رنج جوانان همدانی از بیکاری و آسیب های اجتماعی همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : دوشنبه ، 28 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83136 تاریخ انتشار:  1396-08-17 - 05:45 تعداد بازدید:  97
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در دیدار سمن های استان با معاون جدید استاندار تاکید شد
رنج جوانان همدانی از بیکاری و آسیب های اجتماعی

اخبار

 در دیدار جوانان و اعضای سمن های استان همدان از بیکاری و آسیب های اجتماعی به دو مشکل عمده جوانان همدانی یاد شد. در این دیدار معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در دیدار جوانان و اعضای سمن های استان همدان از تشکیل هيأت اندیشه‌ورز جوانان خبر داد.
به گزارش مهر، سید سعید شاهرخی در دیدار جوانان و اعضای سمن های استان همدان تاکید کرد که تقویت سمن ها کمک به افزایش سرمایه اجتماعی است.
وی با اشاره به تاکید استاندار همدان بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی، گفت: جوانان و بانوان در دولت تدبیر و امید در اولویت قرار دارند.
شاهرخی با تاکید براینکه باید فرصت نقش آفرینی به جوانان داده شود، گفت: هیچ دولتی بدون استفاده از ظرفیت مردم موفق نخواهد بود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه در دولت فعلی سمن ها یک فرصت هستند، گفت: برون سپاری فعالیت دستگاه‌ها به سمن ها پیگیری می شود.
شاهرخی بابیان اینکه تقویت احزاب برای فعالیت سیاسی و تقویت سمن ها برای فعالیت اجتماعی و فرهنگی یک اولویت است از راه اندازی مجمع عمومی جوانان با حضور جوانان شهرستان همدان خبرداد.
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نیز در این نشست به افزایش ۷۰ درصدی شمار سمن ها در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: بیکاری و آسیب های اجتماعی دو مشکل اولویت دار جوانان استان همدان است.
اسداله ربانی مهر کاهش ۶ درصدی طلاق در سال ۹۵ و کاهش ۴ درصدی آن در سال ۹۶ پس از ۱۲ سال را از موفقیت ها برشمرد و گفت: راه اندازی ۲۰ سمن و خانه جوانان ملایر به زودی در برنامه قرار دارد.
وی بابیان اینکه همدان از فعالترین استانهای کشور در حوزه جوانان است، گفت: راه‌اندازی خانه جوانان و سمن سرا در سال ۹۵ در راستای تسهیل در فعالیت سمن ها و جوانان و افزایش ۲۶۰ درصدی پرداخت وام ازدواج به زوج های جوان در نیمه اول سال جاری نیز از اقدامات صورت گرفته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: هدف از راه اندازی خانه احزاب در استان همدان را بسط و گسترش مردم سالاری دینی عنوان کرد.
سعید شاهرخی در دیدار با مدیران و کارشناسان حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان، اظهار کرد: در حوزه اجتماعی نیز باید مردم در گروه ها و تشکل های مختلف اجتماعی ساماندهی شوند و با تاسیس و ایجاد سازمان های مردم نهاد، مسیر تعامل با دستگاه های اجرایی تقویت و دستگاه ها رویه برون سپاری را مد نظر داشته باشند.
وی درباره جایگاه مهم زنان و بانوان در کشور، اظهار کرد: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت جامعه ایران را بانوان تشکیل می دهند باید زمینه را برای حضور بانوان در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی هموار کرد.
شاهرخی اضافه کرد: تقویت و ارتقاء سرمایه های اجتماعی از برنامه های محوری دولت دوازدهم است که تحقق آن مسیر توسعه و پیشرفت مدنی و سیاسی را فراهم و هموار می کند. وی تقویت احزاب سیاسی و تاسیس سازمان های مردم نهاد را از اصول ارتقاء سرمایه اجتماعی نام برد و تاکید کرد: برای ساماندهی، جهت دهی و تشریح مسائل مبتلا به جامعه، نیاز به تقویت نهادهای مدنی و سیاسی قدرتمند و فراگیر داریم. شاهرخی همچنین گفت که همدان در شاخص های امنیتی، سیاسی و اجتماعی از استان های موفق کشور است و مجموعه حوزه این معاونت استانداری باید در تداوم این مسیر با قوت و توان بیشتر حرکت کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com