1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) به رسانه‌ها برچسب می‌زنند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83803 تاریخ انتشار:  1396-11-21 - 05:45 تعداد بازدید:  71
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آسیب‌شناسی مدیر خانه مطبوعات از فضای کار در همدان
به رسانه‌ها برچسب می‌زنند

اخبار

کار رسانه‌ای و فرهنگی در استان همدان جدی گرفته نمی‌شود. این سرآغاز انتقادات و گلایه‌های مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان بود که در نشست خبری هم‌اندیشی مسئولان برگزاری جشنواره خاطره‌نویسی حبیب حرم با اصحاب رسانه استان همدان بازگو شد.
خط‌کشی در تعامل با رسانه‌ها، تقسیم‌بندی رسانه‌ها بر اساس نگاه جناحی، برچسب‌زنی به اصحاب رسانه در استان و وابسته دانستن آنها به انحراف و فتنه، همچنین شیفتگی مدیران برای تیتر شدن در رسانه‌ها صریح‌ترین انتقادات و آسیب‌شناسی بود که مدیر خانه مطبوعات از فضای رسانه‌ای استان داشت.
به گزارش تسنیم، مدیرعامل خانه مطبوعات همدان تصریح کرد: اگر امروز آثار زیادی از شهدا و دفاع مقدس وجود ندارد به این دلیل است که از ابتدا، حرکت نظام‌مندی نداشته و تصور نمی‌شد که روزی به این آثار نیاز داشته باشیم.
محمدرضا عارف با بیان اینکه خاطرات دوران دفاع مقدس باید ثبت و ضبط شود، افزود: وقایع و افراد حاضر در آن تکرار نمی‌شوند، بنابراین باید تا از دست نرفته، ثبت شوند.
عارف بیان کرد: شهید حاج حسین همدانی یکی بود و دوباره تکرار نمی‌شود و بیشتر مردم، روزی او را شناختند که وی را از دست دادیم.
مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان با بیان اینکه معرفی شهدا باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: درست است که مشکل مالی وجود دارد، اما اگر بخواهیم و توان بگذاریم، این کار شدنی است، ضمن اینکه اعتقاددارم که پول هست، اما صرف موارد غیرضروری می‌شود.عارف با تأکید بر اینکه موازی‌کاری در کشور زیاد است، اعلام کرد: وقتی نیز که اصحاب رسانه زبان به انتقاد می‌گشایند، به آنها برچسب زده و به چپ و راست و فتنه و انحراف نسبت داده می‌شوند.
وی گفت: در دوران دفاع مقدس، رزمندگان از چنان اخلاصی برخوردار بودند که از مصاحبه فرار می‌کردند نه مانند امروز که مدیران برای مطرح کردن خود، به صداوسیما و رسانه‌ها علاقمند هستند.عارف تأکید کرد: نزدیک به 100 دفتر فعال خبری شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌های سراسری و محلی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در استان وجود داشته و باید همه آنها را در این مسیر همراه کنیم.
مدیرعامل خانه مطبوعات همدان افزود: در حوزه رسانه باید از خط‌کشی خودداری کرده و به دنبال مطرح کردن خود یا سازمانمان نباشیم، بلکه به دنبال انجام‌وظیفه و ادای تکلیف برای شهید همدانی و همه شهدا باشیم.
وي بابیان اینکه مرزبندی، مملکت را نابود کرده، تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) در برابر گردن کشی آمریکا گفتند که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، اما در سال‌های آخر عمر شریف خود از تقابل و تعارض نیروهای وفادار به انقلاب اظهار نگرانی کردند.
عارف با بیان اینکه امروز هیچ‌یک حاضر نیستیم این تعارض‌ها را برطرف کنیم، مطرح کرد: باید از مباحثی که ما را درگیر حاشیه می‌سازد فاصله گرفته و مانند دوران دفاع مقدس که هیچ فردی دنبال القاب و عنوان و مطرح‌شدن نبود برای معرفی شهدا کار کنیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com