انجام تست کرونا فقط برای افراد خاص و در معرض خطر همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110779 تاریخ انتشار:  1399-05-12 - 13:29 تعداد بازدید:  107
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انجام تست کرونا فقط برای افراد خاص و در معرض خطر

اخبار

تست کرونا برای همه افراد توصیه نمی‌شودو این تست برای افراد خاص و در معرض خطر انجام می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان این مطلب گفت: طی یک ماه اخیر پیامک‌های متعددی اوایل از طرف ادارات و در حال حاضر از عموم مردم در مورد انجام تست کرونا داشتیم.

به گزارش فارس، منوچهر کرمی اظهار کرد: به طور کلی برای آزمایش کرونا دو نوع تست آزمایش وجود دارد؛ یکی از آنها تست خون است که به هیچ عنوان به صورت فردی کاربرد ندارد و صرفا در پژوهش‌ها و شرایط غربالگری گروه‌های خاص، مانند گروه‌های پزشکی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه این تست با عنوان سرولوژی بین ۶۴ تا ۶۶ هزار تومان هزینه دارد گفت: این تست وضعیت کنونی ابتلا را نشان نمی‌دهد و معمولاً دو هفته طول می‌کشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: تست دوم تست "PCR" است که از ناحیه داخل حلقی و دهانی یا بینی گرفته می‌شود که در استان همدان از طریق حلقی دهانی یا گلو انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه این تست به دلایلی برای همه افراد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود گفت: جواب این تست در ۴۰ درصد موارد منفی کاذب است یعنی با وجود اینکه فرد مثبت است گفته می‌شود در حال حاضر جواب آزمایش منفی است اما ممکن است ۲۰ درصد مثبت باشد.

کرمی بیان کرد: متاسفانه همین اطمینان بخشی باعث می‌شود فرد به اقدامات بهداشتی توجه نکند و باعث انتشار بیماری شود.

وی با اشاره به اینکه این تست برای برخی افراد واجب و ضروری است گفت: از مردم خواهش می‌کنم به هیچ عنوان برای انجام تست اصرار نکرده و به توصیه‌هایی مبنی بر اینکه فلان آزمایشگاه بخش خصوصی آن را انجام می‌دهد، توجه نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید به اینکه ما در بخش دولتی برای همه افراد واجد شرایط سرپایی یعنی بیماران سرپایی علامت‌دار بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای یا خانواده و همکاران بیماران زمینه‌ای این تست را انجام می‌دهیم افزود: وظیفه بخش دولتی است که این کار را انجام دهد.

وی بیان کرد: افرادی به پرسنل ما در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اصرار می‌کنند بخش خصوصی را معرفی کنند در حالی که ضرورتی ندارد و خواهش می‌کنیم به نکات مورد توجه همکاران ما توجه کنند.

وی با طرح این سوال که اما چگونه متوجه شویم بیمار هستیم یا خیر؟ ادامه داد: کسانی که در خانواده خود فرد بیمار دارند، بالای ۶۰ نبوده و بیماری زمینه‌ای ندارند یا خانمی، باردار نیست باید به مدت دو هفته غربالگری علامتی خود را رصد کنند و هرگونه علائم مانند تب، سرفه و تنگی نفس در بین این دو هفته از آخرین تماس خود با فرد مبتلا داشتند، به مراکز ۱۶ ساعته ما مراجعه کند.

کرمی خاطرنشان کرد: در این دو هفته لازم است حتما نکات بهداشتی مانند زدن ماسک و جلوگیری از اجتماعات را رعایت کند و اگر کارمند هستند، از مرخصی یا دورکاری استفاده کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com