این موضوع ورود کرده‌ایم و با دستگاه قضایی در حال پیگیری موضوع هستیم. فیضی منش ابراز کرد: ما بودیم که خواستیم در شهرداری همدان این بررسی رخ دهد بنابراین وقتی ابعاد موضوع مشخص شد ابعاد جزئیات را به اطلاع عموم مردم می‌رسانیم، اما وقتی هنوز چیزی مشخص نشده است نمی‌توانیم اطلاعاتی بدهیم.
وی با بیان اینکه به دلیل محرمانه بودن موضوع نمی‌توانیم تعداد نفرات دستگیر شده در این رابطه را اعلام کنیم عنوان کرد: رسانه‌ها خودشان اخبار کذب تهیه کرده و به گوش مردم می‌رساند به همین دلیل خود آن‌ها باید مسئولیت کارشان را بپذیرند و اخبار را اصلاح کنند.
فیضی منش با تاکید براینکه هیچ بخشی از شهرداری مناطق و نواحی پلمپ نشده است و برخی اقدامات تمهیدات خود شهرداری است، ابراز کرد: لازم است رسانه‌ها برای انتشار چنین اخباری از مراجع قضایی موضوع را پیگیری کنند چرا که با این گونه اقدامات روند رسیدگی به پرونده را دچار خلل می‌کنند.
 تخلفات مالی شهرداری همدان از طریق مجلس پیگیری می‌شود
نماینده مردم همدان در مجلس که رئیس کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی می باشد  نیز  با بیان اینکه از دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی خواسته‌ایم تخلفات مالی رخ داده در شهرداری همدان را پیگیری کنند، گفت: این تخلفات از طریق کمیسیون‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی و اصل ۹۰ مجلس پیگیری می‌شود. امیر خجسته به تسنیم گفته است این موضوع به گذشته باز می‌گردد و طبق مواردی که به ما اطلاع دادند در زمان آقای صوفی شهردار فعلی رخ نداده است.
وی افزمی افزاید: ما از دستگاه‌های مربوطه و اطلاعاتی درخواست کرده‌ایم موضوع را به جد پیگیری کنند علاوه بر این ما از طریق کمیسیون اصل 90 و کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیر این ماجرا هستیم.
خجسته بیان کرد: در حال حاضر ما منتظر اظهار نظر دستگاه‌های اطلاعاتی و دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع هستیم و تا آن زمان فعلاً نمی‌توانیم بیش از این اظهارنظری کنیم.
نماینده مردم همدان در مجلس از برخورد قاطع با متخلفان خبر داد و گفت: از تمامی دستگاه‌های مربوطه به ویژه شهردار همدان می‌خواهیم در این رابطه هیچ‌گونه اغماضی نکنند تا ریشه این فساد که در همه‌جا دیده می‌شود خشکیده شود.
 تعدادی از کارمندان شهرداری همدان بازداشت شدند
روز گذشته باز هم  یک منبع آگاه با بیان اینکه دور دوم بازداشتی ها در شهرداری همدان به دلیل تخلفات مالی آغاز شده است، گفت: شماری از کارمندان این نهاد به تازگی به دلیل تخلفاتی همچون جعل سند، جعل امضای مسئولان برای صدور پروانه و سوء استفاده از مقام و موقعیت، بازداشت شدند.
وی که نخواست نامش فاش شود، در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بیشتر بازداشت شدگان مربوط به یکی از نواحی چهارگانه شهرداری همدان هستند. این منبع آگاه اضافه کرد: هنوز پرونده بازداشت شدگان قطعی نشده، بنابراین اظهار نظر در مورد جزئیات تخلفات منوط به تکمیل پرونده آنها است.
بر اساس اطلاعات کسب شده، سه تن از بازنشستگان شهرداری همدان با همکاری 2 تن از کارمندان فعال در واحد درآمد این مجموعه که اقدام به دستکاری و جعل اسناد می کردند پیشتر بازداشت شدند.
این افراد با توجه به اطلاع کامل از فرایند پرونده ها به صورت تیمی در زمینه جعل و دستکاری اسناد شهرداری دست داشتند.
با این تفاسیر باید منتظر بود تا اطلاعات تکمیلی از سوی مسئولان اعلام شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نیاوند - 1397-06-18
باید برخورد شدید شود وقتی مخواهم مراجعه به شهرداری کنم تب میکنم زیرا از بس پارتی بازی و ناحقی در شهرداری وجود دارد و همیشه پرسنل این نها د از مردم طلبکار میباشند و با امریت با مردم برخورد می کنند و مردم را نوکر خود میدانند و هرجور دوست دارند انجام امور میکنند اگر دو نفر اعدام شوند بقیه حساب کار دستشان می اید.
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com