1401-02-171401-02-27bool(false) دستیابی به رشد و توسعه با محیط زیست پاک همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117163 تاریخ انتشار:  1400-02-04 - 07:25 تعداد بازدید:  119
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس محیط زیست شهرستان همدان:
دستیابی به رشد و توسعه با محیط زیست پاک

اخبار

 زمین سیاره ای است که زندگی را برای ساکنانش ممکن کرده است و محیطی امن برای آن ها را به وجود آورده است . بنابر این لازم است انسان ها در حفظ زیست پذیری این کره خاکی کمک کرده و از مواهب ، منابع  و ذخایر طبیعی آن به درستی استفاده کنند . اهمیت سیاره زمین و نقش آن در سرنوشت ما باعث شده است تا روز 22 آوریل ( دوم اردیبهشت) در تقویم مناسبت های بین المللی به پاسداشت آن اختصاص یابد تا به همه یادآوری کند که نباید سیاره زمین را فراموش کنند .
رئیس محیط ریست شهرستان همدان در گفتگو با همدان پیام، گفت: ایران نیز در این رویداد با دیگر کشورهای جهان همراه شده است و هر ساله هفته زمین پاک را که از روز دوم اردیبهشت ماه با نام روز زمین پاک آغاز می‌شود، به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می دارد.
مجید شعبانلو با اشاره به  شعار روز زمین پاک امسال (( احیاء زمین ، افزایش  بهره وری برای توسعه پایدار )) افزود: این نامگذاری برای یادآوری، تاکید و اهمیت حفظ محیط زیست بویژه اهمیت حفظ زمین اعم از آب ، خاک ، هوا و حفظ چرخه های طبیعی و در نهایت تلاش برا حفاظت از محیط زیست برای نسل حاضر و امانتداری مواهب و منابع طبیعی برای نسل آینده است.
وی خاطرنشان کرد: زندگی کردن در محیط های آلوده به انواع زباله ها، پسماندهای صنعتی و خانگی، در کنار آلودگی های صوتی همگی تهدیدی جدی برای محیط زیست شهری محسوب می شود . جوامع مدرن همگی به این نتیجه رسیده اند که به منظور دستیابی به رشد و توسعه ، به محیط زیست پاک نیاز داریم.
شعبانلو افزود: فلسفه برگزاری روز زمین پاک، حفظ زمین از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده ها است . با این وجود که در حال حاضر گروه های فعال محیط زیست در ایام خاص از سال اقدام به فرهنگ سازی به منظور دوستی با این سیاره می کنند. اما به دلیل اینکه روز جهانی زمین پاک در تقویم جهانی ثبت شده ، همه انسان های کره زمین را مخاطب قرارداده است.
وی ادامه داد: همه ساله به همین مناسبت برنامه های متنوعی در شهرستان همدان  برگزار می شود . با توجه به شیوع بیماری کرونا بسیاری از برنامه های این مناسبت امسال به صورت مجازی برگزار خواهد شد. با این حال پاکسازی محیط پیرامونی شهرها و روستاها توسط بخشداری ها، دهیاری ها و شهرداری ها برگزار می شود.
شعبانلو اظهار کرد: در همین راستا سازمان های مردم نهاد و دوست داران طبیعت و محیط زیست زیست هم سعی در جمع آوری زباله خصوصا از محیط های طبیعی و فضاهای سبز را دارند؛ برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع زمین پاک برای کودکان و نوجوانان و ارسال آثار به محیط زیست و انتخاب بهترین اثر از دیگر برنامه های این مناسبت است.

 الگوی نظری رابطه بین آلودگی زیست محیطی و رشد اقتصادی
وی گفت: یک اقتصاد بسته را در نظر بگیرید که درآن افراد دارای عمر نامحدود بوده و هم مصرف کننده و هم تولید کننده می‌باشند. به منظور ساده سازی مساله رشد جمعیت وارد الگو نشده و جمعیت در تمامی دوره‌ها معادل در نظر گرفته شده است. مصرف کنند گان از مصرف کالاهای مصرفی و کیفیت محیط زیست کسب مطلوبیت می‌کنند، بنابراین هدف آنها حداکثر سازی تابع مطلوبیت در طول عمر نامحدود خود می‌باشد.
وی در پایان تاکید کرد: ضمن تبریک پنجاه و یکمین سالروز زمین پاک، امیدوارم همگی ما با طبیعت همساز شویم و ساز زندگی را همنوا با موسیقی زمین بنوازیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com