آموزش فنی حرفه‌ای باید به اشتغال ختم شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 29 اسفند 1401

Today : Mon, March 20, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124947 تاریخ انتشار:  1401-04-26 - 12:00 تعداد بازدید:  68
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آموزش فنی حرفه‌ای باید به اشتغال ختم شود

نویسنده : علی طاقتی احسن

اخبار

 
برای سازمان آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش‌هایی که باعث اشتغال شود بسیار مهم است.
معاون توسعه مدیریت و منابع  سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور در جلسه شوراي مهارت استان همدان که در راستاي نیازسنجی آموزشی‌های مهارتي مشاغل و تعيين اولویت‌های آموزش مهارت در سالن شهداي  استانداري تشکيل شد،گفت: آموزش رسالت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است.
میمنت آبادی با اشاره به اهمیت شورای مهارت در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی گفت: تربیت نیروی انسانی ماهر منطبق بر نیاز بازار کار ،موتور محرکه اقتصاد و صنعت هر جامعه است.به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه‌ای استان همدان، امیر میمنت آبادی بر طرح مهارت‌آموزی نخلستان وطرح کهاد تأکید کرد وگفت: با همکاری پارک علم و فناوری ،دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌ها با استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی و دانشجویان متقاضی آموزش و فارغ‌التحصیلان از آموزش‌های مهارتی به‌صورت حضوری و آنلاین بهره‌مند شوند.

 اساس ایجاد اشتغال پایدار مهارت‌آموزی است
همچنین معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري در این جلسه از مديران حاضر در جلسه درخواست کرد: ضمن برقراري تعامل مطلوب با اداره کل آموزش فني و حرفه‌ای استان از امکانات و تجهيزات موجود اين اداره در اجرای آموزش‌های منجر به اشتغال پايدار و مولد استفاده نمايند.ظاهرپورمجاهد بابیان اینکه پایه و اساس ایجاد اشتغال پایدار آموزش و مهارت‌آموزی است،گفت: مهارت‌ها و آموزش‌هاي افراد بايد با ظرفيت استان عموميت يابد.

 نخستین راهکار تولید،تربیت نیروی ماهر است
مدیرکل آموزش فني و حرفه‌ای استان نیز در این جلسه اولین راهکار تولید و مانع زدایی را تربیت نیروی ماهر دانست و افزود : ارائه آموزش به نیروهای تازه‌کار از  اهداف‌ مهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای توسعه و شکوفایی مهارتی کشور است.
وهب مختاران یکی از مزیت‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای را استفاده از کارآفرینان برتر در کارگاه‌های آموزشی مطرح کرد و افزود: آموزش‌های مهارتی در این کارگاه‌ها به‌صورت آموزشی- تولیدی می‌باشد. وی همچنین از آموزش رشته‌های جدید و متناسب با نیاز بازار کار سخن گفت و افزود:برنامه‌ریزی آموزش‌های مهارتی  بر اساس تقاضا و ایجاد اشتغال می‌باشد.
مختاران با اشاره به اینکه تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی ماهر از رسالت‌های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است، گفت: در راستای تأمین نیروی انسانی ماهر برای شرکت‌ها،بنگاه‌ها و واحدهای صنفی مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی افتتاح می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com