1403-02-261403-03-05bool(false) وظیفه ما ابلاغ واقعیت هاست همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  133734 تاریخ انتشار:  1402-05-22 - 12:40 تعداد بازدید:  164
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امام جمعه فامنین در بازدید از نیروگاه شهید مفتح:
وظیفه ما ابلاغ واقعیت هاست

اخبار


به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق شهید مفتح، ائمه جمعه و جماعات شهرستان فامنین از نیروگاه شهید مفتح بازدید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین غفاری امام جمعه فامنین در حاشیه این بازدید در نشستی مشترک با مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح اظهار داشت: اگر تبیین‌گری حضرت زینب کبری(س) نبود پیام قیام عاشورا و حضرت سیدالشهدا(ع) برای آیندگان ابلاغ نمی‌شد.

وی افزود: این روزها ما در یک جنگ ترکیبی هستیم و اگر بخواهیم با جهاد تبیین آن زمان تطبیق بدهیم، دشمن تبلیغ می‌کرد، علیه دین اسلام و قرآن و اهل بیت پیامبر (ص) برنامه ریزی می کرد اما حضرت زینب کبری(س) با خطبه های خود توطئه دشمنان را خنثی کرد.

وی با بیان اینکه این روزها دشمن در یک جنگ ترکیبی تلاش می‌کند به ویژه در فضای رسانه ای که در اختیار دارد دروغ را برجسته کند تا امید را از جامعه ما بگیرد گفت: هدف اصلی از بازدید مجموعه شهید مفتح این بود که ائمه جماعات، واقعیت‌ها را از زبان مدیران نیروگاه بشنوند و ببینند و به گوش مردم برسانند که وظیفه ما ابلاغ واقعیت‌هاست و اینکه خداقوتی به کارکنان مجموعه بگوییم چون رزمندگان پیشرفت و تکنولوژی کشورمان هستند.

در ابتدای این جلسه، عبدالمجید دیناروند مدیر عامل نیروگاه شهید مفتح نیز در تشریح فعالیت‌های این نیروگاه گفت: نیروگاه شهید مفتح همانند روزهای اول هزار مگاوات برق تولید می‌کند که در این راستا مهندسین و تکنسین های نیروگاه با تعمیرات به موقع و بهره‌برداری مناسب، این نیروگاه را زنده نگه می‌دارند.

وی یادآور شد: پساب شهر همدان از سال ۹۵ به نیروگاه منتقل شده است و نیاز این مجموعه را به آب های زیرزمینی برطرف کرده است.

 مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح با اشاره به مصرف سوخت مازوت در فصل سرد سال افزود: نوع سوخت، نه در این نیروگاه و نه در هیچ یک از نیروگاه ها در اختیار نیروگاه نیست بلکه با شرایط کشور است.  

دیناروند افزود: نیروگاه از ابتدای راه اندازی ۲۷ حلقه چاه داشته اما در حال حاضر فقط دو حلقه چاه کار می‌کند و آن هم برای مصارف بهداشتی و آشامیدنی است.

  وی گفت: در راستای صرفه جویی مصرف آب، برج خشک واحد یک به روش ترکیبی احداث شد تا مصرف آب را به حداقل برسد و این طرح برای اولین بار در کشور با نام جمهوی اسلامی ایران به بهره‌برداری رسید و ۸۵ درصد صرفه جویی در مصرف آب را در پی داشته است.

مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح با اشاره به میزان مصرف آب نیروگاه اضافه کرد: بر اساس آمار موجود در سال۹۷ به میزان ۶۴۷میلیون متر مکعب آب توسط کشاورزان منطقه از چاه‌های مجاز برداشت شده، در حالی که میزان برداشت نیروگاه ۱۱ میلیون متر مکعب آب بوده است. بنابراین چگونه ممکن است نیروگاه باعث افت منابع آبی منطقه بوده باشد.

دیناروند ادامه داد: در راستای توسعه فضای سبز و حفاظت از محیط زیست تا کنون بیش از ۱۴۰ هزار درخت در این مجموعه کاشته شده است که با پساب خروجی از نیروگاه آبیاری می شود.

مدیرعامل نیروگاه شهید مفتح بیان کرد: محل احداث نیروگاه بر اساس مطالعه و نیاز شبکه برق کشور صورت می گیرد و هر کجا افت ولتاژ وجود داشته باشد، همان جا نیروگاه احداث می‌شود و چنانچه نیروگاه در اینجا ساخته نمی‌شد برق به شدت ضعیف می‌شد و این مهمترین منفعت نیروگاه برای منطقه است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com