1401-02-171401-02-27bool(false) بخشش ۳۲ خانواده داغدیده از محکومان به قصاص در همدان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120244 تاریخ انتشار:  1400-08-04 - 11:14 تعداد بازدید:  136
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بخشش ۳۲ خانواده داغدیده از محکومان به قصاص در همدان

اخبار

 ۳۲ متهم قتل عمد در استان همدان طی ۲۵ ماه گذشته با تلاش ستاد تألیف قلوب دادگستری برای نهادینه کردن فرهنگ بخشش و گذشت اولیای دم، از قصاص و مرگ نجات یافتند.

رئیس کل دادگستری استان همدان اظهار کرد:پایین بودن آستانه تحمل افراد و ناتوانی در مدیریت رفتار حتی در مسائل کوچک و کم اهمیت می تواند منجر به بروز حادثه و قتل شود.

به گزارش ایرنا،محمد رضا عدالتخواه با اشاره به وجود و تشکیل پرونده های قتل ناشی از اتفاقات و حوادث بسیار کوچک و کم اهمیت در استان همدان، اظهار داشت: راه اندازی ستاد تالیف قلوب نقش بسیار چشمگیری در ترویج فرهنگ بخشش و گذشت اولیای دم برای صلح و سازش پرونده ها و بخشش متهمین در این استان شده است.

 به گفته وی، برخی مواقع متهم با حضور در زندان متنبه می شود به نحوی که در یکی از پرونده های قتل، فرد شرور پس از حضور در زندان به حافظ قرآن تبدیل شد.

 وی با بیان اینکه کمیته ای تحت عنوان "معتذرین" نیز در دادگستری تشکیل و راه اندازی شده است، گفت: اعضای این کمیته با فعالیت در کلانتری، دادگاه، زندان و دادگستری پلی برای مودت بین شاکی متهم ایجاد و در صورت ابراز ندامت و پشیمانی متهم و عذرخواهی از شاکی، زمینه صلح و سازش در روند بررسی پرونده فراهم می شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: درهمین ارتباط طی ۲ سال گذشته ۱۵ هزار نفر از متهمین پرونده ها در استان همدان با تلاش این کمیته عذرخواهی و ابراز پشیمانی کرده اند که از این تعداد با گذشت شاکیان، بیش از ۶ هزار نفر بخشیده شدند.

وی گفت: طرح کمیته معتذرین به عنوان یک اقدام و الگو، دوره ریاست آیت الله رییسی در قوه قضاییه مطرح و دادگستری همدان مکلف به تسری این طرح در دیگر استان ها شد.

عدالتخواه تاکید کرد: با اطمینان می توان گفت که در صورت راه اندازی این کمیته در کشور می توان سالانه از شکل گیری ۲ میلیون پرونده کیفری جلوگیری کرد.

وی در ادامه از تشکیل ۳۷ شعبه قضایی جدید طی ۲ سال گذشته در دادگستری استان همدان خبر داد و گفت: طبق گزارش رسمی سازمان زندان ها این استان رتبه نخست کشور از نظر تعداد افراد بهره مند از عفو در سال گذشته را کسب کرده است. 

وی، کسب رتبه نخست در اتقان آرای قضایی با ۱۲ درصد نقض احکام در مقایسه با شاخص کشوری که ۲۰ درصد است و کسب رتبه پنجم در جلب رضایمندی و کسب رتبه برتر در محقق کردن درآمدهای ابلاغی را از جمله توفیقات دادگستری استان همدان ذکر کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com