1403-02-261403-03-05bool(false) اجرای پروژه اصلاح هندسی ورودی شهرک شهید مدنی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  133105 تاریخ انتشار:  1402-04-19 - 08:48 تعداد بازدید:  608
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در راستای روان سازی ترافیک انجام شد
اجرای پروژه اصلاح هندسی ورودی شهرک شهید مدنی

نویسنده : مجید بیات

اخبار


اجرای پرقدرت پروژه های عمرانی در سطح منطقه ۳

 در راستای ارائه خدمات، روان سازی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور شهروندان و نیز در جهت کاهش تصادفات و توجه ویژه مدیریت شهری به سلامت شهروندان، پروژه اصلاح هندسی ورودی شهرک شهید مدنی در بلوار امام خمینی به همت شهرداری منطقه سه عملیاتی شد  و مراسم افتتاح این پروژه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر هم دان ، شهردار همدان ، مدیر شهرداری منطقه 3 و تعدادی دیگر از  برگزار شد .

وجود مشکلات عدیده اعم از ترافیک سنگین در این ورودی سبب شد مسئولان مدیریت شهری با محوریت منطقه ۳ این پروزه را دستور کار قرار داده و چاره اندیشی لازم را انجام بدهند .

شایان ذکر است، شهرک شهید مدنی از محلات پرجمعیت و پرتراکم به شهر همدان بوده و ارائه خدمات عمرانی و اجرای پروژه های مختلف برای شهروندان در این محلات در دستور کار شهرداری قرار دارد.

این پروژه طی مدت ۱۶ ماه با مبلغ ۳۳۰ میلیارد ریال با نظارت معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری منطقه ۳ توسط شرکت نشینه طاق زادبوم اجرا شده است .

مدیر شهرداری منطقه ضمن گرامیداشت ولادت باسعادت امام موسی کاظم (ع) در این مراسم گفت : پروزه اصلاح هندسی شهرک شهید مدنی در سال ۱۴۰۱ استارت زده شد و موارد ذیل را به لحاظ هزینه در پی داشته است ،۱۰ میلیارد تومان به منظور جابجایی یمانکار توزیع برق جهت جابه جایی شبکه ،16 میلیارد تومان در هدایت آب های سطحی ، ۵ میلیارد رو سازی و آسفالت و  ۲ میلیارد کاشت گل ها با استفاده از مخازن مکانیزه آب  که در این جا جاد  دارد از کلیه کسانی که در روند اجرای این پروژه زحمات زیادی را کشیده اند تقدیر ئ تشکر به عمل بیاید.

محمد رضا فیضی منش در ادامه به سختی اجرای این پروژه به لحاظ بار ترافیکی اشاره کرد و گفت : اجرای پروژه به لحاظ بار ترافیکی موجود در معبر سنگین بود که با برنامه ریزی انجام شده به شکل مناسبی اجرا شد .

وی در ادامه تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ ۵۳۰ میلیارد تومان از طرف شورا شهر همدان به منظور اجرای پروزه های عمرانی در منطقه ۳ در نظر گرفته شده است که شامل اجرای پروژه های متنوع در سطح منطقه شامل : پروژه ساماندهی سردار همدانی بلوار فرودگاه  با بودجه ای حدود 50 میلیارد تومان ،   پروژه کارآفریبنی کسب و کار در خضر است با مبلغی بالغ بر  15 میلیارد تومان ، تملک فضای سبز کوی شهید مفتح است با 50 میلیارد تومان   ، اجرای عملیات آسفالت حدود 25 میلیارد تومان ، احداث 5 زمین ورزشی چمن مصنوعی فوتبال  ، احداث ساختمان ناحیه 3  ، نوسازی مجموع خودروهای خدمات شهری  ، مرمت و جداره سازی خیابان شهدا در راستای ثبت جهانی هگمتانه  ،  تکمیل پیاده روسازی نظر بیک در منطقه جولان ، تملک و بازگشایی بلوار قدر و سردار همدانی می باشد .

فیضی منش تاکید کرد : افزایش بودجه اجرای پروژه های عمرانی نسبت به سال های قبل نشانگر افزایش اجرای پروژه های مهم  و بزرگ در سطح منطقه 3 است .
شهردار همدان نیز در این مراسم به لزوم توجه به درخواست های شهروندان تاکید کرد و گفت :  پروژه اصلاح هندسی ورودی شهرک شهید مدنی بارها از طرق مختلف مورد درخواست اهالی و شهروندان بوده است که با بررسی های به عمل آمده و اقدامات انجام شده شاهد اجرای آن هستیم .

سید مسعود حسینی در ادامه با بیان اینکه این پروژه نتیجه اعتماد به نظر کارشناس و انجام مطالعات مرتبط هست افزود : با اصلاح هندسی این قسمت ،تا حدود زیادی مشکلات ترافیکی مرتفع شده است که جا دارد از صبر و تحمل شهروندان در این زمینه تشسکر و قدردانی انجام شود .

وی در ادامه اضافه کرد : بحث ترافیکی در  یک معضل جدی است و بر اساس مصوبات انجام شده  این موضوع در بودجه  سال 1402  جایگاه ویژه ای دارد و بایستی در پروسه زمانی متناسب رفع گردد .

  شهردار همدان در بخش دیگری از سخنان خود نوید اجرای طرح جامع ترافیکی به شهرداری را داد و گفت :  مراحل تصویب در حای طی شدن است  و در آن تمام نقاط مشکل دار ترافیکی مورد بررسی قرار گیرد.

حسینی ادامه داد :  3750 میلیارد تومان بودجه کل شهر همدان است که از این رقم بالغ بر 2000 میلیارد تومان به مباحث عمرانی تعلق گرفته  و 1200 میلیارد آن شامل  بودجه ترافیکی است  و این نشانگر اهمیت این موضوع در نزد شورای اسلامی شهر همدان و مدیریت شهری است که شامل ساماندهی  تقاطع غیرهمسطح مدرس، امام حسین و خطوط بی ار تی و دوربین ها ثبت تخلفات می باشد همچنین  ورود به محدوده و اصلاح هندسی و تملک هایی که در بلوار شهید رجایی و پارکینگ هایی که باید تکمیل شود نیز جزو این بودجه هستند. .

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این آئین گفت : ما باید  بازارچه های محلی مناسبی را تأمین کنیم که قیمت کالاهای اساسی مردم را به قیمت میدان بار عرضه کند و این موضوع  در برنامه های شورای ششم قرار دارد.

ناصر صفری افلاک در ادامه اضافه کرد : برنامه مطالعات ترافیکی به خاطر کرونا دو سال متوقف شد و الآن به پایان رسیده و در حال حاضر به دنبال اجرای  برنامه اصلاح هندسی و ایجاد پارک سوار و میدان تره بار بر اساس طرح ترافیکی شهر  هستیم  امیدواریم سال بعد سال بهتری باشد.

وی خاطر نان کرد : همزمان با ساماندهی ورودی شهرک به دنبال  تقویت ورودی کوی نبوت و بلوار سلامت هستیم همچنین  به دنبال این هستیم زندگی در شهرک مدنی با این گستره ای که دارد ( مجموعه قاسم آباد و شورین و کوی پردیسان)  با کامل ترین امکانات شهری و امکانات ورزشی مواجه باشد و مردمان این منطقه از آسایش نسبی بهرمند شود.عناوین تعدادی از پروژه های مهم اجرا شده منطقه 3:
 احداث بلوار ۲۴ متری تعاون واقع در کوی خضر
 واقع در بزرگراه امام خمینی ( ره) سایت ۳۶ هکتاری پردیسان
 پروژه لوله گذاری و  هدایت آب های سطحی
 بزرگراه امام خمینی ( ره)  احداث بلوار ۲۴ متری پردیسان
خیابان جدیدالاحداث صنعتگر واقع در بلوار بدیع الزمان
 احداث بوستان پردیسان واقع در بزرگراه امام خمینی ( ره)  
 احداث ساختمان ناحیه ۳شهرداری منطقه سه واقع در بزرگراه امام خمینی ( ره)
 پروژه اصلاح هندسی ورودی شهرک شهید مدنی
 احداث مجتمع شهید سردار سلیمانی واقع در کوی خضر
 اجرای عملیات روکش آسفالت در سطح منطقه سه
 سنگ فرش بازار سر گذر
 احداث سرویس بهداشتی بوستان پردیسان
 احداث مجتمع خدماتی رفاهی الماس غرب واقع در بلوار شهید سردار همدانی  
 ساماندهی و آسفالت معبر ورودی محل دائمی نمایشگاه های بین المللی
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com