1398-02-201398-02-30bool(false) خجسته:به‌متخلفان‌ر‌حم‌نمي‌کنيم همدان پیام
 
 
دوشنبه - 30 ارديبهشت 1398 - شماره 3477
 
امروز : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

Today : Mon, May 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84620 تاریخ انتشار:  1397-05-13 - 13:22 تعداد بازدید:  123
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طرح تحقیق و تفحص از مجلس با ۲۰ امضاء تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شد
خجسته:به‌متخلفان‌ر‌حم‌نمي‌کنيم

اخبار


امیر خجسته با بیان اینکه نظارت مجلس نظارتی عالیه است چراکه هم قانونگذار و هم ناظر است، گفت: متاسفانه نظارت مجلس به نحو احسن و اکمل انجام نمی شود.
نماینده همدان وفامنین درمجلس با بیان اینکه مجلس در نظارت بی خاصیت است در حالی که قدرت مجلس با نظارت آن سنجیده می شود، گفت: اگر مجلس به درستی نظارت کند تمام اتفاقاتی که با روبرو هستیم سروسامان می گیرد و مدیریت می شود اما اگر نظارت نکند شاهد رها شدن بازار و گرانی دلار و این موارد هستیم.
به حداقل رساندن مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور در گرو تقویت نظارت ها است
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر مجلس به دولت، قوه قضاییه و خودش نظارت کند، در این صورت پویایی در مجلس و کشور ایجاد خواهد شد، ادامه داد: به حداقل رساندن مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور در گرو تقویت نظارت ها است.
خجسته درگفتگوبامهر با بیان اینکه تحقیق و تفحص از گمرک، بنیاد شهید، صندوق ذخیره فرهنگیان انجام و به نتیجه نیز رسیده است، گفت: در خصوص کمرگ ورود جدی صورت گرفته چراکه برای صدها میلیاردتومان در گمرک اتفاقاتی افتاده که در حال به نتیجه رساندن آن هستیم.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بحث خودرو نیز ورود پیدا کرده و تعیین تکلیف شده است، گفت: ۳۴ هزار خودرو غیرقانونی و غیرمتعارف اثبات شد و ضمن عذرخواهی وزیر، رئیس جمهور نیروها را بسیج کرد تا امور پیگیری شود.
مجلس باید از قدرت نظارت خود استفاده کند
وی با بیان اینکه مجلس باید از قدرت نظارت خود استفاده کند، گفت: خاصیت مجلس به نظارت آن است به طوری که وقتی قانونی تصویب می شود باید امور نظارتی نیز تقویت شود.
خجسته بابیان اینکه هم دولت، هم قوه قضاییه و هم مجلس باید نظارت را جدی بگیرند، گفت: تا به حال در خصوص مجلس کسی تحقیق و تفحص را بیان نکرده بود که به اتفاق شماری از نمایندگان مجلس؛ موضوع را پیگیری و بررسی کردیم.
وی با بیان اینکه در بررسی قراردادهای مجلس، ساخت و سازهای مجلس و اتفاقاتی که در مجلس رخ داده و هزینه هایی که انجام شده به این نکته دست یافتیم که باید تحقیق و تفحصی نیز از مجلس صورت گیرد، گفت: قریب ۲۰ نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این طرح را امضا کرده و هم اکنون موضوع به هیات رئیسه ارائه شده و در حال پیگیری است.
نماینده مردم همدان و فامنین با بیان اینکه کار در حال انجام است و در کمیسیون نیز مطرح خواهد شد، گفت: آقای تاج گردون باید سریع این طرح را در صحن کمیسیون مطرح و سپس در صحن علنی اعلام کند و به سمتی برویم که تحقیق و تفحص قوی و قدرتمند از مجلس داشته باشیم تا درس عبرتی برای سایر قوا باشد.
به متخلفان رحم نمی کنیم
وی بابیان اینکه ما به هر کسی که تخلف کرده و فساد ایجاد کند رحم نخواهیم کرد، افزود: از امتیاز نظارت مجلس استفاده می کنیم و برخورد محکمی با مفاسدی که در قوه ها وجود دارد خواهیم داشت.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص موضوع تحقیق و تفحص از مجلس تاکنون کاری انجام نشده کمااینکه شماری نیز جرات ورود به این موضوع را ندارند، گفت: ۲۰ نماینده مجلس به این موضوع پرداختند در حالی که عده ای نیز نگران بودند که طرح بازگردد اما به آنها اعلام کردیم چنین چیزی ممکن نیست و تا آخر کار خواهیم رفت و آن را به نتیجه می رسانیم.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com