بزودی ساخت فیلم سینمایی سردارهمدانی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123787 تاریخ انتشار:  1401-02-31 - 08:21 تعداد بازدید:  93
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در جلسه شورای ترویج فرهنگ، ایثار و شهادت استان مطرح شد
بزودی ساخت فیلم سینمایی سردارهمدانی

اخبار

 برنامه ریزی برای سه اتفاق مهم در استان انجام شده که مهم ترین آنها ساخت یک فیلم سینمایی با موضوع سردار شهید حسین همدانی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در شورای ترویج فرهنگ، ایثار و شهادت استان همدان، بیان کرد : برای تحقق این کار باید هماهنگی‌های لازم در حوزه‌‌های فرهنگی (صدا و سیما و ارشاد اسلامی) ایجاد و از هرگونه موازی کاری پرهیز شود.
به گفته مسعود ویژه، ساخت ۲  مستند فاخر با محوریت زندگی شهید حاج میرزا سلگی و شهید خوش لفظ در دستور کار قرار گرفته  که سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حمایت لازم از اجرای آن خواهد داشت.
 حمایت استانداری از ساخت آثارهنری با موضوع دفاع مقدس
استاندار همدان نیز در این جلسه بیان کرد: مجموعه استانداری همدان از هرگونه تلاش برای تولید و ساخت فیلم‌های فاخر و همچنین چاپ کتاب در زمینه شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس به صورت جدی حمایت می کند.
علیرضا قاسمی فرزاد بیان کرد: باید با استفاده از زبان هنر و تولید فیلم و آثار شاخص مستند متناسب با شأن و جایگاه شهیدان به ویژه شهدایی همچون سردار شهید همدانی برای تحقق این مهم و انتقال و ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کنیم.
به گزارش ایرنا، قاسمی فرزاد با اشاره به استفاده از اطلاعات، تجربیات و دانسته‌های خانواده شهدا، همرزمان و همراهان آنها برای تولید فیلم و آثار هنری، تصریح کرد:  برخی فیلم‌های تولید شده در شأن و جایگاه شهدا نیستند بنابراین باید با دریافت مشاوره‌های صحیح  نسبت به بازنگری و اصلاح متن این فیلم‌ها برای جلوگیری از هرگونه تحریف واقعیت، اقدام کرد.
قاسمی فرزاد با بیان اینکه بنیاد شهید در راستای اجرای طرح سپاس و سرکشی از خانواده شهدا اقدام و لیست مشخصی را تهیه و تنظیم کند، افزود: تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به سرکشی از خانواده شهدا و ارائه گزارش کار به بنیاد شهید هستند همچنین در جریان این سرکشی‌ها باید برای رفع دغدغه‌ها و رسیدگی به مشکلات این عزیزان نیز به صورت مؤثر اقدام شود.
وی گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت باید موضوع را به صورت بنیادین و ریشه ای و از سنین پایه در مدارس و مهد کودک مطرح و پیگیری کرد که دراین زمینه معلمان نقش بسیار مهم ومؤثری دارند.
قاسمی فرزاد تاکید کرد: بنیاد شهید متولی رسیدگی به مشکلات خانواده شهداست اما در بسط و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همه مردم و نهادها دارای مسئولیت هستند.
وی با اشاره به اینکه باید کوتاهی و قصور در زمینه معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جبران شود، تصریح کرد: فرهنگ تکریم و نکوداشت شهدا با بیان خاطرات و انتشار کتاب، استفاده از فضاهای محیطی و تبلیغات شهری، نصب تصاویر شهدا در اماکن عمومی، ساخت و نصب تندیس در اماکن پرتردد مانند مراکز فرهنگی، موزه و مترو انتقال داده شده و برای همیشه در جامعه حفظ و ماندگار خواهد شد.

 رویکرد تحولی دولت در اولویت برنامه‌های بنیاد شهید قرار گیرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان نیز گفت: رویکرد تحولی دولت سیزدهم در حوزه فعالیت‌های بنیاد شهید و امورایثارگران باید به خوبی مطالعه و در راستای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت مورد توجه و به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گیرد.
حسن رضانیا: توجه به سند تحول باید به عنوان یک اولویت مهم و محوری در بنیاد شهید مورد توجه، مطالعه، مطالبه و پیگیری قرار گیرد.
وی یکی از موضوعات مورد تأکید در سند تحول را توجه به کانون خانواده دانست و اظهار کرد: خانواده محوری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مهم است چراکه مردمی سازی امور نیز از جمله رویکردها و سیاست‌های اصولی دولت سیزدهم است که باید مورد توجه تمامی دستگاه‌ها قرار گیرد.

 نگاه فرهنگی بنیاد شهید به سمت تهیه آثار هنری است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان نیز در ادامه جلسه گفت: یکی از اهداف مهم تشکیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نهادینه کردن این مهم و افزایش سطح کیفی ارائه خدمات به  خانواده شهداست چراکه ترویج روحیه ایثار و شهادت اهرمی بازدارنده ه در برابر توطئه و دسیسه دشمنان است.
مجید صفدریان با اشاره به بر برقراری امنیت، پیشرفت و تعالی جامعه، تقویت باورهای دینی و ملی به عنوان رویکرد محوری این شورا، افزود: نگاه فرهنگی بنیاد شهید در سال جاری تغییر و به سمت مستند سازی، تهیه آثار هنری، فیلم و سریال و چاپ کتاب با هدف نهادینه کردن فرهنگ ایثار و قدرشناسی از ایثار و رشادت رزمندگان سوق یافته است.
وی با عنوان اینکه ۲ موضوع طرح سپاس و تبدیل وضعیت کارمندان ایثارگر دستگاه ‌های اجرایی در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: طرح سپاس زمینه ساز ارتباط مستقیم کارکنان، بخشی از تشکل های مردم نهاد و دستگاه‌های زیر مجموعه سه قوه و نیروهای مسلح با خانواده شهدا است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com