لزوم حمایت از استقلال وکلا، به خاطر حق ستانی مردم است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123743 تاریخ انتشار:  1401-02-27 - 13:41 تعداد بازدید:  189
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان میزبان چهل و چهارمین همایش اتحادیه های سراسری کانون وکلای کشور
لزوم حمایت از استقلال وکلا، به خاطر حق ستانی مردم است

اخبار

چهل وچهارمین نشت اتحادیه سراسری کانون های وکلای کشور 28 و 29 اردیبهشت ماه به میزبانی همدان برگزار خواهد شد تا ضمن برپایی این همایش دو روزه پنج پنل تخصصی مرتبط با حوزه وکالت بررسی شود.
بر همین اساس روز گذشته نخستین کنفرانس خبری این همایش در حالی برگزار شد که رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان در آن از فعالیت بیش از 663 وکیل پایه یک دادگستری عضو این کانون خبر داد و اظهار داشت: اینکه بارها شنیده ایم حفظ استقلال وکلا دارای اولویت اساسی است از آن جهت است که لزوم حفظ این استقلال به خاطر حق ستانی مردم در جامعه است.
به گزارش همدان پیام، مهدی غلامی جلال در این مراسم گفت: اعتقاد م در کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور بر این است که زمانی یک وکیل می تواند از حاکمیت مطالبه کند که مستقل باشد بر هیمن اساس است که وابستگی وکیل به مقام رسیدگی کننده را نمی پذیریم مگر می شود وکیلی که وابسته به نهاد رسیدگی کننده به پرونده ای است بتواند در مقابل آن مقام قد اعلم کند؟
وی همچینین در خصوص اصلاح آئیین نامه و اختلاف نظر قوه قضائیه با کانون وکلا در آن، عنوان کرد: اختلاف ما با قوه قضائیه درباره آئین نامه ناشی از حقوق ملت است که هم در قانون اساسی کشور و هم در آموزه های دینی ما به رسمیت شناخته شده است به همین علت است که در متون دینی ما به صراحت بیان شده است فردی که در مقام تظلم خواهی نسبت به حاکمیت بر می آید باید بتواند حرف خود را به صراحت و صدای بلند بدون هر گونه لکنت و سانسوری به گوش مسئولان برساند.
وی افزود: در همین راستا موضوع دیگری که مورد بحث بین کانون های وکلا با قوه قضائیه است این مبحث می باشد که پذیرش وکالت موکل به منزله پذیرش باورهای آن شخص نیست بلکه دفاع از حقوقی است که ممکن است برای آن فرد برحق باشد به عبارتی کانون های وکلای دادگستری در سراسر کشور بر یان اعتقادند که وکیل دادگستری و کانون وکلا به عنان نهاد متولی آنان باید مبری از دخالت باشد.
رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان با اشاره بر اینکه امر نظارت با دخالت متفاوت است، بیان کرد: همانگونه که وکلا باید از دخالت مبری باشند همانگونه هم باید تحت نظارت باشند و از خدوکامگی به دور چرا که پر واضح است استقلال با آزادی دو معقوله متفاوت و جدا از هم است.
غلامی جلال همچنین ابراز امیدواری کرد که در یک ماه آینده آئین نامه مورد مناقشه بین وکلا و قوه قضائیه به سرانجام برسد و گفت: خوشبختانه در یکی دوماه اخیر اختلافات کمتر شده است و جلساتی که برگزار شده نان از سازش و تعامل دارد.
وی همچنین وکلا را پشت و پناه مردم در حل اختلافات و مشکلات حقوقی خود دانست و افزود: در استان همدان طرحی تحت عنوان وکیل مصلح اجرا شده است که در ال حاضر با ثبت نام 40 عضو جدید در 24 ساعت گذشته تعداد وکلای مصلح از 180 نفر به 220 نفر رسیده است که باعث شده این طرح مورد توجه سایر استان ها از جمله اصفهان و آذربایجن شرقی قرار گیرد.
وی ادامه داد: در همین راستا مرکز خیریه کانون وکلای دادگستری استان همدان راه اندازی شده است که قرار است در خلال برپایی همایش اسکودا عضو گیری جدیدی هم این مرکز خیریه داشته باشد و از وکلا دعوت به همکاری بیشتر در طرح وکیل مصلح شود.
در ادامه نیز دبیربرگازی همایش اسکودا در همدان و نائیب رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان گفت: آنچه در ان همایش مطرح است یک نواختی امور  مربوط به وکلا است و از انجا که ماموریت اتحادیه که در ماده 3 اساسنامه آن پیش بینی شده یک نواخت سازی رویه کانون های وکلاست در این همایش یکی از پنل های مهم بررسی آئیین نامه کانون وکلاست که در خصوص نحوه اجرا و چگونگی تصویب آن توسط قوه قضائیه چالش هایی وجود دارد.
سعید آئینه وند با بیان انکه 90 درصد از بندهای آئین نامه همان طرح پیشنهادی کانون های  وکلاست، تاکید کرد: قوه قضائیه تنها 10 درصد از موارد آئین نامه را تغییر داده است اما موضوع آن است که مقا تنظیم کنند این آئین نامه کانون وکلاست و مقام تصویب کننده قوه قضائیه می باشد بنابراین تغییر در این آئین نامه باید توسط کانون وکلا صورت گیرد نه اینکه قوه قاضئه در طرح پینهادی دست برد و بعد هم پیشنهادی که خودش داده است را تصویب کند بنابراین کانون های وکلا در اصلاح آئین نامه مورادی را م نظر دارند که قرار است در این همایش نسبت به آن بحث و تبادل نظر صورت گیرد.
وی یکی دیگر از اهداف میزبانی کانون وکلای دادگستری همدان از این همایش را معرفی پتانسیل و ظرفیت های استان به کشور دانست و ادامه داد: چون این همایش یک برنامه کشری و با حضور بیش از 27 استان قرار است برگزار شود بنابراین یک فرصت است برا معرفی همدان و پتانسیل های بالی آن در صنعت گردشگری بر همین اساس در خلال برگزاری این همایش برنامه های جانبی دیگری از جمله معرفی اماکن تاریخی و گردشگری همدان را در نظر گرفته ایم چرا که امیدواریم این دست همایش ها بتواند به رشد و توسعه بیشتر استان همدان کمک کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com