مقاومت نکنيد، زمین برای ساماندهی بافت فرسوده بدهید همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 اسفند 1397 - شماره نورو
 
امروز : پنجشنبه ، 1 فروردين 1398

Today : Wed, March 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84452 تاریخ انتشار:  1397-03-27 - 05:45 تعداد بازدید:  193
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان خطاب به مديران
مقاومت نکنيد، زمین برای ساماندهی بافت فرسوده بدهید

اخبار

 استاندار همدان از مديران دستگاه‌های اجرایی استان خواست مقاومت نکنند و زمین‌های در اختيار را برای ساماندهی بافت‌های فرسوده واگذار كنند.
محمدناصر نیکبخت در نشست ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان همدان با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه‌ها اظهار کرد: عید سعید فطر و پایان ماه ضیافت‌ا... عید بندگی و جشن بهره‌مندی از طاعات و عبادات قربه الی ا... است.
وی با بیان اینکه حتما در ایام تعطیل عید فطر به سبب آب ‌وهوای همدان میهمانان زیادی خواهیم داشت، عنوان کرد: ستاد خدمات سفر و به‌ ویژه شهرداری‌ها در ایجاد مقدمات و زیباسازی‌هایی که در دست اقدام است اهتمام کنند.
به گزارش فارس، استاندار همدان مناطق تاریخی، مناطق دارای نابسامانی میانی، سکونتگاه‌های غیررسمی، بافت‌های روستایی و نواحی با کاربری ناهمگون را مشمول اجرای طرح بازآفرینی دانست و افزود: دلیلی ندارد در یک شهر مثل همدان این‌ قدر فاصله در عدالت اجتماعی را شاهد باشیم که یکی در کاخ زندگی کند و دیگری در خانه‌ای که هر لحظه احتمال فروریختن دارد.
وی گفت: 520 میلیارد تومان در سال 94 تا 97 برای بازآفرینی شهری هزینه شده است در حالی‌ که از سال 83 تا 93 در مجموع 350 میلیارد تومان هزینه شده است.
نیکبخت از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست مقاومت نکنند و زمین‌های در اختیار را که زمین نظام است را برای ساماندهی بافت‌های فرسوده واگذار کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه همدان از استان‌های پیشرو در بازآفرینی شهری است، خاطرنشان کرد: فرمانداران هم نسبت به شناسایی زمین‌های بیشتری برای طرح بازآفرینی اقدام کنند و آنچه تاکنون انجام‌شده را هم دوباره مرور کنند تا کار با کمترین ایراد و ابهام پیش برود.
نماینده ارشد دولت در استان همدان گفت: طرح بازآفرینی منطقه زورآباد کرج که در ذیل آن سعی شده بافت اجتماعی حاشیه‌نشین در مناطق بازآفرینی پراکنده شود با این طرح فرق دارد؛ در همدان باید سعی شود بافت اجتماعی این مناطق حفظ شود چون در کرج هر کسی از جایی آمده بود اما مناطق فرسوده همدان اصالت دارد.
وی با بیان اینکه طرح بازآفرینی ابهاماتی دارد، عنوان کرد: اگر افراد حقیقی هم بتوانند برای بازسازی و نوسازی مسکن خود مشابه توسعه‌گران اقدام کنند و از تسهیلات با سود 6 درصدی استفاده کنند به روند کار کمک می‌کند.

 شناسایی 140 قطعه زمین مناسب طرح بازآفرینی در استان همدان
مدیرکل راه و شهرسازی همدان  نیز از شناسایی يكصد قطعه زمین در شهر همدان و 40 قطعه زمین مناسب اجرای طرح بازآفرینی در ديگر شهرهای استان خبر داد.
فرهاد فرزانه اظهار داشت: 37 پروژه بازآفرینی شهری در 96 محله استان همدان اجرا می‌شود.
وی افزود: این 37 پروژه بازآفرینی شامل مرمت خانه‌های تاریخی، پوشش رودخانه‌ها و اجرای زیرساخت‌ها خواهد بود و تسهیلات با سود 6 درصد به آن تعلق می‌گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان مناطق اصلی بازآفرینی همدان را شامل جولان و شهرک مدنی ذکر کرد و افزود: در ملایر منطقه دولت‌آباد مورد بازآفرینی قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: تاکنون در شهر همدان یکصد قطعه زمین، در کبودراهنگ 19 قطعه زمین، در شهرستان بهار هفت قطعه، فامنین چهار قطعه و در تویسرکان دو قطعه زمین برای اجرای طرح بازآفرینی شهری شناسایی شده است.
فرزانه با اشاره به اینکه آیین‌نامه در اردیبهشت‌ماه ابلاغ شده و ما در مراحل اولیه شناسایی زمین‌ها هستیم که کار زمان‌بری است، گفت: طی دو سه جلسه بخش‌هایی از زمین‌ها مشخص شده است.
وی افزود: در شهرهای استان همدان به غیر از شهر همدان حدود 40 تا 50 قطعه شناسایی شده و تصور من این است که تعداد بیشتری می‌توان شناسایی کرد.
مدیرکل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: مقرر شد تا قبل از جلسه بعد تعداد زمین‌های دارای قابلیت به صورت متمرکز مشخص شود اما همین مرحله هم به معنای پایان کار نیست و ممکن است باز هم به زمین‌های شناسایی شده افزوده شود.
وی خاطرنشان کرد: شناسایی زمین هم البته به معنای آن نیست که به سرعت کار اجرایی در آنها آغاز شود بلکه مهم این است که برنامه‌ریزی کار استمرار دارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com