حیاط ادارات حسینیه می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125118 تاریخ انتشار:  1401-05-02 - 09:20 تعداد بازدید:  62
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سایه شرایط کرونایی بر سر برنامه‌های محرم
حیاط ادارات حسینیه می‌شود

اخبار


 ادارات کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان، اماکن و فضاهای رو باز خود را در اختیار هیأت ها برای برگزاری آیین های مذهبی محرم قرار دهند.
استاندارهمدان در ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا بیان کرد: نشست مشترکی با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی، پدافند زیستی، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با هیأت های مذهبی برگزار و مسائل لازم در زمینه‌های اجتماعی، امنیتی، مذهبی به آنها بیان شود.
علیرضا قاسمی فرزاد اضافه کرد: با توجه به رشد رو افزون آمار مبتلایان به کرونا باید در نشست با هیأت های مذهبی در زمینه نحوه برگزاری مراسم، فضای پیش بینی شده برای برگزاری مراسم محرم و رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا بحث و تبادل نظر شود.
استاندار همدان ادامه داد: تدابیر لازم بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای برگزاری آیین عزاداری در ایام محرم و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اتخاذ شود.
قاسمی فرزاد بر ضرورت استفاده از ماسک در هیأت های مذهبی، تزریق واکسن یادآور بعد از گذشت ۶ ماه از آخرین زمان تزریق واکسن، اجرای طرح شهید سلیمانی شامل غربالگری و پیشگیری با همراهی سپاه و نیروی مقاومت بسیج تأکید کرد.
وی افزود: طبق تأکید رئیس جمهوری باید تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه در موعد مقرر اتخاذ شود و آموزش و پرورش نسبت به تکمیل و نصب سیستم تهویه در مدارس بدون این تجهیزات اقدام کند.
استاندار همدان گفت: با توجه به زرد شدن رنگ بندی کرونایی در هشت شهرستان استان همدان باید از ۷۰ درصد ظرفیت اماکن تفریحی، فرهنگی، ورزشی و غذاخوری ها استفاده شود.
قاسمی فرزاد اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن سفر رئیس جمهوری، باید محل برگزاری مراسم از استانداردهای بهداشتی لازم برخوردار باشد و شیوه نامه‌های بهداشتی در محل برگزاری مراسم لحاظ و توجه شود.
وی ادامه داد: میراث فرهنگی و گردشگری  و سازمان صمت نسبت به پیگیری در زمینه نصب «پی یو آر» کُد توسط واحدهای صنفی اقدام لازم را انجام دهند.
به گزارش ایرنا،قاسمی فرزاد از ائمه جمعه، تریبون داران و نشریات و رسانه ها خواست نسبت به ترغیب و تشویق مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و تزریق واکسن اقدام لازم را انجام دهند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com