1399-10-271399-11-07bool(false) 1399-10-271399-11-07bool(false) 1399-10-271399-11-07bool(false) 1399-10-271399-11-07bool(false) 1399-10-271399-11-07bool(false) 1399-10-271399-11-07bool(false) 1399-10-271399-11-07bool(false) مجوز ستاد کرونا شرط بازگشایی مدارس است همدان پیام
 
 
سه شنبه - 7 بهمن 1399 - شماره 3960
 
امروز : سه شنبه ، 7 بهمن 1399

Today : Tue, January 26, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  111414 تاریخ انتشار:  1399-06-12 - 08:30 تعداد بازدید:  177
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان همدان:
مجوز ستاد کرونا شرط بازگشایی مدارس است

اخبار

■ سال تحصیلی جدید برای ۳ وضعیت سفید، زرد و قرمز برنامه‌ریزی می‌شود

«تعداد روزهای حضور در مدارس کم می‌شود، آموزش ترکیبی در‌ سال تحصیلی جدید، کمیسیون بهداشت و درمان مخالف بازگشایی مدارس است، دولت نباید در بازگشایی مدارس عجله کند و...»، اخباری بودند که به بلاتکلیف‌بودن خانواده‌ها دامن می‌زدند، برای همین گروهی از خانواده‌ها از تصمیم‌شان برای نفرستادن دانش‌آموزان خود به مدرسه گفتند.
عده‌ای خود را ملزم به تبعیت از تصمیمات ستاد مقابله با کرونا دانستند و خانواده‌هایی بودند که در همان برزخ بلاتکلیفی باقی مانده‌اند تا بالاخره آموزش‌و‌پرورش تکلیف نهایی را مشخص کند.
حالا کمتر از ۲ روز دیگر به آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده و هزاران دانش‌آموز در استان باید خود را آماده متفاوت‌ترین سال تحصیلی قرن کنند.
با اینکه قرار است 15 شهریور آغاز سال جدید برای دانش‌آموزان باشد اما نقدهای زیادی متوجه این تاریخ بازگشایی است، تا جایی که نمایندگان مجلس نیز نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند و معتقدند آموزش‌وپرورش نمی‌تواند در تاریخ مذکور با کمترین مشکل سال تحصیلی را آغاز کند.
از طرفی آموزش‌وپرورش استان به‌تبع از ابلاغیه‌های کشوری می‌گوید به ۳ شكل حضوری، نیمه‌حضوری و از راه دور باید آموزش‌ها برای همه مقاطع تحصیلی و با در نظر گرفتن وضعیت‌های مختلف سفید، زرد و قرمز در همدان برگزار شود، این درحالی است که تجربه آموزش مجازی سال گذشته نتوانسته چندان مورد بهره قرار گیرد و همچنان والدین و دانش‌آموزان درباره امكانات آموزشی و میزان آنتن‌دهی اینترنت پرسش‌هایی را مطرح می‌کنند.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان معتقد است با توجه به شیوع کرونا اگر اعلام شود که وضعیت همدان در حالت سفید یا زرد است، دانش‌آموزان ابتدایی هم سر کلاس حاضر می‌شوند و این‌طور نیست که مجازی آموزش ببینند.
حمیدرضا فتاحی پیش‌تر در گفت‌و‌گو با فارس، بازگشایی مدارس را مشروط بر دستور ستاد استانی مقابله با کرونا در همدان اعلام کرده و از ۳ وضعیت متفاوت آموزشی در سال جدید تحصیلی سخن گفته است.
وی تأکید دارد: اگر وضعیت قرمز باشد ما هم اجازه نمی‌دهیم بچه‌ها به مدرسه بیایند، بر این اساس طرح آموزش حضوری وقتی است که وضعیت سفید باشد؛ به عبارتی وضعیت سفید یعنی هیچ‌خطری دانش‌آموز را از نظر سلامتی تهدید نمی‌کند پس دلیلی وجود ندارد که خانواده در این وضعیت سفید جلوی تحصیل فرزند خود را در مدارس بگیرد.
وی درباره آغاز سال تحصیلی گفت: هیچ‌دانش‌آموزی نباید از تحصیل محروم شود. در نقاطی که دسترسی اینترنت وجود ندارد تلویزیون می‌تواند آموزش‌های لازم را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد، به‌طوری‌که از ۱۵ شهریور برنامه‌های آموزشی تلویزیونی آغاز می‌شود.
فتاحی افزود: محتوای تمامی دروس در تمام مقاطع تحصیلی را تولید کرده‌ایم که هم روی شبکه شاد بارگذاری می‌شود و هم در اختیار خانواده‌ها، معلمان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
وی به توسعه ظرفیت‌های شبکه شاد اشاره کرد و گفت: روز پنجشنبه شبکه شاد با ظرفیت‌های جدید رونمایی خواهد شد، از طرفی کلاس‌اولی‌ها اهمیت ویژه‌ای برای ما دارند و تأکید ما بر این است که حتی اگر شده به‌صورت محدود و ۲ نفر ۲ نفر حتما باید به همراه خانواده به مدرسه بروند و با معلم خود آشنا شوند.
وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود هر وضعیتی که اعلام شود کلاس‌های ابتدایی مجازی خواهد بود و دانش‌آموزان این پایه در مدارس حضور نخواهند داشت آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: خیر؛ بخشنامه‌ای در این خصوص ابلاغ نشده است.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان همدان بیان کرد: بخشنامه ارسالی براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است و در ۳ حالت تمام جوانب درنظر گرفته شده و دروس ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه تمهیداتی اندیشیده شده تا دانش‌آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند از امکانات آموزشی برخوردار شوند، گفت: از ابتدای تابستان و پس از تعطیلی مدارس تمام تیم‌های علمی یعنی سرگروه‌های آموزشی و راهبران آموزشی را مستقر کرده‌ایم تا درس‌نامه آموزشی تولید کنند.
فتاحی با اشاره به اینکه تولید درس‌نامه آموزشی به پایان رسیده و در مرحله نهایی و چاپ است، خاطرنشان کرد: این درس‌نامه‌ها در اختیار روستاهایی که به اینترنت و تلویزیون دسترسی ندارند، قرار می‌گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com