1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) بیدار باشیم تامردم فریب نخورند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83784 تاریخ انتشار:  1396-11-17 - 05:45 تعداد بازدید:  116
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان با تأکید بر وظیفه حوزه و دانشگاه
بیدار باشیم تامردم فریب نخورند

اخبار

 اگر جمعیت حوزوی‌ها از سطح علمی مناسبی برخوردار نیست این وظیفه دانشگاهی‌ها و اساتید است که روشنگری کنند و به مردم بیداری دهند. نماینده ولی فقیه در استان همدان با سنگین‌تر دانستن وظیفه دانشگاهیان در دفاع از انقلاب تأکید کرد: باید بی‌حالی و بی‌تفاوتی را کنار بگذاریم و از انقلاب خود حمایت قاطع کنیم.
به گزارش ایسنا، آیت‌ا... غیاث‌الدین طه‌محمدی در جمع اساتید و کارکنان دانشگاه صنعتی همدان، اظهار کرد: طبق آیه‌ای از قرآن کریم آنهایی ‌که قبل از پیروزی انقلاب به میدان آمدند، جهاد کردند، خون دادند و سرمایه‌گذاری کردند، پاداش آنها با کسانی ‌که بعد از پیروزی انقلاب آمدند، یکسان نیست و دارای اجر بالاتری در پیشگاه الهی هستند.
وی با اشاره به اینکه شهدای بعد از انقلاب مدیون شهدای قبل از پیروزی انقلاب هستند، خاطرنشان کرد: دیدن مکانی که انقلابی‌ها را شکنجه می‌دادند نیز باعث تحول در انسان می‌شود و چه تعداد افراد بی‌گناهی که بی‌نام و نشان در چنین شکنجه‌گاه‌هایی با ابزارهای پیشرفته آمریکایی شهید شدند. آمار دقیقی از تعداد افرادی که دستگیر شدند و به این مکان‌ها برده شدند در دست نیست اما از خردادماه سال 1342 تا پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن‌ماه سال 1357 حدود 60 هزار نفر تخمین زده می‌شوند.
طه‌محمدی ادامه داد: نخستین مسأله در جامعه «قدرشناسی» است و این لفظ در اذهان عمومی به معنای شکرگزاری است بنابراین وقتی می‌گوییم از فلانی تقدیر شد این تقدیر نیست، بلکه تشکر است یا سپاسگزاری یا تشویق، تقدیر یعنی ارزش واقعی آن عمل را انسان بداند و ببیند که چه شده است.
وی با توجه به اینکه انقلاب با 60 هزار شهید قبل و چند صد شهید بعد از پیروزی به دست آمد، خاطرنشان کرد: بعضی‌ها می‌گویند که انقلاب چه کار کرده است؟ اتفاقاً درست می‌گویند؛ چراکه نمی‌دانند انقلاب چه کارها کرده، نمی‌دانند ما کجا بودیم و الان به کجاها رسیدیم و چقدر سرمایه‌گذاری شده است تا به این مکانی برسیم که در حال حاضر در سطح جهان مطرح هستیم.
امام‌جمعه همدان بیان کرد: نزدیک به 40 سال است که از پیروزی انقلاب می‌گذرد و کشورهای سلطه‌گر یک ذره به ما اجازه ندادند که نفس تازه کنیم و با کودتا، فتنه و انواع تحریم‌ها، اذیت‌ها و تخریب‌ها قصد دارند تا جلوی پیشرفت ما را بگیرند.
طه‌محمدی با اشاره به اینکه در مسائل مختلف علمی از جمله پزشکی ما به خودکفایی رسیده‌ایم، اظهار کرد: ایران در حال حاضر پایلوت مسائل پزشکی جهان است و طبق گفته‌های مسئولان، ایران در هیچگونه بیماری نیاز به خارج از کشور ندارد این در حالیست که قبل از پیروزی انقلاب حتی برای سردرد هم نیاز بود تا به کشورهای خارجی رجوع کنیم.
وی دهه پیروزی انقلاب اسلامی را «شب‌های قدر انقلاب» نامید و افزود: ما در خارج استان در طول 10 شب برنامه داشتیم و سخنرانانی را برای این مراسم دعوت می‌کردیم اما امسال خدا توفیق کرد تا این مراسمات را در شهر گسترده کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان در پایان با بیان اینکه مسئولیت شما اساتید حتی از ما حوزوی‌ها بیشتر است، گفت: اگر جمعیت ما از سطح علمی مناسبی برخوردار نیست این وظیفه دانشگاهی‌ها و اساتید است که روشنگری کنند و به مردم بیداری دهند و اگر این کارها را نکنند باعث فریب خوردن مردم می‌شود که در اغتشاشات اخیر شاهد آن بودیم.
امام‌جمعه همدان افزود: امکانات و فضای بهتری در دست دانشگاهی‌ها و اساتید است و از این‌رو می‌توانند تأثیر بیشتری بر قشر جوان و بویژه دانشجو داشته باشند.
*شکل‌گیری مرکز شکوفایی در دانشگاه
رئیس دانشگاه صنعتی همدان هم در این همایش از شکل‌گیری دفتر شکوفایی نوآوری بخش‌هایی برای اشتغال دانشجویان در سال سوم تحصیل تحت عنوان دفتر شکوفایی و مرکز نوآوری در این دانشگاه خبر داد.
محمود نیلی با بیان اینکه دانشگاهیان به منظور پیشرفت کشور در زمینه رفع بیکاری و مسائل و مشکلات جوانان در حال فعالیت هستند، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه بتواند مشکلات و مسائل مختلف و آنچه به صلاح مردم است را به انجام برساند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: سال 96 تیم دانشجویی ما در زمینه کامپیوتر بین دانشگاه‌های استان اول و در سطح کشور رتبه سوم را کسب کردند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com