1398-01-241398-02-03bool(false) 1398-01-241398-02-03bool(false) 1398-01-241398-02-03bool(false) تنگ‌نظری‌ اجازه کار به بخش خصوصی نمی‌دهد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 3 ارديبهشت 1398 - شماره 3454
 
امروز : سه شنبه ، 3 ارديبهشت 1398

Today : Tue, April 23, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  86254 تاریخ انتشار:  1397-08-15 - 06:00 تعداد بازدید:  40
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس شورای شهر همدان:
تنگ‌نظری‌ اجازه کار به بخش خصوصی نمی‌دهد

اخبار
 
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به در صحن علنی شورای شهر همدان به بازدید از شهر قزوین اشاره کرد و گفت: در این شهر  قزوین داده می‌شود اما در استان همدان تنگ نظری وجود دارد که همین باعث عقب افتادن همدان شده است.
 کامران گردان با بیان اینکه تنگ‌نظری‌ها اجازه نمی‌دهد که بخش خصوصی مانور دهد، اضافه کرد: کارونسرایی فرسوده در قزوین بازسازی شده و اکنون برای شهر درآمد پایدار ایجاد کرده که این طرح را می‌توان در همدان نیز اجرایی کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه در رابطه با طرح مشکلات مردم با ادارات تاکید کرد: شورای شهر به عنوان نماینده مردم می‌تواند دخالت کرده و براساس اختیارات شورا مشکلات را به ادارات اعلام کند.
رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به استقرار ایستگاه راه‌آهن در پایانه مسافربری، اظهار کرد: وجود ایستگاه راه‌آهن در محدوده شهری امری اجتناب‌ناپذیر است.
سید مسعود عسگریان با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنم برای جلوگری از بروز مشکل ایستگاه راه‌‌آهن در جوار فرودگاه همدان ایجاد شود، بیان کرد: دسترسی به راه‌آهن در فرودگاه آسان است و می‌توان سایت اداری هم به همین محل منتقل کرد.
600 میلیارد تومان برآورد هزینه انتقال زیرزمینی راه‌آهن به همدان
شهردار همدان  هم در این جلسه برآورد هزینه انتقال زیرزمینی راه‌آهن به همدان را 600 ميليارد تومان دانست.
عباس صوفی با بیان اینکه شهرداری همدان به عنوان نخستین شهرداری در سازمان جهانی گردشگری پذیرفته شده است، اظهار کرد: سازمان جهانی گردشگری سازمان مهمی است که در زیرمجموعه سازمان ملل کار می‌کند.
وی با اشاره به اینکه تمام سازمان گردشگری از جمله 500 نهاد، سازمان و شرکت در سازمان جهانی گردشگری عضویت دارند، ادامه داد: شهرداری‌های اصفهان و تبریز تماس می‌گیرند تا روال عضویت در سازمان جهانی گردشگری را بدانند اما سازمان جهانی گردشگری اعلام کرده فضا برای عضویت شهرداری دیگری را ندارند.
شهردار همدان با بیان اینکه پیشنهاد داده‌ایم تا در اکو یک کرسی داشته باشیم، افزود: دبیرکل اکو با این پیشنهاد موافقت کرده و مقدمات کار در حال انجام است.
وی با بیان اینکه همدان در مجمع جهانی شهر‌های آسیایی، شهر‌های راه ابریشم، شهر‌های تاب‌آور، اکو و سازمان جهانی گردشگری عضویت پیدا کرده است، تصریح کرد: باید نسبت به افتتاخ مرکز توسعه همکاری اقدام کرده و از فرصت پیش‌آمده استفاده کنیم.
صوفی با بیان اینکه مکاتبات انجام شده تا پنج سال برای دفتر ایجاد وزارت امور خارجه در همدان ساختمان اجاره کنیم و بعد از پنج سال ساختمان بسازیم، افزود: این پیشنهاد به وزارتخارجه رفته تا بتوانیم دفتر این نهاد را در همدان ایجاد کنیم.
وی در ادامه در خصوص ایستگاه راه‌آهن همدان در ترمینال گفت: آقای آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی به سیستم TOD اعتقاد داشت، این سیستم به معنی دسترسی آسان حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری است.
شهردار همدان با بیان اینکه از ابتدا مطرح کردیم که به شرطی با انتقال ایستگاه را‌ آهن به داخل شهر موافقت می‌کنیم که در زیرزمین ریل‌کشی انجام شود، تصریح کرد: جابجایی راه‌آهن از روی زمین در حال انجام است چراکه برای کار کردن راه آهن در زیرزمین 600 میلیارد تومان برآورد هزینه شده است.
وی با بیان اینکه اگر راه‌آهن از روی زمین کار شود یکسری زمین از بین می‌رود و مشکلاتی را ایجاد می‌کند، ادامه داد: این مسئله موضوع مهمی است و باید نسبت به آن حساس باشیم.
صوفی در ادامه به موضوع تملک شهربازی رنگین کمان اشاره کرد و افزود: بانک ملت اعلام کرده که در دوره قبل شهرداری و با تصویب شورای شهر یک عرصه در ضمانت شهربازی رنگین کمان است چراکه نتوانسته بدهی بانک را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه مالک شهربازی رنگین کمان از درآمد شهربازی رضایت ندارد و نمی‌تواند بدهی بانک را پرداخت کند، تصریح کرد: مالک شهربازی رنگین کمان مطرح کرده که یا باید شهربازی را تعطیل کنم و یا اینکه تعیین تکلیف شود.
شهردار همدان با اشاره به اینکه به عنوان متولی شهری مردم از ما انتظار دارند، یادآور شد: اگر قیمت کارشناسی و مناسب باشد، بررسی لازم را انجام می‌دهیم و بعد در شورای شهر مطرح می‌کنیم، اما فعلاً تعهد ایجاد نکردیم.
وی در ادامه به بررسی پرونده‌های شهرداری اشاره کرد و با بیان اینکه فرایند بررسی پرونده‌ها رو به پایان است، افزود: سیستم قضایی به این نتیجه رسیده که پرونده‌ها جمع شود.
صوفی با بیان اینکه از 3 هزار و 500 نیروی شهرداری همدان 10 نفر مورد سوال واقع شدند، بیان کرد: برخی این موضوع را بزرگ کردند، در گذشته هم گفته‌ام که هر کجا فرایند مالی باشد ممکن است تخلفی رخ دهد، باید سالم‌سازی کنیم.
وی در ادامه به طرح جامع شهر همدان پرداخت و با بیان اینکه این طرح برای افق 30 ساله پیش‌بینی شده است، افزود: کاربری در حوزه طرح تفصیلی قرار دارند.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com