مسئولان به دنبال حذف همديگرند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : پنجشنبه ، 18 خرداد 1402

Today : Wed, June 7, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  3593 تاریخ انتشار:  1390-09-07 - 16:37 تعداد بازدید:  501
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دادستان ويژه روحانيت غرب كشور در همايش پيام‌آوران عاشورا:
مسئولان به دنبال حذف همديگرند

اخبار

طلاب برعلیه یکدیگر موضع نگیرند
همدان‌پيام: دادستان ويژه روحانيت غرب كشور خطاب به روحانيون هشدار داد: هيچ طلبه‌اي نسبت به طلبه ديگر موضع نگيرد و از درگيري با يكديگر به شدت پرهيز كنيد چرا كه بحث اخلاق به مثابه يك مسكن است و اثر آن كوتاه كه بايد به دنبال آن عمل آيد تا اثرگذاري آن نمايان شود.
حجت‌الاسلام صادق ابراهيمي در همايش پيام‌آوران عاشورا در جمع طلاب استان همدان با بيان اينكه از ستادهاي امر به معروف و نهي از منكر نتيجه خوبي كسب نكرده‌ايم، گفت: امروزه بين جامعه ما و طلبه‌ها درس اخلاق يك معضل شناخته شده است در اين راستا امر به معروف و نهي از منكر به پشتوانه عمل است كه تأثيرگذار مي‌شود.
وی با اشاره به مباحث امر به معروف و نهي از منكر گفت: امر به معروف و نهي از منكر در قالب ارشاد كه يك وظيفه عمومي است گنجانده شده است.
دادستان ویژه روحانیت غرب کشور تأثير كلام و نفوذ مقام معظم رهبري بر مردم را نشأت گرفته از مكارم عمل رهبري دانست و عنوان كرد: طلاب بايد در بحث اخلاق و وحدت عملي از نظر رفتاري و سياسي دقت كنند.
وی از روحانيون خواست با مسئولان نظامي و دولتي همكاري كنند و تأكيد كرد: نسبت به جامعه بدبين نباشيد ولي خوش‌ باور هم نباشيد و يك نگاه منفي به هر قضيه‌اي در كنار نگاه مثبت داشته باشيد.
حجت‌الاسلام ابراهيمي در بخش ديگري از سخنان خود خواستار تدوين راه‌حل ريشه‌اي براي معضل اعتياد شد و اضافه كرد: بحث رواج اعتياد در كشور به دنبال يك طراحي ماهرانه عليه ما به وجود آمده است و مردم ايران را گرفتار كرده است.
وي تأكيد كرد: بايد مشخص شود در حالي كه 4 هزار شهيد در مبارزه با موادمخدر داديم چرا بايد آمار اعتياد در كشور ما بالا باشد.
اين دادستان ويژه روحانيت، نسبت به اختلافات داخلي شديد موجود در كشور هشدار داد و افزود: مسئولان ما در سخنراني‌هاي خود يكديگر را تهديد مي‌كنند و در لايه‌هاي زندگي خود وارد مي‌شوند و سعي بر حذف يكديگر دارند.
وي بار ديگر خطاب به مبلغان گفت: روحانيون بايد مواظب باشند هر چه را مي‌شوند در منبرها به آن نپردازند و مواظب افتراها باشند.
 ارتباط مردم با روحانیت فرصتی برای حیات دینداری
معاون سياسي و امنيتي استاندار همدان نيز اظهار داشت: ارتباطي كه مردم در ايام محرم و رمضان با روحانيت مي‌گيرند و گفتمان‌هايي كه شكل مي‌گيرد فرصتي براي حيات دين‌داري است.
علي‌اكبر فاميل كريمي با بيان اينكه دشمنان سعي در مقابله، تحريف و حذف فرهنگ عاشورايي و مهدويت دارند، افزود: اثرگذاری كلام روحانيت در اقشار مختلف جامعه بهترين نوع مقابله با دشمنان در اين دو مقوله است چرا كه روحانيت آخرين تكيه‌گاه و محل رجوع مردم است.
وي در رابطه با آسيب‌هاي اجتماعي فراگيري چون اعتياد و طلاق در جامعه گفت: با وجودي كه تمام امكانات و تسهيلات بانكي براي ازدواج و گذران زندگي وجود دارد ولي با مقوله‌اي مانند طلاق مواجه هستيم كه اساس آن به كانون تربيتي خانواده‌ها برمي‌گردد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار خاطرنشان کرد: در یک ماه گذشته سه محموله قاچاق مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف شده و ما به دنبال کاهش تقاضا در این امر هستیم و توانسته‌ایم طی یک سال گذشته مسیر عبور بارانداز قاچاق را از استان همدان تغییر دهیم.
وی با بيان اينكه در تفسير عوامل منجر به اعتياد هميشه بحث نداشتن شغل و بيكاري مطرح بوده است، تصریح کرد: طی بررسی و نظرسنجی‌های انجام گرفته از مراکز درمانی، معتادهای خیابانی و زندان‌ها مشخص شد که 70 درصد معتادان دارای شغل بوده‌اند، 18.7 درصد کارگران ماهر و متخصص، 15.9 درصد کارگران ساده، 7.9 درصد رانندگان درون شهری، 7.8 درصد مغازه‌دار، 5.1 درصد شاغلان غیر رسمی، 4.6 درصد رانندگان برون‌شهری، 3.2 درصد کشاورزان و 28.1 درصد نیز کارمندان رسمی بودند که به دلیل اعتیادشان اخراج شده‌اند.
فاميل‌كريمي يادآور شد: 35 كمپ ترك اعتياد در سطح استان وجود دارد كه به دنبال مجوز دار كردن آنها هستيم.
 روحانیون اجازه ندهند نمازجماعت به دلیل عزاداری از بین برود
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان نيز در جمع مبلغان استان هدف از برگزاري همایش پیام‌آوران عاشورایی را ایجاد وحدت رویه و همگون‌سازی میان هیأت‌های عاشورایی و مساجد عنوان کرد و اظهار داشت: امروز موج بیداری در جهان اسلام و شکل‌گیری جریان وال‌استریت در قاره آمریکا و بخشی از اروپا خود بیانگر این واقعیت است که با توجه به تغییرات کیفی موجود مبلغان باید نگاه خود را نسبت به تبلیغ دین منسجم‌تر کنند.
حجت‌الاسلام احد آزادیخواه منشا رویدادهای جهان و منطقه را بهره گرفته از واقعه عاشورا عنوان کرد و بیان داشت: این روحیه استکبار ستیزی امام حسین(ع) بود که در کشورهای اسلامی نفوذ و بیداری اسلامی را ایجاد کرد.
وي تصریح کرد: برپایی اذان و نماز جماعت و تلاوت قرآن از جمله نکاتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و روحانیون مساجد اجازه ندهند نماز جماعت به دلیل عزاداری از بین برود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان اذعان کرد: در دهه محرم مشاهده می‌شود که برنامه‌های ختم قرآن در منازل و برنامه‌های مذهبی در مساجد برگزار می‌شود که خود باعث جدایی میان قرآن و عترت است، بنابراین باید روحانیون تلاش کنند تا پس از برگزاری نماز جماعت نسبت به قرائت قرآن کریم در مساجد به مانند ماه مبارک رمضان اقدام و سپس منبرهای سخنرانی را برپا کنند.
وي اظهار کرد: در خصوص مقابله با اعتیاد نیازمند کار بیشتری هستیم چرا که امروز مواد مخدری چون شیشه، تریاک و کراک جوانان را آلوده کرده و مبلغان باید توجه بیشتری به این امر در منبرها و به خصوص در دهه نخست محرم داشته باشند.
حجت‌الاسلام آزادیخواه، مقابله جدی و نرم با اعتیاد را بسیار مهم خواند و افزود: نه تنها در جوامع امروز اعتیاد ماده‌ای خطرناک شناخته می‌شود بلکه پیامبر بزرگ اسلام(ص) نیز در این باره فرمودند” مصرف انواع مواد مخدر برای امت من حرام است».
وي گفت: مبلغان باید نسبت به مشکلات دستگاه‌های ماهواره‌ای موجود در منازل ورود جدی، هدایت‌گرانه و تبشیری داشته باشند و بتوانند سایت‌های خوبی چون تبیان، حوزه نت و اندیشه قم را در منبرها به جوانان معرفی کرده و در حوزه واجبات نیز وارد شوند تا بتوانند قیام عاشورا به خوبی برای مردم تحلیل کرده و نکات مؤثر آن را بیان کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com