آب همدان سالم است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 18 بهمن 1401

Today : Tue, February 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  127566 تاریخ انتشار:  1401-08-08 - 15:02 تعداد بازدید:  194
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار در پاسخ به ابهام سلامت آب:
آب همدان سالم است

اخبار


■ طرح پدافندی برای تأمین‌آب همدان نداریم

 تاکنون هیچ طرح پدافندی برای تأمین آب همدان وجود نداشت، به همین دلیل در صدد هستیم با ارایه 2 طرح پدافندی برای مواقع اضطرار مانع تکرار چالش تأمین آب شویم.

استاندار همدان با تأکید بر ضرورت اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب همدان، گفت: 2 طرح پدافندی برای تأمین آب همدان در شرایط اضطراری در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد در جلسه با مدیر آب سازمان پدافند غیرعامل کشور و برخی مدیران صنعت آب و فاضلاب کشور، گفت: متأسفانه تا پیش از این هیچ طرح پدافندی برای تأمین آب همدان وجود نداشته بنابراین مدیریت استان درصدد است تا با ارائه طرح‌های پدافندی مانع تکرار بروز چالش آبی شود.

وی تصریح کرد: نقش مؤثر رئیس جمهور و وزرای نیرو و کشور از اساسی‌ترین عوامل به نتیجه‌رسیدن پروژه آبرسانی به شهر همدان بعداز گذشت ۱۷ سال بود.

وی با بیان اینکه از تعامل و همکاری مردم همدان با دولتمردان دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، تقدیر و تشکر می‌کنیم، یادآور شد: به جد، دنبال انجام فازهای بعدی آبرسانی هستیم، اتمام تصفیه‌خانه مهاجران و افزایش ظرفیت پمپاژ، گام‌های اصلی است که باید به‌زودی انجام شود.

استاندار همدان با بیان اینکه برای تأمین آب در شرایط اضطراری، 2 طرح پدافندی مهم و مؤثر درنظر گرفته شده است، افزود: در حوزه گازرسانی در فصول سرد سال نیز طراحی‌های لازم برای تأمین پایدار انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شبکه توزیع آب همدان نیاز به اصلاح و بازسازی دارد که این موضوع در دستور کار قرار دارد، گفت: طرح‌های پدافندی در حوزه آب به ویژه حفر ۳۰ حلقه چاه تأمین اضطراری و احیاء و کف‌شکنی برخی چاه‌های موجود و همچنین در ادامه اورهال کردن ایستگاه‌های پمپاژ همدان، جایگزین کردن سامانه‌های گندزدایی، جمع‌آوری و هدایت سیلاب و آب‌های سطحی از جمله مباحثی بود که در حوزه پدافند تأمین آب مورد بحث و تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.

 مقرر شد بنا به درخواست سازمان پدافند غیرعامل کشور، با توجه به تجربه استان همدان در دوران چالش آبی، مجموعه اقدامات مدیریتی استان، به عنوان یک مورد مطالعاتی عملیاتی موفق به سازمان پدافند غیر عامل کشور و سازمان مدیریت بحران کشور ارائه شود.

گفتنی است، در این جلسه، آینده پژوهشی شرایط تأمین و چگونگی مصرف آب شهر و استان همدان، مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

 آب شهر همدان سالم و بهداشتی است

استاندار همدان در جلسه دیگری با اشاره به احتمال غیربهداشتی بودن آب آشامیدنی شهر همدان، به مردم اطمینان داد که آب شرب و مصرفی خانواده‌ها با فرایند تصفیه و نظارت مستمر و همچنین انجام آزمایش‌های روزانه، سالم و بهداشتی است.

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی‌فرزاد در دیدار با بازاریان و اصناف استان همدان گفت: اگر چه آب خام املاح فراوانی دارد اما در فرایند تصفیه، این املاح از بین می‌رود و بر اساس آزمایش‌های انجام شده در آزمایشگاه‌های تهران، و استان میزان آرسنیک این آب بین ۲۵ تا ۴۰ میکرون بود که پس از تصفیه به صفر تا 2 میکرون رسیده است.
وی افزود: اکنون آبی که از شیر مشترکان شهر همدان خارج می‌شود به طور کامل بهداشتی و میزان آرسنیک و سایر املاح آن کم‌تر از استاندارد ملی و حتی جهانی است.

استاندار همدان در ادامه یکی از بحران‌های اساسی در سطح کشور و جهان را بحران آب و کاهش محسوس منابع آبی دانست و یادآور شد: در شرایط کم آبی باید خود را با محیط زیست سازگار و به سمت کشت محصولات کم‌آب‌بر حرکت کنیم.

قاسمی‌فرزاد همچنین از نقش ممتاز و تعیین‌کننده بازاریان در حوزه‌های مختلف به ویژه همراهی آنان در موضوع بحران آب همدان نیز گفت: در بحران آب همدان گروه‌های مختلف صنعی و بازاریان حتی با تأمین کافی آب شیرین و بطری‌های آشامیدنی آب در ساماندهی و مدیریت بحران آب کمک شایانی کردند.

وی با اشاره به پروژه آبرسانی به همدان نیز گفت: این طرح که از حدود 18 سال قبل عملیات اجرائی آن آغاز شده در طول این مدت ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و کارهای فنی پیچیده‌ای داشت که ۲ سال نیاز به اجرا داشت و با اقدامات به موقع دولت سیزدهم در طول ۶ ماه تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

قاسمی‌فرزاد تأکید کرد: با همکاری وزارت نیرو مجوز حفر ۳۰ حلقه چاه پدافندی نیز صادر شد تا در شرایط بحرانی و اضطراری، مشکلی برای تأمین آب آشامیدنی شهر همدان وجود نداشته باشد؛ از این تعداد تا کنون ۲۰ حلقه چاه حفاری شده است که به رگه‌های خوبی از آب برخورد کرده و دبی مناسبی دارد.

وی تصریح کرد: در روزهای بحرانی و کاهش آب سد اکباتان، کشاورزان کمک بسیار زیادی برای در اختیار گذاشتن چاه‌های خود انجام دادند و به لطف خداوند اکنون در شرایط پایداری هستیم.

قاسمی‌فرزاد در ادامه با محکوم کردن شهادت جمعی از هموطنانمان در جنایت تروریستی بارگاه مطهر شاهچراغ شیراز افزود: شهادت یکی از سربازان گمنام امام زمان (ع) در ملایر را تسلیت می‌گویم و دشمنان و معاندان بدانند خون پاک این شهید تضمین کننده بقای نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

وی اظهار داشت: اصناف و بازار در خلال قرون متمادی و به ویژه در سده اخیر، همواره اثرگذار و منشاء تحولات مثبت در جامعه بوده است و پس از انقلاب اسلامی نیز بازاریان در وسط میدان حضور داشتند.

قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: نهضت امام خمینی(ره) با حمایت و کمک بازاریان شکل گرفت که با کمک و حمایت از محرومان به ثمر نشست و امام راحل به دنبال کنار زدن بی عدالتی و حمایت از مستضعفان بود که با حمایت بازاریان به ثمر نشست.
وی عنوان کرد: بازاریان همدان در پیروزی انقلاب، دوران هشت سال دفاع مقدس به داد مردم رسیدند و در طول این سال‌ها همواره حضور داشتند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه امروز ما در عرصه‌های مختلف به ویژه حوزه نظامی سرآمد جهانی هستیم، گفت: در ساختار نظامی رهبر انقلاب اسلامی یک استراتژیست تمام عیار هستند و همه از ایشان فرمانروایی می‌کنند.

وی تأکید کرد: اگر این همه تحولات بزرگ نبود ما در تراز کشورهای افغانستان و یمن بودیم؛ دشمنان همواره به دنبال ایجاد مشکلات برای ما هستند.

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: دشمن امروز تمام تلاشش این است با ایجاد تفرقه انسجام ما را بگیرد و ایران یکپارچه را نمی‌خواهد؛ دشمن به دنبال این است ما را از داشته‌هایمان تهی‌دست کند.

استاندار گفت: افتخار می‌کنیم که پس از گذشت یک سال مدیرانی دلسوز، پاکدست و توانمند در دستگاه‌های مختلف استان به کارگیری شده‌اند؛ مدیران جوان ما علاوه بر اقدامات صورت گرفته به دنبال پیشگیری از برخی مشکلات هستند.

وی با اشاره به اینکه اقدام بزرگوارانه و رفتار درس‌آموز بازاریان، جای قدردانی دارد، تصریح کرد: باید از بزرگان خود در عرصه بازار، سیاست، فرهنگ و همه حوزه‌ها قدردانی کنیم و از آنها به عنوان سرمایه‌های خود، حمایت، پشتیبانی و تکریم کنیم.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com